Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia kodowanie dla centralnego zamka, elektrycznych lusterek i szyb.

06 Sie 2006 18:31 7842 11
  • Poziom 31  
    Witam! Dostalem do rozpracwania pewnien temat w skodzie 2002r otoz
    wyglada to mniej wiecej tak ze kazde drzwi sa od innego auta
    wymienione zostaly po wypadku gdyz nie oplacalo sie ich klepac.
    Problem polega na tym ze nie gra teraz nic ze soba tzn mam 2 uklady
    komfortu jak zaloze jeden to dzialaja tylko szyby eelektryczne i
    lusterka a jak zaloze drugi to dziala tylko centralny (kodwanie 259).
    Moje zapytanie to jakie powinno byc kodowanie w octavii dla
    centralneg zamka, elektrycznych lusterek i 4 elektrycznych szyb?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Mogę sprawdzić u siebie ale dopiero jutro.
    Mam prywatną 2003r. z takim właśnie wyposażeniem.
    Zadzwoń jutro 0 - 691 406 958.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    powinno byc 00259
  • Poziom 31  
    kurde i takie mam kodowanie ale nie dzialaja mi teraz szyby i lusterka tylko zamek dziala a na drugim sterowniku odwrotnie nie dziala zamek a cala reszta ok
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    sprawdź tak 04097 lub 04099
  • Poziom 31  
    cos mi sie zdaje ze to z passata ale wyprobuje :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    00259 to jest szybki tylko x2:D
  • Poziom 31  
    oki to jutro dzialam i daje znac co sie zmienilo :)
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    U mnie w Skodzie Octavii Combii - czyli 5 dzwi jest
    04097 co oznacza 4 dzwi z elektrycznymi szybami bez pamięci foteli i lusterek
    może też być
    04099 - 4 dzwi z elektrycznymi oknami i pamięcią foteli i lusterek.

Twoje 00259 oznacza 2 dzwi z szybami elektrycznymi z pamięcią foteli i lusterek

Te (wszystkie) powyższe kodowania oznaczają również że wszystkie dzwi są otwierana naraz.
  • Poziom 31  
    No panowie wracamy do tematu otoz do tej pory udalo mi sie ustalic ze nie jest to sprawa kodowania tylko softu w sterownikach po prostu sie gryza bo nie moga sie dogadac. Teraz poszukalem komplet na przednie drzwi ktory dziala ale z tylnymi drzwiami musze sobie poradzic inaczej tzn chcialbym unieruchomic szyby zeby mi nie zaklucaly komunikacji po canie i tu moje pytanie czy zmiana kodowania na 2x elektryka przednich szyb bez szyb tylnych pozwoli je skutecznie odciac? Sprawdzilbym sam ale nie znam kodowania na takie wyposarzenie. W tej chwili mam 4097 i 2 bledy z obydwu tylnych drzwi.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam
    Miałem kiedys taki problem trzy silniki /sterowniki z jednego auta jeden obcy klient ciągle przywoził ja wkładałem i nic sieje po can. Po długich walkach doczytałem w elsie że na tych elementach jest kropka kolorowa cyknięta farbą i wszystkie musza byc takie same bo inaczej protokoły komunikacyjne sie gryzą.
    Pzdr.

Dodano po 57 [sekundy]:

Witam
    Miałem kiedys taki problem trzy silniki /sterowniki z jednego auta jeden obcy klient ciągle przywoził ja wkładałem i nic sieje po can. Po długich walkach doczytałem w elsie że na tych elementach jest kropka kolorowa cyknięta farbą i wszystkie musza byc takie same bo inaczej protokoły komunikacyjne sie gryzą.
    Pzdr.
  • Poziom 31  
    Dziekuje wszystkim za pomoc a w szczegolnosci dobrej duszy co podala numery wlasciwych sterownikow pasujacych do centralki teraz wszystko smiga jak nalezy ale nie obylo sie bez wymiany 2 z nich trzeci o dziwo byl ok.