Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy anetna i konwerter cyfry+ bedzie dzialac z innym tuner?

09 Sie 2006 00:30 3615 15
  • Poziom 15  
    skonczyl mi sie abonament, zostala mi tylko antena z konwenterem.
    chcialem sie zapytac czy bedzie ona wspolpracowac z dowolnym tunerem cyfrowym?
    czy moze ten tuner musi miec jakies 'specjalne funkcje' lub wlasciwosci?

• Poziom 35  
    Będzie działać .
  • Poziom 10  
    mdyczka napisał:
    Polecam bardzo dobrą stronkę o telewizji satelitarnej www.laki.dvhk.pl

A nie wiesz czy jest jakiś sposób, żeby dostać sie na tej stronie na forum. Bo na tym bardzo mi zależy a "Administrator nie przyjmuje nowych użytkowników" :(:(:(
  • Poziom 19  
    Witam. Ja mam podłączoną czasze anteny Cyfry+ wraz z konwerterem do tunera DIGITAL 610 i działa bez zarzutu, odbieram ok. 400 niekodowanych programów TV SAT+ radiowe, inna sprawa że chcę ten tuner sprzedać za niedużą kasę (bo mam aktualnie "kablówkę") .Jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem to proszę na PW.
  • Poziom 10  
    oczywisćie ze bedzie działać czemu ma nie działac nawet mozesz na niej zeza se ustawić i bedzie tez dobrze pozdro:D
  • Poziom 15  
    hej. no i tak zrobilem. dokupilem tuner Universum (po taniosci:) zamontowalismy dzisiaj z ojcem antene na dachu i niby ok ale. .. odbiera mi tylko niemieckie stacje :/ eurosport - czarny ekran, viva tak samo, polskie stacje - "fault signal" i wiele innych stacji "fault signal " ..

pierwsza mysl - zle ustawiona antena, no ale te niemieckie odbieraja miodeczek.

jak biore auto-search i ustawiam na 'hotbird' to nic nie znajduje.
    jak wezme auto-search i astra 19.2 to znajduje 278 stacji, czyli zakladam ze antena jest dobrze ustawiona. jednak nie mam wieeelu programow, ktore powinny raczej byc..

czy mozliwe jest ze konwerter cyfry ma jakies specyficzne, waskie pasmo i dlatego nie chodzi to dobrze ?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Eurosport jak i Viva jakiś czas temu zmienili częstotliwości - musisz ręcznie przeszukać transpondery .
    euro 12,226 h
    viva itp 11,973 v
    polskie 10,862 h ( sr 22.000 )
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam, tu masz dane do Hot Birda - http://www.satcodx1.com/0130/pol/a
    a tu na Astrę - http://www.satcodx2.com/0192/pol/ , jeśli chcesz odbierać jedno i drugie musisz zamontować "zeza", ale najpierw sprawdż czy Twój tuner ma możliwość przełanczania konwektorów, jeśli nie wiesz jak wpisać dane do poszczególnych programów to najlepiej przeskanuj orbitę a zbędne programy usuń. Powodzenia.
  • Poziom 15  
    a jeszcze chcialem zapytac co powiecie na to : "eurosport - czarny ekran, viva tak samo" . tzn jest czarny ekran, wchodze w info i widze dobra sile sygnalu, znalezione ustawienia tej stacji , mala liczba bledow w odbiorze pakietow.. czyli tak jak w dobrej stacji ktora odbiera normalnie.

co jest nie tak ? jest sporo takich programow..
  • Poziom 16  
    Witam, zasadnicze pytanie : czy to jest tuner analogowy czy cyfrowy?
  • Poziom 15  
    cyfrowy kupiony za grosze :) Universum SR420
  • Poziom 16  
    W podanych wcześniej linkach w trzeciej kolumnie -"Typ" - złapiesz tylko programy oznaczone jako - TV-DIG
  • Poziom 9  
    Witam, mam antenę z cyfr+ i tuner analogowy i odbiera mi tylko 2 programy. Czym można coś zrobić żeby odbierało więcej programów.
  • Poziom 29  
    davidpolska napisał:
    Witam, mam antenę z cyfr+ i tuner analogowy i odbiera mi tylko 2 programy. Czym można coś zrobić żeby odbierało więcej programów.

Możesz spróbowac poszukać innych programów - powinno być więcej. Jeśli tuner nie ma skanowania automatycznego, to pozostaje - ręczne.
  • Specjalista elektryk
    Więcej raczej nie odbierzesz. Bo tylko 4 są nadawane w analogu z HotBird'a. Jeśli masz nowszego analoga z pełnym pasmem, to odbierzesz 4, jeśli nie, to raczej tylko TVN i jeszcze 1-2 kanały zagraniczne.

Co innego na Astrze - w tym przestarzałym systemie nadawane jest tam jeszcze około 40 kanałów (wszystko po niemiecku).