Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odbierać programy z Astry na zestawie Cyfra+ ?

13 Lip 2007 23:19 15772 11
  • Poziom 14  
    Witam! Zanim zacznę kupować dodatkowe konwertery ew. antenę o większej czaszy chciałbym przeprowadzić próbę z zastosowaniem posiadanego sprzętu. Jak w tytule mam zestaw Cyfry+: antena 60cm, konwerter Samsung 0.6dB full band, tuner Mediasat Pioneer. Antena zainstalowana na balkonie w bloku na 1 piętrze (strona zachodnia). Sygnał na programach Cyfry (Hotbird) bardzo dobry (zielone 4). I teraz sprawa wygląda tak. Chcę (nie zmieniając instalacji) odebrać sygnał z satelity Astra na pozycji 19.2E. A więc zmieniłem w tunerze opcję z satelity "hotbird" na "inny", wpisałem częstotliwość jakiegoś kanału z Astry, ustawiłem polaryzację (przy tym programie akurat była H). Wreszcie poszedłem na balkon i przekręciłem antenę lekko w lewą stronę... na tym koniec. Później przekręcałem już "całe niebo" i... nic! Pasek z siłą sygnału nawet nie chciał drgnąć! Czy popełniłem gdzieś błąd? A może w mojej lokalizacji wszystkie satelity oprócz Hotbirda są "pozasłaniane? To chyba niemożliwe... Szukałem wszędzie ale nigdzie nie ma jednoznacznych odpowiedzi tym bardziej, że każda dotyczy innych tunerów itp. Liczę na pomoc. Pozdrawiam!

P.S.
    Czy w sytuacji gdy tuner znajdzie sygnał z Astry trzeba na nowo programować listę kanałów? W jaki sposób odnajdzie on wszystkie programy np. TVP Historia?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Coś Kolega za mocno zamieszał,przy wyszukiwaniu kanałów zapisuje około 920 z Hot Birda i Astry.Astra powyżej kanału 600 ,poszukać np.RTL kanał 600 któryś pokaże się na ekranie czerwony kwadracik i wtedy obrócić antene o 6 stopni w lewo żeby pokazał się obraz nie ustawiać na pasek sygnału bo oglądając Astre na pasku brak wskazania.Ja dokładając drugi konwerter na Astrę nie zmieniam talerza,od konwertera ciągne drugi przewód do mieszkania zakładam przełącznik sterowany z ósmej nogi eurozłacza i przełacza się pilotem przycisk TV/SAT.Dodatkowy konwerter patrząc z przodu na antene z lewej strony.Jak już kiedyś pisałem mam kilku klientów którym założyłem na talerz od cyfry trzy konwertery dwa na Astre i Hot Birda.Kamil
  • Poziom 14  
    Bardzo dziękuję za wskazówki. Zrobiłem dokładnie tak jak poradziłeś i... po chwili miałem obraz i dźwięk na kanałach powyżej 650:D Niezła zmyłka z tym wskaźnikiem sygnału! Czy to tylko w tym tunerze tak jest, że nie pokazuje sygnału z Astry? Jest jeszcze jeden temat. Widzę, że ten tuner ma stałą listę programów tzn. nie ściąga jej z satelity tylko już jakby wcześniej ma ją przygotowaną. Dlatego np. nie ma TVP Historia, który normalnie znajduje się na Astrze. Czy można to zmienić? Czy to wada tylko tunerów z Cyfry+? Może lepiej zmienić np. na jakiegoś Fergusona i tym samym odbierać znacznie więcej kanałów TV? Jak tam jest to rozwiązane (w Fergusonach)? I ostatnie pytanie. Czy na tym sprzęcie możliwy jest odbiór z innych satelitów, np. Eutelsat W3, Astra 2 czy Sirius? W moim tunerze nie ma chyba zdefiniowanych kanałów z tych satelitów? Czy w związku z tym konieczna byłaby w tym przypadku wymiana tunera? Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Cieszę się że mogłem pomóc ,wszystkie tunery Cyfry przygotowane są do odbioru ich pakietu to że jest wgrana lista z Astry to i tak sukces.Cyfra wysyła gotową liste i taka się loguje .Jeżeli tuner ma aktywne złącze RS 232 to można wgrać gotową liste i tam napewno będzie TVP Historia,(nawet nie wiedziałem że Cyfra tego kanału nie dołączyła a chyba jest Trwam).Co do wymiany tunera to np.na Fergusonach mamy większe możliwości bo to jest typowy Tuner a Cyfry to Dekoder do ich pakietu.Osobiście doradzam użytkownikom żeby korzystali z dekoderów Cyfry.Życzę powodzenia Kamil
  • Poziom 14  
    Swoją odpowiedzią (za którą ponownie dziękuję) wywołałeś jednak dodatkowe tematy. Po pierwsze. Jeśli jest aktywny port RS 232 można wgrać listę programów. Skąd ją wziąć i jakim programem wgrać??? Sprawa druga. Jeśli przy Fergusonach mamy większe możliwości to... dlaczego polecasz dekodery Cyfry? Osobiście spotkałem się z opiniami, że są kiepskie i większośc poleca ich wymianę np. na Fergusony! Sprawa ostatnia. Tu powrócę jeszcze raz do pytania, które zadałem ale nie do końca mam jasność. Czy na tym sprzęcie możliwy jest odbiór z innych satelitów, np. Eutelsat W3, Astra 2 czy Sirius? W moim tunerze nie ma chyba zdefiniowanych kanałów z tych satelitów? Czy w związku z tym konieczna byłaby w tym przypadku wymiana tunera czy wspomniane już "dogranie" listy kanałów (jeśli tak to jak?)? Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Temat rzeka ale po kolei:
    1.Dekoder Pioneer moim skromnym zdaniem to mercedes używając go nie mamy problemów z przesyłem dostępu nie gubi kanałów uaktualnia się samoczynnie mamy dostęp do usług interaktywnych a z tunerami obsługującymi kartę cyfry różnie bywało.
    2.Odwiedż stronę www.laki.dvhk.pl.
    3.W dekoderze cyfry w ustawieniach możemy zmienić parametry bo sam to zrobiłeś szukając Astry ,ale jak przeszukasz innego satelitę to stracisz możliwość oglądania pakietu cyfry.
    4.Mam takich użytkowników którzy kupili karte Cyfry i np.Fergusona założyłem im obrotnice i potrafią siedzieć po pięć godzin i szukają na orbicie tylko nie wiem czego.
    5.Wracając do złącza RS 232 to trzeba wiedzieć co się robi i jak bo można trwale uszkodzić dekoder.Kamil
  • Poziom 14  
    Świetnie! Naprawdę zaczyna mi się to wszystko rozjaśniać!:D Czyli reasumując. Próbując (na samym początku) odszukać programy na Astrze zupełnie niepotrzebnie wpisywałem zamiasta "hotbird' - "inny" oraz ta częstotliwość transpondera? Dla Astry nie ma chyba takiej potrzeby, bo idąc za Twoją radą ustawiłem tylko tuner a jeden ze zdefiniowanych kanałów Astry, przekręciłem antene i gotowe! A w menu cały czas widnieje "hotbird" i wszystkie domyślne ustawienia dla Cyfry+. Jeśli jednak chciałbym przeszukiwać cos innego niż Astra i Hotbird wtedy musiałbym tam namieszać? Dobrze rozumuję? Czyli jeśli teraz dorzucę drugi konwerter lub zmienie obecny na monoblock będę mógł jednocześnie, bez przestawiania ustawień w tunerze odbierać z Hotbirda i Astry? W tym Pioneerze jest (w menu) coś takiego jak 22KHz. Czy to służy do przełączania między konwerterami? W Cyfrze powiedzieli mi, że ten tuner nie obsługuje tej funkcji i muszę dokupić przełacznik. A moze jest taka możliwość, że oba konwertery pracują jednocześnie i zawsze mam sygnał z obu satelit bez ich przełaczania? To byłoby najlepsze! Pozdrawiam!

Ważne! Dlaczego mój dekoder nie pokazuje na tym swoim wskaźniku sygnału z Astry??? Stroję tylko "na oko" a na początku dałem się nabrać ponieważ obserwowałem ten paseczek i... oczywiście nic się nie działo. A teraz pasek leży na zero... a programu są!
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Chcąc oglądać paczkę Cyfry (po to zawarłeś z nimi umowe) nie należy nic zmieniać w ustawieniach ,od Cyfry dostajesz gotową paczkę od 1 do 650 Hot Bird powyżej Astra.Wszystkie ustawienia parametrów, wskażnik sygnału odnosi się do Hot Birda a z Astry jest gotowa lista i wystarczy tylko dodatkowy konwerter.
    Monoblock to dwa konwertery w jednej obudowie specjalnie profilowany ale żeby był dobry odbiór to talerz musi być minimum 80-90 cm.
    W twoim przypadku dokładasz drugi konwerter dokupujesz uchwyt konwertera najlepiej plastikowy który jest już profilowany że jak wszystko skręcisz to będzie dobry odbiór z Astry,talerz masz na balkonie to dołożenie drugiego kabla to wydatek 10zł.a wtedy przełącznik jest w mieszkaniu nie narażony na pogodę.Przełącznik konwerterów Switch SW-2/1-12V-Mix cena 24zł. podłączenie Hot Bird do SatA,,,Astra do SatB i do tunera ,wystający kabelek po rozebraniu eurozłacza lutujemy do ósmej nogi.Między satelitami operujemy pilotem przycisk TV/SAT.a co byśmy oglądali na ekranie gdyby jednocześnie dwa konwertery nadawały
    Ja mieszkam blisko Poznania to zaopatruję się w podzespoły:www.delta.poznan.pl lub www.dipol.com.pl Kamil
  • Poziom 14  
    Jeszcze kilka pytań:D

1. Czy jeśli dokupię drugi konwerter, muszę koniecznie zmienić antene na większą niż moje 60 cm?

2. Do czego służy funkcja 22KHz (opcje TAK/NIE) w moim tunerze? Czy to nie jest "coś w rodzaju" DiseQ? CZy jestem skazany na przełącznik i lutowanie we wtyku Euro?

3. Jeśli w moim Mediasacie ten wskaźnik sygnału odnosi się tylko do Hotbirda i przy ustawieniu na Astrę niczego nie pokazuje, to czy ustawienie na tego satelitę będzie dokładne? Tylko takie, "żeby jakiś program załapał"? Innej możliwości (bez dodatkowego miernika sygnału nie ma)

4. Jak wygląda sprawa ustawiania sygnału np. w Fergusonie 7318 UCI? Czy tam wskaźnik poziomu sygnału działa dla każdego satelity?

5. Sprawa listy programów w Fergusonie 7318 UCI. W moim Mediasacie zmienić niczego nie mogę a jak wygląda to w Fergusonie? Jak ściąga się listę programów (port RS czy z satelity)? Czy te procedury są kłopotliwe?

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Przepraszam że dopiero teraz ale przeoczyłem temat:
    1.Jak już pisałem talerz bym zostawił ,tylko dokupił bym uchwyt do drugiego plastikowy który po skręceniu ustawia nam konwerter we właściwym miejscu.
    2.W tunerach analogowych stosowałem przełączniki konwerterów sygnałem 22Khz nie wiem czy można takowy kupić w ofertach nie widzę.Przełącznik DiseqC może sterować kilkoma konwerterami wszystkie tunery go posiadają wyjątkiem jest Cyfra. Nie musisz zakładać przełącznika z lutowaniem do ósmej nogi euro ,możesz przekładać kable.
    3.Dlatego proponuje żebyś kupił uchwyt taki że po skręceniu konwerter patrzy tam gdzie trzeba.Nie chcę się licytować czy założyłem sto ,dwieście takich przełączników lepszych na Cyfre nie wymyślili użytkownicy oglądają i nikt się nie martwi czy jest pasek czy nie ,żeby Cyfra dbała o klienta to zmieniła by oprogramowanie i nie było by tematu.
    4.Pisałem że odbiornik Cyfry to dekoder (tak jak Polsat i N) a np. Ferguson to typowy tuner z którym można zrobić prawie wszystko ,oczywiście pokazuje sygnał z każdego satelity którego znajdzie.
    5.Też o tym pisałem że abonent Cyfry dostaje gotową liste od operatora chociaż jak ściągamy kanały to leci pasek i wygląda to tak jak byśmy mieli na to wpływ , a np. w Fergusonach możemy przeszukać danego satelitę ,transpondery wszystkie lub pojedyńczo ,daną sieć lub pojedyńcze kanały wystarczy mieć ich dane, możesz tworzyć listy ulubionych programów i wiele innych rzeczy.
    6.Powtarzam się ale też o tym pisałem że mając aktywne złącze RS 232 możemy wgrywać listy czy zmieniać różne ustawienia (spece od tunerów sat będą się śmiali) ale dla niedoświadczonego to jak zabawa z granatem.Kamil
  • Poziom 11  
    Mam dekoder pionier BCT 1530 czy jest możliwość podłączenia dwóch telewizorów tak aby każdy oglądał coś innego :?::?:
  • Poziom 28  
    Mucha3 napisał:
    Mam dekoder pionier BCT 1530 czy jest możliwość podłączenia dwóch telewizorów tak aby każdy oglądał coś innego :?::?:

Nie.