Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zwiększyć moc pastucha elektrycznego?

12 Sie 2006 19:31 6370 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam pastuch elektryczny lecz nie jestem zadowolony z jego działania, jego moc jest niewystarczająca, czy istnieje prosty sposób na zwiększenie jego osiągów (mocne łupanie)
    Z góry dzięki.
  • Poziom 16  
    Można, tylko trzeba zmienić zasilanie lub cewkę wyjściową. Ale pamiętaj aby prąd był na takim poziomie jak jest obecnie. Krowy mogą tego nie wytrzymać. A poważnie, to nić się konkretnego nie dowiesz jak nie zobaczymy schematu lub opisu tego pastucha.
  • Poziom 39  
    Mała skuteczność może być spowodowana przebiciami izolatorów, upływnością do ziemi. Radzę napierw sprawdzić jakość samego ogrodzenia...
  • Poziom 10  
    Ogrodzenie jest ok tyle że jest dosyć długie.
    Dla sąsiada pewien gość cośtam zmienił i teraz kontakt z ogrodzeniem nie należy do przyjemności. Wiem że to nieskomplikowana przeróbka symbol urządzenia EBS-84
  • Poziom 8  
    warto też wrzucić większy akumulator, ja u mnie zastosowałem akumulator z ciągnika , co znacznie zwiększyło moc pastucha.
    Kolejna sprawa jest taka że pomorze Ci też dołożenie uziemień (zaleca się co 50m dać uziemienie na głębokość 30cm ) albo wbij do ziemi jedno ale na głębokość metra, ja tak mam zrobione i efekt jest lepszy
  • Poziom 39  
    Zmiana dokładnie 1 kondensatora, napięcia nie zwiększy ale ładunek tak (efekt powinien być zadowalający). Tylko nie mogę dorwać schematu EBS-84, chociaż fakt faktem dobre uziemienie i izolatory to 90% sukcesu .