Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Philips 28PT840A - pali tranz. przetwornicy ?

14 Sie 2006 20:30 2901 6
  • Poziom 24  
    Witam !

Mam problem z TV marki Philips model 28PT840A chassis FL1.17 , pali tranzystor w przetwornicy i przy okazji rezystor 1,5Ω , poczytałem posty na temat tego chassis i większości winny był pozystor, u mnie siedział 96616 - wymieniłem.... w pierwszej chwili po włączeniu żadnej reakcji, w głównej gałęzi po pierwotnej wpięta żarówka 60W, przy trzeciej próbie właczenia to samo co za każdym razem - spalony tranzystor i rezystor...
    wstawiałem BUT56AF bo akurat takich miałem dużo... oryginalnie (chyba) siedział ON4827 Philipsa.... wyczytałem też gdzieś że winna za ten stan może być płytka ( montowana pionowo ) , na tej płytce znajduje się m. in. transoptor oraz kilka elem. SMD (tranz., diody) niestety nigdzie nie znalazłem schematu tego modułu... co myślicie o tym przypadku ??
  • Poziom 43  
    Witam.
    Po pierwsze jaki pozystor wkładałeś w zamian - oryginał?

Po drugie - tylko kompletny zestaw naprawczy, w tym ta płytka, gwarantuje sukces w 99%.
    Wymiana tylko niektórych elementów kończy się natychmiastową awarią, za godzinę, jutro.

Na PW masz fragment zasilacza z rozrysowanym SOPS.
  • Poziom 24  
    pozystor wymieniłem na taki sam jak był -> 96616
  • Serwisant
    Możesz wymienić na tej płytce 150nF ale w wiekszosci przypadków kit naprawczy uzdrowi twój OTVC ale to juz kolega pisał wczesniej schematu nie znajdziesz po prostu to jest element który sie nie naprawia wchodzi w skład kitu serwisowego po OTVC Philips chassis FL.
  • Poziom 24  
    150NF wymieniłem wczesniej, był pęknięty....
  • Poziom 13  
    WITAM.......Koledzy , mam podobny problem z tym telewizorem,po włączeniu przebija tranzystor zasilacza ,głównie złącze B-C. Wymieniłem pozystor, diody w mostku, kondensator na kolektorze tranzystora,elki w przetwornicy ,takze te na module zasilacza, elektrolit za mostkiem. Mam pytanie. Czy ktoś może mi podać co wchodzi w skład tego zestawu naprawczego poza tym modułkiem. To znaczy co powinienem jeszcze wymienić ,szczególnie na tym module ,bo nie moge go nigdzie dostać i chciałbym go naprawić. Mam wrażenie ze tam jest usterka, choć wstępnie na miernik wszystko wygląda OK. Jednak...... Bede wdzięczny za wszelkie informacje...... Pozdrawiam.