Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABS-Passat 96r. błąd czujników lewy przód i lewy tył.

16 Sie 2006 22:05 1583 1
  • Poziom 10  
    Sprawa wygląda tak:
    Mam ABS TEVES MK20 GI
    Jakiś czas temu miałem problem z hamulcami z tyłu. Słabo hamował, pedał był taki miękki. Okazało się, że nie załącza mi się pompa ABS. Co prawda pompa sama w sobie była sprawna ale nie załączał jej sterownik, przez co nie było ciśnienia w tylnym obwodzie i słabo hamował. ABS generalnie działał, kontrolka się nie świeciła. Kupiłem więc nowy sterownik z pompą(używka). Po wymianie hamulec na tył znacznie się poprawił. Ale na tym sterowniku zaświecała się kontrolka od ABS i świeciła cały czas. Podpiąłem pod VAG- zero błędów.Wyjąłem wtyczke od sterownika, przeczyściłem styki, zapiąłem jeszcze raz i zgasła.
    Juz myślałem że wszystko ok. Pojeździłem kilka dni, kontrolka gasła ABS działał. Ale po kilku dniach po przyhamowaniu zaświeciła się i teraz świeci się do tej pory.Dzisiaj podpiąłem pod VAG -pokazuje błąd czujników lewy przód i lewy tył. Po skasowaniu tych błędów pojawiają się ponownie. Podpiąłem więc stary sterownik i na nim te błędy sie nie pokazują a kontrolka gaśnie prawidłowo. Posprawdzałem czujniki kable i są ok. Czy można podejrzewać uszkodzenie układu odpowiadającego za kontrolę czujników w sterowniku,bo myślę że wina nie leży po stronie czujników skoro na jednym sterowniku są dobre a na drugim pokazuje błędy czujnika.Sugestie mile widziane
  • Użytkownik usunął konto