Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca Akumulatora pod dużym obciążeniem

Jazzman-Violento 18 Sie 2006 14:54 948 4
  • #1 18 Sie 2006 14:54
    Jazzman-Violento
    Poziom 10  

Cześć, jestem tutaj nowy, juz troche wczesniej czytalem ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    Mianowicie, interesuje mnie, jaki akumulatorek może pracowac pod duzym obciążeniem, chodzi mi o zlutowanie 8 akumulatorków. Chodzi mi o pracę przy obciążeniu do 20A/max 8sekund. Jaki akumulatorek i gdzie kupić taki który będzie się cehcował wysoką pojemnością? Prosze o jakieś linki. Jak ładować to wiem bo już czytałem.
    Dziękuję.

0 4
  • #2 18 Sie 2006 15:10
    zbig_wwl
    Poziom 17  

Trochę mało danych :?: Co rozumiesz pod pojęciem "akumulatorek" :?: Chodzi Ci o akumulatorki typu AA :?:

0
  • Pomocny post
    #4 18 Sie 2006 16:32
    zbig_wwl
    Poziom 17  

Jeżeli chodzi o Li-Ion to raczej się nie nadają, bo te zwykłe stosowane w bateriach do laptopów, mają małą wydajność prądową i góra to 4C, czyli ok. 8A. Z kolei przemysłowe Li-Ion są trudne do dostania i sporo droższe. Można zastosować modelarskie ogniwa Li-Pol - z wydajnością prądową nie ma problemu, natomiast pakiet o porównywalnym napięciu (3 ogniwa szeregowo) i porównywalnej pojemności do tych z allegro, będzie sporo droższy - ok 2 razy.
    Poza tym ogniwa Li-Ion i Li-Pol raczej nie za bardzo nadają się do długotrwałego użytkowania bez balansowania poszczególnych ogniw - po kilkudziesięciu cyklach ogniwa mogą się "rozjechać" na tyle, że grozi to wybuchem i pożarem (szczególnie Li-Pol). Prawidłowe ich użytkowanie wymaga nieco elektroniki do nadzoru ogniw.
    Odnośnie tego pakietu z allegro to z opisu wynika, że jest OK, ale może ktoś go już przetestował i może napisać jakieś bliższe informacje.

0
  • #5 18 Sie 2006 21:01
    Jazzman-Violento
    Poziom 10  

Bardzo dziekuję za wyczerpującą odpowieź, uważam że większość z was zna się na tym i wie co mówi, więc polegam na waszym zdaniu.
    Pozdrawiam

0