Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIS-455 nie startuje

20 Sie 2006 20:16 8012 5
  • Poziom 15  
    Witam !

Mam taki przypadek. Bez względu na wybrany program po włączeniu Start i zamknięciu drzwi słychać buczenie i nic więcej się nie dzieje.

Serwis Amici powiedział, że może progrmator. Może to trochę za mało, żeby go kupić.

Dzisiaj ją troszkę rozebrałem.
    Pompa wypompowywująca wodę nie jest zablokowana, obraca się jak się włączy się zmywarkę.
    Pływak na dnie nie jest zawieszony, ale, sprawdziłem miernikiem czy sam wyłącznik działa i jest sprawny. Natomiast moje zainteresowanie wzbudził jeden fakt. Wyłącznik ma trzy przewody. Te które są podłączone do styków normalnie zwartych, również wykazują zwarcie pomiędzy sobą, po odłaczeniu wyłącznika oczywiście. Do czego więc to służy ?

Myślałem, że może jakiś czujnik poziomu wody nie potwierdza opróżnienia i dlatego nie zaczyna pobierania świeżej wody. Czujnika nie znalazłem. Znalazłem za to coś okrągłego, zapewne mającego w środku membrane, podłaczonego do dna zmywarki, do plastików z sitkami. Dochodzi do tego mnóstwo przedów, więc nawet nie wiedziałem co sprawdzić.

Proszę o poradę co sprawdzić, żeby naprawić lub mieć pewność, że to wina programatora.
    W programatorze widać plastkowe kołą zębate. Po włączeniu zmywarki nie obracają się. Nie wiem czy to prawidłowe.

PL
  • Poziom 20  
    Czołem!
    Sprawdz elektozawór poboru wody(sitka),wymieniacz jonowy czy nie zapchany-elektozawór na kródko do 230V i woda powinna pojawiac sie w zmywarce.Pompke sprawdzisz lejac wodę do zmywarki ok.2l i podnasząc pływak winna wypompować.
    Stawiam z opisu na problem z pobraniem wody
    pozdrawiam TFX
  • Poziom 15  
    A gdzie znajdę ten zawór ? Wąż chyba znikał z boku po prawej stronie zmywarki. Pewnie tam trzeba zaglądnąć.

A wymieniacz jonowy ? Jak go poznać ? Czy to ma coś wspólnego ze zbiornikiem soli ?

Gdzie jest ten pływak powodujący że zmywarka wypompowywuje wodę ? Nic takiego tam nie widziałem. Jedynie połączenie z tym czymś okrągłym.

Dzięki za info.

PL
  • Poziom 20  
    Czołem! Zawór jest na poczatku (przy kranie) lub pod zmywarką
    Pływak jest na dnie zmywarki (steropian) połączony z przełacznikiem
    wymieniacz jonowy to plastik razem z zasobnikiem soli- są to kulki brązowe.
    Zapycha się jak się sypnie proszek(lub calgon) zamiast soli!!!
    pozdrawiam TFX[/img]
  • Poziom 15  
    Dzięki jeszcze raz.
    Zmywarka jest u rodziców. Podjadę tam i sprawdzę.

W peszlu z wężem zasilającym jest przewód, ale to pwewnie aquastop.

PL
  • Poziom 15  
    Witam ponownie !

Nie znalazłem zaworu w zmywarce, stąd wniosek, że będzie przy krtanie. Wydawało mi się, że tam jest Aquastop, ale widocznie jest zawór. Do samego zaworu nie dotarłem, natomiast mam pytanie o jego zasilanie.
    Pod zmywarką są podłączone z niego dwa przewody, brązowy i niebieski, odpowiednio do zmywarki do ciemnoniebieskiegoi i jasno niebieskiego.
    Po włączeniu zmywarki nie ma napięcia pomiędzy tymi porzewodami, za to jest pomiędzy nimi a odudową chyba pompy, czyli ziemią 230 V.
    Co to oznacza ?

Może brak zera po stronie zmywarki ?
    Może zmywarka na oba podaje fazę ?

Proszę o sugestię.

PL