Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt lubeck cc 22-problem

krystian1012 21 Sie 2006 11:33 2436 10
  • #1 21 Sie 2006 11:33
    krystian1012
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Mam problem z tym radiem poniewaz nie moge zakodowac zadnej stacji, probowalem wielu rzeczy i nic :/ , co mam zrobic??? Pomocy!! Z gory dzieki
    P.S jesli zly dzial to przeprzaszam

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 21 Sie 2006 11:46
    SlaweK
    Poziom 43  

Podłączyć oba zasilania, to ważne i po wyszukaniu stacji przytrzymać kilka sekund klawisz pod którym chcesz to zapamiętać. Tylko zdecydowanym naciśnięciem i trzymać aż pokaże się właściwa stacja, około 5 sek.

SławeK

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Sie 2006 12:43
    krystian1012
    Poziom 9  

no ale wlasnie sa problemy z wyszukiwaniem stacji, chodzi o ten taki joystick po lewej gornej stronie, naciskajac nie raguje. Rowniez przyciski 1 2 3 4 5 tez nie raguje ale przycisk PS przelacza stacje.
    Nie wiem czy ma to cos do rzeczy ale w kosce od zasilania wchodza 3 pojedyncze przewody i jeden podwojny, ale jeden pojedynczy (zoltoczarny) nie laczy sie z bolcem w radiu

0
  • #4 21 Sie 2006 13:09
    TYTUS...
    Poziom 32  

To radyjko pojdzie nawet z jednym plusem. Uważam że masz uszkodzoną klawiature badz brak 8V ale w 99,9%stawiam na brak napięcia. czy klawiatura czasem nie działa z bardzo długim opuznieniem - kilkudziesiecio sekundowym???

0
  • #5 21 Sie 2006 13:10
    krystian1012
    Poziom 9  

to bardzo mozliwe raz kiedys zaczelo mi wyszukiwac stacje ale to tylko raz mi sie tak udalo, wiec moze akurat to jest to

0
  • #6 21 Sie 2006 13:14
    TYTUS...
    Poziom 32  

Czyli do sprawdzenia tranzystorki v2050 i v2060 - bc337

1
  • #7 26 Sie 2006 21:35
    krystian1012
    Poziom 9  

te radio żyje swoim życiem jak dziala ,po chwili szuka nowej częstotliwości, jak znajdzie to taką na której nic nie ma,przycski raz działają,raz nie chyba będe musiał je skasować:D[/b]

0
  • #8 26 Sie 2006 23:53
    SlaweK
    Poziom 43  

Może masz ARI włączone albo niemal napewno coś z liniami do procesora lub klawiszami, trzeba to przejrzeć, to jest do naprawy.

SławeK

0
  • #9 01 Wrz 2006 23:45
    krystian1012
    Poziom 9  

Troche je rozgryzłem, niestety nie mogę znależ instrukcji (nawet tu).Te radio przeszukuje fale jak nadusze pokretło od głośności i nadusze PS, idzie znaleść stacje która jest dłużej niż pare km. jednak czasami gdy zgubi to szuka i znajduję taką co nic nie ma .Myśle że poprostu jest ustawione że szuka najmocniejszego sygnału.Chociaż jak ręcznie ustawię to RMF FM potrafi trzymać kilkadziesiąt km.ARI jak jest włączone to leci po częstotliwościach i się nie zatrzymuje.Nigdy nie miałem Blaupunkta i pewnie tak starego ale po tym jak długo zajeło mi dojście do jako takiego ustawienia to jestem pełen podziwu jak można utrudnić poznanie radia.tylko zastanawia mnie że jak zapisze czestotliwość pod numerem to praktycznie nie mogę pózniej włączyć numerycznie tych stacji.

0
  • Pomocny post
    #10 02 Wrz 2006 21:53
    djlj24
    Spec od car audio

To radio jest proste w obsłudze. Ale wygląda, że opisany egzemplarz jest po prostu uszkodzony, nie ma właściwej czułości (pewnie jeździł w samochodzie z odłączoną masą i masę brał z wejścia antenowego przez co uszkodzony ma tranzystor na wejściu i jest tępy jak nasz minister edukacji). Bo normalnie naciskasz klawisz strzałka w górę lub dół i sam staje na stacji, potem długo klawisz z cyferką (od 1 do 5) i po każdym późniejszym naciśnięciu tego klawisza wraca nam ta stacja. Jest jeden warunek - masz 4 banki stacji zmieniane klawiszem U1-3 T (odpowiednie wskazanie na wyświetlaczu) - i na każdym z tych banków możesz zapamiętać po 6 stacji. Naciskając gałkę głośności masz skanowanie pasma - czyli radio wyszuka stację, 5 sekund ją zaprezentuje a potem szuka następnej. Klawisz SC robi to samo tylko dla zaprogramowanych stacji. Aby zostać na słuchanej stacji podczas skanowania to naciskasz jeszcze raz klawisz uruchamiający skanowanie.
    Instrukcja po polsku (napisana bardzo, bardzo prostym językiem) jest niemal identyczna od modelu Verona CR43 do pobrania ze strony producenta.
    PS. Nie dziwię się, ze mają jeszcze zejście radia z dwoma gałkami skoro obsługa tych najprostszych z syntezą robi tyle problemów.

Dodano po 4 [minuty]:

http://www.blaupunkt.com/de/infoservices_6.asp - jeszcze kierunek szukania istrukcji (trzeba nacisnąć tą wielką strzałkę, potem wybrać naszą flagę - dla przypomnienia biało-czerwona nie ta niebieska z kółkami to jest PL, wpisać Verona i nacisnąć szukanie).

0
  • #11 03 Wrz 2006 22:02
    krystian1012
    Poziom 9  

Dzięki za radę, chyba masz rację te radio jest walnięte i chyba doszedłeś najbliżej problemu.Miałem radia samochodowe innych marek wiele nowsze niż to i dlatego myślałem że te radio ma taką dziwną obsługę .
    PS. Ta dygresjia na koniec nie była potrzebna ale mimo to dzięki

0