Witam. Mam problem z Philipsem jak w temacie, mianowicie w odchylaniu padł kondensator 1,5nf zwierając emiter z kolektorem tranzystora sterującego trafopowielaczem. Po wymianie kondensatora przeoczyłem przewód łączący płytkę kineskopa z ekranem założonym na kineskopie po włączeniu nastąpił przeskok iskry od tego właśnie przewodu do czegoś gdzieś w rejonie zasilacza może radiatora. Po tym TV uruchamia się ale brak fonii, ciemny ekran, nie wyświetla nic nawet menu. Wysokie chodzi jak najbardziej sprawdziłem wszystkie napięcia OK. Po podciągnięciu napięcia siatki drugiej mam zdeformowany obraz powrotów wygląda jak trapez od dołu około 10cm całkowicie ciemny. Podstawiłem drugi scalak TDA8366 i jest taki sam efekt. Sprawdzałem wszystkie tranzystory i diody i nic wyglądają na OK. Wyjąłem pamięć 24w16 i wogule programator jej nie widzi, czy ona może być winowajcą czy też procesor sterujący TMP87CS38N-3502 bo już nie mam zielonego pojęcia jak to ugryść, może jakiś punkt zaczepienia. Aha jeszcze na nóżce 16 TDA8366 według schematu powinno być 6,9V u mnie jest około 3,6V po podłączeniu tej nogi do masy pojawia się biały mleczny obraz także wmacniacze działają, ale bark geometri to znaczy wygląda tak jak pisałem wcześniej trapez. Pomocy!!!