Witam.
Znalazłem zasilacz at w piwnicy. Nawet dobry. Zacząłem mu podwyższać napięcie 12v. Mam teraz regulowane potencjometrem w zakresie od ok 10 do ok 15v. Przy obciążeniu żarówką samochodową mam prąd ok 4A przy 12v i ponad 4,5 A przy 14,5V. Tylko przy 14,5 V bardzo grzeją się diody prostownicze -dwie na radiatorze - katodą przylutowane do radiatora. Mają oznaczenie 3004 No i nie mogę nigdzie znaleźć co to jest i jakie to ma parametry.
A swoją drogą to jaki prąd można spokojnie pobrać z takiego zasilacza? bo te 4 A to mnie jakoś nie zadowala a i wydaje mi się że komp może pobierać więcej
Znalazłem zasilacz at w piwnicy. Nawet dobry. Zacząłem mu podwyższać napięcie 12v. Mam teraz regulowane potencjometrem w zakresie od ok 10 do ok 15v. Przy obciążeniu żarówką samochodową mam prąd ok 4A przy 12v i ponad 4,5 A przy 14,5V. Tylko przy 14,5 V bardzo grzeją się diody prostownicze -dwie na radiatorze - katodą przylutowane do radiatora. Mają oznaczenie 3004 No i nie mogę nigdzie znaleźć co to jest i jakie to ma parametry.
A swoją drogą to jaki prąd można spokojnie pobrać z takiego zasilacza? bo te 4 A to mnie jakoś nie zadowala a i wydaje mi się że komp może pobierać więcej