logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór subwoofera do Rockford Fosgate P450.4: 2x12 czy 1x15?

kubol87 23 Sie 2006 00:31 2526 20
REKLAMA
  • #1 2943208
    kubol87
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Witam, posiadam wzmacniacz Rockford Fosgate model P450.4:
    http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?cat_id=2&series_id=6&family_id=21&item_id=106471&locale=en_US

    Szukam do niego jakiegoś dobrego subwoofera poniżej 300$, najlepiej ze strony
    http://lib.store.yahoo.net/lib/millionbuy/car-woofer.htm
    lub
    http://www.sonicelectronix.com/cat_i39_component-subwoofers.html

    jako ze nie mieszkam w Polsce to raczej dostępu do europejskich firm nie mam, tak ze szukam na miejscu.
    Co będzie lepszym wyjściem, 2x12 cali czy moze jedna 15,
    Myślałem o ALPINE SWR-1522D http://www.millionbuy.com/apnswr1522d.html
    2 rockfordach P312S4 http://www.millionbuy.com/rocp312d4.html
    lub gotowym kickerze http://www.millionbuy.com/kikdcvr124.html

    dodaje ze muzyka to głownie hip hop i techno, szukam czystego i mocnego uderzenia a nie jakigoś stukania w bagazniku, wiem ze na tym wzmaku można poszaleć.
    Czekam na opinie i inne propozycje, pozdrawiam wszystkich audiofili:D
  • REKLAMA
  • #2 2943241
    tplewa
    Poziom 39  
    Posty: 6727
    Pomógł: 222
    Ocena: 991
    hmmm dla siebie bym bral Cerwin Vega IT 10 :)
    Ale do Hip Hop-u, techno hmm moze cos z oferty Oriona - potrafi narobic niezlego balaganu :)

    edit:

    alebo jeszcze Rockford Fosgate HX2 12'' potrafi niezle wymasowac plecy - albo wypchac slabo zamocowane szyby :)
  • REKLAMA
  • #3 2943245
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    Ja bym wolal Type R 15" ale twój wzmak go nie uciagnie heh :D
  • #4 2943275
    kubol87
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Dodam że obecnie mam 2 pioneery 306dvc, i chce mieć cos lepszego, a z oriona to chyba zbyt wiele więcej nie wyciągnie, a co do tego Type-R to wzmak ma realne 450 rms na mostku 2 ohm i 1600 max, to nie wiele mu brakuje
    P.S.nie chce mieć "balaganu" tylko porządny czysty basik :D
  • #5 2943280
    tplewa
    Poziom 39  
    Posty: 6727
    Pomógł: 222
    Ocena: 991
    Zrobilem mala poprawke w poscie wyzej...

    Ale 15" to nei bedzie za fajne raczej do techno itp. bas bedzie troche za wolny.

    Stawial bym na max 12" do takiej muzyki. Co do pioneer-a to sie nie wypowiadam - dla mnie to badziew.

    Niewiem jak Cerwin ci sie podoba, JL Audio odpada bo bedzie raczej dudnic przy takiej muzyce...

    Najlepiej podejdz do jakiejs firmy CarAudio i posluchaj co ci pasuje.
  • #6 2943295
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    kubol87 napisał:
    Dodam że obecnie mam 2 pioneery 306dvc, i chce mieć cos lepszego, a z oriona to chyba zbyt wiele więcej nie wyciągnie, a co do tego Type-R to wzmacniacz ma realne 450 rms na mostku 2 ohm i 1600 max, to nie wiele mu brakuje
    P.S.nie chce mieć "balaganu" tylko porządny czysty basik :D


    heh wolal bym miec mocniejszego wzmaka niz slabszego lepsza kontrola nad glosnikiem a róznica 300W rms to sporo to lepiej nie kupuj tego type R bo go nie wykorzystasz amoge tylko powiedziec ze zagra duzo lepiej niz 2 pionki

    P.s
    Ten wzmacniacz ma 2x250w rms 4ohmw mostku a nie 450 wiec jak chcesz go podpiac do glosnika dwucewkowego 2x2ohm zeby bylo 450W rms?Pod osobne cewki? :| nie radzil bym tego chociaz jak chcesz:D Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #7 2943356
    kubol87
    Poziom 11  
    Posty: 39
    A kto by nie wolał mieć mocniejszego wzmacniacza niż ten którego ma,
    jakby idealnie ustawil wzmaka albo jakos z kablami pokombinował to moze by chwile chodziła osobna cewka na osobnym kanale,
    jak nie tego type-R to co byś polecił :?:
    mozejakiś kickery ? albo dwa rocki P312D4 ?

    jedna 15` odpada, bo nienadąży za basem :D
  • #8 2943512
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    kubol87 napisał:
    A kto by nie wolał mieć mocniejszego wzmacniacza niż ten którego ma,
    jakby idealnie ustawil wzmaka albo jakos z kablami pokombinował to moze by chwile chodziła osobna cewka na osobnym kanale,
    jak nie tego type-R to co byś polecił :?:
    mozejakiś kickery ? albo dwa rocki P312D4 ?

    jedna 15` odpada, bo nienadąży za basem :D


    heh ale dwa rocki to moc 1000W rms wiec tym bardziej odpada kup cos bardziej zblizona moca do wzmacniacza czyli okolo 250W-300W rms

    Ogólnie Rockford dobra firma.
  • #9 2946755
    kubol87
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Czyli za mocne głośniki zagraja gorzej jak te o zblizonej mocy, czy chodzi tylko o strate pieniedzy ?
  • #10 2946806
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    kubol87 napisał:
    Czyli za mocne głośniki zagraja gorzej jak te o zblizonej mocy, czy chodzi tylko o strate pieniedzy ?


    Hmm szukj czegos o z duzym SPL i moca zblizona do wzmaka.Bo to co proponujesz to strata kasy po co?
  • #12 2947417
    tplewa
    Poziom 39  
    Posty: 6727
    Pomógł: 222
    Ocena: 991
    crazy_88 - sorry tego JBL-a to sobie mozna w buty wsadzic ;)
    nie wiem czemu ale widze tutaj ogromna manie polecania shitu z allegro.

    Prawde mowiac to poza Helixami i od czasu Rainbow nie idzie tam nic ciekawego kupic.... No jeszcze pare osob ma Dietz-a i nieraz trafi sie jakis fajny wzmacniacz lub radyjko...


    [/quote]
  • #13 2947554
    niko123
    Poziom 29  
    Posty: 1381
    Pomógł: 74
    Ocena: 35
    Co do 15" to kupiłem magnata xtc 1500 z allegro czytałem że xtc grają bardzo łanie, jestem na etapie skrzyni do niego jak skoncze napisze ile można wycisnąc db i jakie wrażenia z odsłuchu.
    Obecnie miałem lanzarma max12 + carpower 1502 i na tym zestawie wycisłem ponad 130 db zobaczymy jak wyjdzie xtc1500+ carpower 1502.
  • #14 2948727
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    niko123 napisał:
    Co do 15" to kupiłem magnata xtc 1500 z allegro czytałem że xtc grają bardzo łanie, jestem na etapie skrzyni do niego jak skoncze napisze ile można wycisnąc db i jakie wrażenia z odsłuchu.
    Obecnie miałem lanzarma max12 + carpower 1502 i na tym zestawie wycisłem ponad 130 db zobaczymy jak wyjdzie xtc1500+ carpower 1502.


    A gdzie robiles pomiary na zawodach??
  • #15 2950431
    kubol87
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Powtarzam ze nie mieszkam w polsce i nie mam dostepu do allegro,
    niko123 z jednego lanzara wyciagnales 130db ?,przecieżone są tańsze od pioneerów i ma SPL tylko o 1db wyższe, i firma jest "chyba" niższej klasy od pioneera

    Co powiecie na temat Infinity Perfect 12.1
    http://www.sonicelectronix.com/item_387.html
    SPL:96, 350w RMS
  • #16 2950450
    mike21
    Poziom 29  
    Posty: 1600
    Pomógł: 96
    Ocena: 26
    kubol87 napisał:
    Powtarzam ze nie mieszkam w polsce i nie mam dostepu do allegro,
    niko123 z jednego lanzara wyciagnales 130db ?,przecieżone są tańsze od pioneerów i ma SPL tylko o 1db wyższe, i firma jest "chyba" niższej klasy od pioneera

    Co powiecie na temat Infinity Perfect 12.1
    http://www.sonicelectronix.com/item_387.html
    SPL:96, 350w RMS


    No to powinno dosyc ladnie zagrac
    a co do firmy pioneer jesli chodzi o subwoofery to porazka juz bym wolal lanzara
  • #17 2980923
    kubol87
    Poziom 11  
    Posty: 39
    A może lepszym wyjściem bedzie zakup dwóch 10 calowych głośników, ktore bedą jeszcze szybsze od 12 calowych, a może jedna 12 a reszta wzmaka do głośników w tylnej półce ?
    pozdrawiam i czekam na propozycje
  • REKLAMA
  • #19 2981038
    brati
    Poziom 23  
    Posty: 490
    Pomógł: 47
    Ocena: 23
    Rockford fosgate fajne rzeczy to robil kilka lat temu, teraz trzepie tandete w chinach, ostatni ciekawy, a nawet bardzo ciekawy sub tej firmy to hx- d2. Szkoda ze twoj wzmak nie jest stabilny w mostku przy 2ohm, bo swietnym wyborem byl by ten glosnik http://www.sonicelectronix.com/item_4010.html
    domyslam sie ze jestes w USA, gdzie ceny elektroniki sa dosyc niskie, wiec warto bylo by kupic cos lepszego.
  • #20 2981369
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    przyznam ze ten jl audio budzi respect mialem okazje go zobaczyc w akcji na zlocie:) bylem w szoku gra naprawde super :)
  • #21 2981687
    kubol87
    Poziom 11  
    Posty: 39
    Na jl w6 to chyba nikt nie może powiedziec zlego słowa, ale jak on moze dobrze grac jak spl ma tylko 85.9 dB ?

    crazy_88 15 calowy raczej odpada bo nie jest wystarczająco "szybki"

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru subwoofera do wzmacniacza Rockford Fosgate P450.4, z budżetem do 300 USD i dostępnością głównie na rynku amerykańskim. Porównywane są konfiguracje 2x12 cali versus 1x15 cali, z uwzględnieniem gatunków muzycznych takich jak hip hop i techno, gdzie preferowany jest szybki, czysty i mocny bas. Uczestnicy sugerują, że subwoofery 12-calowe lepiej sprawdzą się przy szybszej muzyce, natomiast 15-calowe mogą mieć zbyt wolny bas. Podkreślono konieczność dopasowania mocy subwoofera do realnej mocy wzmacniacza (około 250-300 W RMS), aby uniknąć strat i nieefektywnego wykorzystania sprzętu. Wskazano, że zbyt mocne głośniki (np. 2x Rockford P312S4 o mocy 1000 W RMS) nie będą optymalne dla wzmacniacza P450.4. Wśród polecanych modeli wymieniono Alpine SWR-1522D, Rockford Fosgate HX2 12", Cerwin Vega IT 10, Kickera DCVR124, Infinity Perfect 12.1 oraz Magnata XTC 1500. Zwrócono uwagę na wysokie SPL jako ważny parametr. Krytykowano subwoofery Pioneer 306DVC oraz JBL Power 1222 za słabszą jakość i niską moc SPL. Dyskutowano także o możliwości wykorzystania dwóch 10-calowych głośników dla szybszego basu oraz o ograniczeniach wzmacniacza w pracy mostkowej przy 2 ohmach. Podsumowując, rekomendowane jest dobranie subwoofera o mocy zbliżonej do wzmacniacza, o wysokim SPL i rozmiarze 12 cali, aby uzyskać czysty, dynamiczny bas odpowiedni do muzyki hip hop i techno.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA