Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona ładowarka czy akumulator???

29 Cze 2003 16:42 2217 3
  • Poziom 10  
    Witam!!
    jak sprawdzic co jest uszkodzone .Nie mogę naładować akumulatora od wkrętarki,zapasowego również.akumulatory 9.6V miernik pokazuje 2.3V .Na stykach ładowarki 15.5V.czs ładowania zalecany 1.5h.po tym czsie akumulatory mają 5.5V i rozładowują się momentalnie. jeżeli będą potrzebne jakieś szczegóły to jestem w stanie podać (mogę rozkręcić ladowarkę)

z góry dziękuję za każdą odpowiedz
  • Poziom 25  
    Witka!
    Tak niskie napięcie rozładowanych aku może świadczyć o ich uszkodzeniu,
    ale nie musi.Pytanie o wiek aku jest zasadne.
    Uszkodzone ogniwa zasadowe mają tendencje do zwarć wewnętrznych.
    Propnuje:
    Próbę ładowania aku z obcego źródła nawet tzw.prostownik do aku somochodowych ale z reg.prądu ładowania i ładować 0,5 A i obserwować czy napięcie na nim przyrasta.Końcowe napięcie powinno wynosić około
    12V.Ładować około 5-6 godzin kontrolując napięcie.Jeżeli napięcie skoczy
    momentalnie powyżej 12V i po kilku godzinach ładowania błyskawicznie się rozładują po podłączeniu do wkrętarki ,to oznacza tylko jedno:aku- szmelc.(wykluczam zwarcie silnika wkrętarki).
    Hej.
  • Poziom 25  
    zgadzam sie z JCK to wskazuje na zwarcie w pakiecie chyba ze tak spierdzilila sie ladowarka ze po wlozeniu do niej rozladowanych akumulatorow ona zamiast je ladowac to jeszcze bardziej je rozladowala
  • Poziom 32  
    Witam.

Sprawdź napięcie na zaciskach ładowarki podczas ładowania oraz czy akumulatory pobierają jakikolwiek prąd.

Tak jak koledzy uważam, ze uszkodzone są jednak pakiety akumulatorów.