Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic TC-26B3EE problem

yogibear07 23 Sie 2006 16:45 1552 6
  • #1 23 Sie 2006 16:45
    yogibear07
    Poziom 16  

Posiadam TV jak w temacie i ostatnio pojawił mi się następujący problem. Pilot nie reaguje, nie przełącza kanałów, nie gasi TV, nic. (Pilot na 100% jest sprawny bo sprawdzałem). Co dziwniejsze kiedy zbliżę pilota do odbiornika podczerwieni w TV, tak gdzieś na odległość 1-2cm, to działa normalnie, a z daleka nie chce. Nie wiem co jest grane. Rok temu miałem podobną sytuację. Nie posiadałem wtedy schematu do niego, więc na czuja wymieniłem 2 sąsiadujące ze złączem prowadzącym z odbiornika podczerwieni, kondensatory elektrolicztyne i pomogło. Ich wartości 47uF i 4.7uF
    Tym razem też tak postanowiłem zrobić, tylko nie miałem 47uF, wiec wstawiłem 33uF i sprawdziłem czy ruszy. Ruszyło, działało dobrze, przełączało z daleka, ale tylko przez 10sekund. Potem znów lipa, ten sam objaw.

Pod poniższym linkiem jest schemat, który zassałem tu z elektrody.
    http://www.m85.prv.pl

Nie wiem co może być nie tak? Czy sygnał z pilota jest gdzieś wzmacniany? Co wpływało by na to że z daleka nie chce działać, a z bliska działa? Może ktoś wie?
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc i wszelkie sugestie.

0 6
  • #3 23 Sie 2006 16:53
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Chyba Panasonic, a nie Philips?

0
  • #4 23 Sie 2006 16:57
    yogibear07
    Poziom 16  

tenap napisał:
    Witam!
    Chyba Panasonic, a nie Philips?

Tak tak Panasonic. Przepraszam za pomyłkę i dziękuje za zwrócenie uwagi.

Co do brudnej syzbki odpada. Co do uszkodzonego odbiornika, jest to możliwe, aczkolwiek cięzko będzie to sprawdzić chyba.

0
  • #6 23 Sie 2006 17:03
    zbylat
    Poziom 15  

Raczej wina kondensatorów elektrolit. w odbiorniku podczerwieni.

0
  • #7 23 Sie 2006 17:13
    yogibear07
    Poziom 16  

tenap napisał:

Dziekuję za linki. Tego pierwszego nie czytałem.

Mam pytanko, bo nie za bardzo mam dostęp do starego sprzętu. Czy można by na miejsce tego odbiornika użyć np. TSOP1736 (tam do tego schematu z tego linku)
    Jeśli oczywiście okazałoby się, że to odbiornik jest zepsuty.

0
  Szukaj w 5mln produktów