Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CZ-21A083N chassis KS1A

Indyczes 28 Sie 2006 21:22 2349 9
  • #1 28 Sie 2006 21:22
    Indyczes
    Poziom 33  

Witram kolegów.
    TV jak w temacie trafiła mi sie jakaś dziwna usterka.Problem polega na braku startu WN,odbiornik cały czas zachowuje się tak jak by go cyklicznie włączał i wyłączał pilotem,dioda led cały czas pulsuje,w głośnikach słychać pukanie.Po podpięciu żarówki do linii Usyst WN wchodzi,ale zablokowane są katody,nie wiem czy jest fonia,bo nie mogę nic nastroić-brak OSD.Jeśli odepnę żarówkę w czasie pracy odbiornika,to nic się nie dzieje,chodzi nadal,po wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym i ponownym włączeniu sytuacja jak na początku.Napięcia niby w normie,podstawiłem nową pamięć,ale bez efektu,co najdziwniejsze to,że klient twierdzi,że TV uszkodził się poprzez udedzenie pięścią w ekran przez małe dziecko-wydaje mi się to nieprawdopodobne.Zimnych lutów i pęknięć na płycie nie widzę.Może ktoś mnie oświeci,za co z góry serdeczne dzięki.
    Pozdrawiam.

0 9
  • #3 28 Sie 2006 22:01
    Indyczes
    Poziom 33  

Pamięć podstawiłem na samym początku,elki w zasilaniu linii podstawione,Usyst w normie,Hot nie grzeje sie nadmiernie.

0
  • #5 29 Sie 2006 14:58
    Indyczes
    Poziom 33  

Tutaj Hot równiez znacznie się grzeje,ale pewnie tak ma być.Co do procka to raczej jest sprawny-reaguje na pilota,udało mi się znależć zaprogramowany kanał,jest fonia,natomiast brak wizji-zablokowane katody.Oczywiście WN wchodzi tylko wtedy,gdy obciążę żarówką Usyst.I to jest bardzo dziwne,nie mozna dopatrzeć się jakiejś zalezności wprost.Oczywiście nie wykluczam uszkodzenia procesora,ale ze względu na cenę muszę byc 100%pewny jego uszkodzenia.Może tutaj działa jakaś protekcja ze strony procesora,a uszkodzenie tkwi całkiem gdzie indziej.Nie mam czytelnego schematu,ten ściągnięty z Elektrody jest nieczytelny-jakby zmniejszony conajmniej dwa razy,nawet przez lupe nie mozna nic sie dopatrzeć.Może ktoś z kolegów jednak przerabiał taki problem i uchyli rąbka tajemnicy :D.

0
  • #6 29 Sie 2006 15:18
    lukashb
    Poziom 39  

Powiem tyle, na PK masz tam zenerke 9V, wymień ją bo jak będzie uszkodzona to katody będą zblokowane....potem na chassis blisko przycisków masz stabilizator KA na radiatorze...sprawdź napięcia czy są ok...5V 8V i 3,3V...ale to pewnie działa skoro procek reaguje...co do żarówki, myśle że przyczyna leży w elektrolicie w B+....czy ta przetowrnica ma transoptor? moja plyta niema go...myśle że tu też niema tego elementu. W sprawnej KS1A obraz wchodzi po 3 sekundach...w opcji serwisowej jest taki punkt co właśnie wyłącza katody....zrobiłbym reset procka w opcjach serwisowych. St-by->display->menu-mute->power i masz tryb...posiada on następujące linijki
    Adjust
    Options
    Adjust G2
    Reset

Musisz zjechać o 4 pozycje i zatwierdzić reset strzałką w prawo....chyba nic nie pokręciłem :) w razie czego służę pomocą....aha, i sprawdź czy nie przegrzewa się radiator przetwornicy-powinien mieć niewięcej niż 60°. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

0
  • #7 29 Sie 2006 18:35
    Indyczes
    Poziom 33  

Diody na PK są Ok,reset procka wykonany na "ślepo"nic nie wnosi,elki w Usyst już dawno podstawiłem,napięcia ze stabilizatora w normie,chociaż wydaje mi się,że jest za duzy pobór prądu w gałęzi +8V.Procek po krótkim czasie pracy grzeje się dość znacznie w środkowej części-dłużej nie da się przytrzymać palca.Coraz bardziej skłaniam się do tego,że on jednak jest uszkodzony,prawdopodobnie coś w części wizyjnej.Klient mnie dzisiaj zaskoczył,jak mu powiedziałem,że procek +robocizna będzie go kosztować ok100zł-stwierdził,że to stanowczo za drogo,że woli sobie kupic nowy telewizor.Ludzie pewnie by chcieli naprawić tv za parę zł,wiemże sprzęt jest tani,ale nie znaczy to,że my mamy naprawiać za free.Pewnie go pogonię z tym,niestety mojego straconego czasu nikt mi nie wróci.

0
  • Pomocny post
    #8 29 Sie 2006 21:19
    lukashb
    Poziom 39  

Powiem tak, po wymianie u mnie procek też się grzał znacznie...jednak nie parzył, był ciepły...i co by nie mówić u mnie też padło w identyczny sposób!! mi się pojawiał obraz jak dolutowałem drucik 15cm do nóżki kwarcu i dotykałem ten drut ręką...wtedy wyłaził obraz z powrotami...wyłącz światło w pomieszczeniu gdzie robisz TV podkręc delikatnie G2 a żebyś widział delikatną zieloną poświate..podczas naciskania P+ albo P- na lokalnej obraz /raster/ mi się przemieszczał o ok. 1 cm...u mnie tak było jak był walnięty....ja kupowałem ten procek tu http://www.eltexco.pl/go/_info/?id=3156 inny program ale będzie pasował. Orginał leży tu http://www.lewandowscy.pl/sklep/product_info....38704?osCsid=329bb4e398790ac2ed4c17b2967f08f4 za 40 zł i tyle....Myśle że nie jako pomogłem ;) Pozdrawiam. Informuj o dalszych losach.

0
  • #9 29 Sie 2006 22:22
    sebol133
    Poziom 23  

Witam
    Mam taki procek nówke na stanie jak chcesz to sie dogadamy co do ceny, daj znać na PW

0
  • #10 02 Wrz 2006 08:11
    Indyczes
    Poziom 33  

Niestety klient zrezygnował z naprawy,stwierdził,że się mu nie opłaca.Delikatnie mówiąc lekko mnie tym wk... :cry: Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim problemem.
    Pozdr.

0