Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tv przez antenę satelitarną

30 Aug 2006 10:25 1802 6
 • Level 16  
  Witam

  Mój dostawca sieci kablowej w pakiecie standartowym oferuje tvp 1,2,3 oraz tv polonię. TVN i polsat są dostępne dopiero po wykupieniu pakietu za 35zł/m-c. Myślałem więc o tym czy ww programy nie są dostępne na satelicie. Poszperałem w internecie i znalazłem że tvp nadaje na astrze a np tvn na hotbird. Czy ktoś miał już okazję nastawiać te programy na jednej antenie? Jest to możliwe? A może do tvn i polsatu trzeba mieć jakieś specjalne dekodery?
 • Level 14  
  Witam!!!
  Jest to jak najbardziej wykonalne i sam z tego korzystałem dopuki nie wykupiłem kablówki.
  1' pierwsze rozwiązanie to zastosowanie dwóch konwenterów, oczywiście pod warunkiem że Twój zestaw satelitarny na to pozwala - masz 2 wejśćia w tunerze na konwentery. Wtedy odbiersz astre i hotbird - bo rozumiem że jako mieszkańca Polski te satelity Ciebie interesują.
  2' drugie rozwiązanie z wykożystaniem 1 konwentera przy zastosowaniu odpowiedniego silnika i mechanizmu obrotowego tak by ustawienie talerza zmieniało się pomiędzy dwoma pozycjami astroą a hotbirdem.
  Wszystkie powyżej opisane akcesoria powinieneś dostać w każdym porządnym sklepie RTV.
  Pomocny link:
  http://programytv.republika.pl/antena.html
 • Level 14  
  Apropo podstawowej oferty kablówek to z tego co wiem zarówno Multimedia jak i UPS oferują w niej zwykły POLSAT. Dekoder potrzebujesz jeżeli chcesz odbierac programy z platformy cyfrowego polsatu, co do tvn to chyba platforma cyfrowa jego jeszcze nie ruszyła.
  Pozdrawiam

  Dodano po 31 [sekundy]:

  Apropo podstawowej oferty kablówek to z tego co wiem zarówno Multimedia jak i UPC oferują w niej zwykły POLSAT. Dekoder potrzebujesz jeżeli chcesz odbierac programy z platformy cyfrowego polsatu, co do tvn to chyba platforma cyfrowa jego jeszcze nie ruszyła.
  Pozdrawiam
 • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Koledze nie chodzi o robienie "zeza" (jednoczesny odbór astry i hotbirda) ,tylko co mozna na nich złapać. A z analogowych niekodowanych programów w jezyku polskim pozostał tylko TVN.
 • Level 16  
  Ww omowione rozwiązanie z dwoma konwertorami jest mi znane. Ale co jeśli zechce sobie skakać po programach w poszukiwaniu czegoś ciekawego? Chyba ten silniczek sie zajedzie... Z drugiej strony nie jestem pewien czy z od mojej strony budynku obie satelity są dostępne.
  A może jest jakaś możliwość żeyby wysupłać sygnał TVN i polsatu z kablówki?
 • Electrician specialist
  greglow wrote:
  A może jest jakaś możliwość żeyby wysupłać sygnał TVN i polsatu z kablówki?


  WItam

  Niestety tylko drogą pełnego abonamentu albo włamania się do skrzynki - co oczywiście skutkuje sankcjami prawnymi.

  TVN na zwykłym analogu także nie jest pewny na dłuższy czas.

  Pzdr