Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv przez antenę satelitarną

greglow 30 Sie 2006 10:25 1595 6
  • #1 30 Sie 2006 10:25
    greglow
    Poziom 16  

Witam

Mój dostawca sieci kablowej w pakiecie standartowym oferuje tvp 1,2,3 oraz tv polonię. TVN i polsat są dostępne dopiero po wykupieniu pakietu za 35zł/m-c. Myślałem więc o tym czy ww programy nie są dostępne na satelicie. Poszperałem w internecie i znalazłem że tvp nadaje na astrze a np tvn na hotbird. Czy ktoś miał już okazję nastawiać te programy na jednej antenie? Jest to możliwe? A może do tvn i polsatu trzeba mieć jakieś specjalne dekodery?

0 6
  • #2 30 Sie 2006 10:45
    Banditos
    Poziom 14  

Witam!!!
    Jest to jak najbardziej wykonalne i sam z tego korzystałem dopuki nie wykupiłem kablówki.
    1' pierwsze rozwiązanie to zastosowanie dwóch konwenterów, oczywiście pod warunkiem że Twój zestaw satelitarny na to pozwala - masz 2 wejśćia w tunerze na konwentery. Wtedy odbiersz astre i hotbird - bo rozumiem że jako mieszkańca Polski te satelity Ciebie interesują.
    2' drugie rozwiązanie z wykożystaniem 1 konwentera przy zastosowaniu odpowiedniego silnika i mechanizmu obrotowego tak by ustawienie talerza zmieniało się pomiędzy dwoma pozycjami astroą a hotbirdem.
    Wszystkie powyżej opisane akcesoria powinieneś dostać w każdym porządnym sklepie RTV.
    Pomocny link:
    http://programytv.republika.pl/antena.html

0
  • #4 30 Sie 2006 10:50
    Banditos
    Poziom 14  

Apropo podstawowej oferty kablówek to z tego co wiem zarówno Multimedia jak i UPS oferują w niej zwykły POLSAT. Dekoder potrzebujesz jeżeli chcesz odbierac programy z platformy cyfrowego polsatu, co do tvn to chyba platforma cyfrowa jego jeszcze nie ruszyła.
    Pozdrawiam

Dodano po 31 [sekundy]:

Apropo podstawowej oferty kablówek to z tego co wiem zarówno Multimedia jak i UPC oferują w niej zwykły POLSAT. Dekoder potrzebujesz jeżeli chcesz odbierac programy z platformy cyfrowego polsatu, co do tvn to chyba platforma cyfrowa jego jeszcze nie ruszyła.
    Pozdrawiam

0
  • #5 30 Sie 2006 10:58
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Koledze nie chodzi o robienie "zeza" (jednoczesny odbór astry i hotbirda) ,tylko co mozna na nich złapać. A z analogowych niekodowanych programów w jezyku polskim pozostał tylko TVN.

0
  • #6 31 Sie 2006 08:15
    greglow
    Poziom 16  

Ww omowione rozwiązanie z dwoma konwertorami jest mi znane. Ale co jeśli zechce sobie skakać po programach w poszukiwaniu czegoś ciekawego? Chyba ten silniczek sie zajedzie... Z drugiej strony nie jestem pewien czy z od mojej strony budynku obie satelity są dostępne.
    A może jest jakaś możliwość żeyby wysupłać sygnał TVN i polsatu z kablówki?

0
  • #7 31 Sie 2006 08:58
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

greglow napisał:
    A może jest jakaś możliwość żeyby wysupłać sygnał TVN i polsatu z kablówki?

WItam

Niestety tylko drogą pełnego abonamentu albo włamania się do skrzynki - co oczywiście skutkuje sankcjami prawnymi.

TVN na zwykłym analogu także nie jest pewny na dłuższy czas.

Pzdr

1
  Szukaj w 5mln produktów