Witam!
Ucze sie na poprawke ze elektrotechniki, mam problem z paroma zadaniami. Tzn mam rozwiazania ale ich nie rozumiem. Prosze o pomoc:
W tym zadaniu nie rozumiem tylko dlaczego przy obliczaniu R mnozymy razy cos 30 (tzn wiem czemu 30 st. ale nie wiem czemu cos) a przy kondensatorze mnozymy razy sin 30. Skad ten sin i cos?
Oto tresc zadania wraz z rozwiazaniem. Z gory dzieki za pomoc!
Ucze sie na poprawke ze elektrotechniki, mam problem z paroma zadaniami. Tzn mam rozwiazania ale ich nie rozumiem. Prosze o pomoc:
W tym zadaniu nie rozumiem tylko dlaczego przy obliczaniu R mnozymy razy cos 30 (tzn wiem czemu 30 st. ale nie wiem czemu cos) a przy kondensatorze mnozymy razy sin 30. Skad ten sin i cos?
Oto tresc zadania wraz z rozwiazaniem. Z gory dzieki za pomoc!