Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz - 2 subbasy 2x15 STX

06 Wrz 2006 18:44 1610 23
  • Poziom 17  
    witam. wlasnie zrobilem 2 subbasy na 2x15" stxa i nie wiem jaki wzmacniaczyk do tego. Musze dodac ze w tych kolumnach niedlugo powinny siedziec beymy 300~~ watt wiec trzeba chyba cos lepszego? czy moze poprostu zrobic holtona 400 watt? poprawcie mnie jesli sie myle. pozdrawiam :|

Ps prosze nie wyskakiwac z tekstami uzyj opcji szukaj etc ,poniewaz niemoge siedziec godzinami przed kompem jak niektórzy :|
  • Poziom 22  
    jak chcesz kupić to ads lx800 aha jedna kolumna składa się z dwóch głośników ? Więc lx1400 robi zamęt :)
  • Poziom 17  
    2 glosniki w jednej paczce, 2 paczki ofc czyli do zasilenia 4 stx :\
    pozdro

Dodano po 32 [minuty]:

no wszystko ladnie piknie ale ten wzmak kosztuje cos ponad 2k zl w sklepach :| moze jakis dap? albo uzywka jakas ;/?
  • Poziom 17  
    a co z tym modelem nietak jesli mozna wiedziec ;s?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    a co myslicie o tych modelach dap palladium~? sporo osob je stosuje z tego co zauwazylem jakie sa ich wady i zalety w porównaniu do ads'a
  • Poziom 28  
    o dapach jest sporo na forum, az nie chce mi sie tego samego drugi raz pisac : )
  • Poziom 20  
    Ky$sio napisał:
    a co myslicie o tych modelach dap palladium~? sporo osob je stosuje z tego co zauwazylem jakie sa ich wady i zalety w porównaniu do ads'a

Hej
    Mam podobny problem, szukam opinii o wzmacniaczu, którego cena w stosunku do mocy jest rewelacyjna, i na dodatek, opracowali ten wzmachol goście z Mackie...
    Myśle, że to lepsza propozycja od Dap-a, bo 2500W mocy o wadze 25,5 kG kosztuje w M-T tylko 333 euro.
    Wystawiłem temacik aby pozyskać opinie na temat tego wzmachola, ale jak do tąd niczego konkretnego nie napisano....
    Jak nie musisz kupowac szybko, to może zaczekaj na jakąś solidna opinie, może wtedy okaże się, że to jest propozycja warta uwagi...

pozdro
  • Poziom 17  
    postaram sie poszukac tematów o których mowil Jon-X.....
  • Poziom 28  
    Cytat:
    2500W mocy o wadze 25,5 kG kosztuje w M-T tylko 333 euro

Import z Marsa chyba.
  • Użytkownik obserwowany
    Import z niemiec z Music-Town i chodzi o Tapco.Poczekamy na opinie-zobaczymy.
  • Poziom 28  
    Po pierwsze zrób końcówkę która przy tej wadze osiągnie rzeczoną moc, po drugie zmieść to w tych pieniądzach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Domino odnosze wrażenie,że darzysz Johnego jakąs sympatią - zawsze jak on coś napisze to i Ty bynejmniej nie przecząc.

Otóż panowie ja nic nie zamierzam robić w tej wadze ani w kosztach - przyglądam sie tematowi i czekam na opinie kogoś kto to ma a nie polonizuje czy to mozłiwe itp.

pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jon-X napisał:
    Po pierwsze zrób końcówkę która przy tej wadze osiągnie rzeczoną moc, po drugie zmieść to w tych pieniądzach.

Hej
    Podobno chinol pracuje za kilka dolców na miesiąc, a i ceny materiałów sa całkowicie inne, niż na tzw. "rynku", zatem porównywanie do możliwości wykonania tego w takiej wadze i mocy w naszych warunkach jest nieporozumieniem.
    Dowodem "kosmiczności" cen w naszym kraju, jest choćby o 800 - 1000 zł wyższa cena J 2500 Tapco, w polsce w porównaniu z M-T.
    To samo zapewne tyczy innych podzespołów.
    pozdro
  • Poziom 17  
    yyy niechcem przerywac tej rozmowy.... ale moze zamiast zastanawiac sie czemu koncówki sa tanie bądz drogie, pomówmy o tym czy sa warte swojej ceny i czy oplaca sie je kupic... :>
    pozdro :|
  • Poziom 20  
    Ky$sio napisał:
    yyy niechcem przerywac tej rozmowy.... ale moze zamiast zastanawiac sie czemu koncówki sa tanie bądz drogie, pomówmy o tym czy sa warte swojej ceny i czy oplaca sie je kupic... :>
    pozdrawiam :|

Hej

Według mnie, porównując cenę, i "markowość" Dap-a, w konfrontacji z Tapco, to bezwlględnie wybrałbym to co ma cos wspólnego z Mackie...
    Moim zdaniem w niszy sprzętu "niskobudżetowego", to cena tago Tapco jest
    wyjątkowo atrakcyjna, w stosunku do mocy

333 euro, za 2500 W.
    pozdro
  • Poziom 20  
    Hej
    ja mam podobny problem, bo nieco "głuchy" wspólnik upierał się na ads-a, ale cena za wysoka, a moim zdaniem i brzmienie kiepściunie.
    Byłem u gościa co ma kilka sztuk Crest-ów serii CC 4000, też niskobudżetowych w chinach wykonanych wzmacholi, i zademonstrował mi jaka jest różnica brzmienia tego wzmacniacza w porównaniu z ads- plx 4000.

Cóż nawet chińskie, ale powaliło na kolana plx-a, który podbarwiał każdy instrument niemiłosiernie. Na Crest-cie zarówno trąbki, fortepian, skrzypce, były jak oryginał, a na ads-sie drażniły jakimś przebarwieniem o wysokich tonach, jak szczekaczka dworcowa...
    Skoro chińskie, ale zaprojektowane przez mistrzów od Crest-a ma taką jakość, to nie wyobrażam sobie że w przypadku Tapco jest inaczej, bo ten wzmachol zaprojektowali spece od Mackie, a tej marki nie trzeba chyba przedstawiać...
    Ja postanowiłem sie wstrzymać, narazie wyporzyczę wzmacniacze od tego gościa co ma te Cresty, a zaczekam na opinie i testy, bo powiedział mi, że takowe będą w najbliższym czsie zarówno w Muzyce i Technologii, jak też w Estradzie i Studio..
    pozdro
  • Poziom 28  
    Kup se to Tapco, juz widze jak w MiT i EiS ktoś pisze w 2006 roku negatywny artykuł... tam są już tylko pozytywne opinie. Rzadko zdarzają się takie testy jak kiedyś (wożenie wzmacniacza na trasie koncertowej itp.). Tanie cresty to też szit kompletny. Ale jak chcesz, to kupuj! Nikt ci nie zabrania. Pragnę zauważyć jedynie, że zarzucasz w swoim temacie brak znajomości marki osobom którą ją odradzają. To ja ci powiem tak - dopóki nie przetestujesz osobiście tego Tapco (i nie porównasz z czymś normalnym) - nie polecaj niesprawdzonych rzeczy. Kolejny, co ma wbite w głowę mity i legendy. Paranoja.
  • Poziom 20  
    Hej
    Mam własnie do wglądu wszystkie numery Muzyki i Technologii. Szkoda że nie jestem elektronikiem, i nie wiele kumam z tego co gościu pisze w jednym z pierwszych mumerów, o tym jak należy testowac wzmachole, i jesli tak to czyni, jak pisze, to wydaje mi się, że sa to opinie bardzo prawdziwe.
    Przykład:
    Przy okazji opini o PLX 4000, napisał ,że we wzmacniaczu wyłączył ( a może padł???)sie jeden kanał.....i nie mógł przeprowadzić testów na obu kanałach...
    Napisał też, że moce nie odpowiadają podanej mocy w katalogu, są mniejsze!!!
    Czy to nie sa dowody uczciwości opinii???

pozdro
  • Poziom 28  
    ADS nie sponsoruje tekstów w pismach branżowych.
  • Poziom 17  
    mam pytanie.... co mam zrobic sa 2 opcje.. kupic uzywke elmuza albo ads albo nowego dapa bo w sumie ceny beda wachaly sie na podobnym poziomie i z tego co slyszalem ads'y maja gware na 5 lat wiec to + dla tej marki....
    jezeli znacie inne rozwiazanie mojego problemu to piszcie ;s
    pozdro :|