Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linksys WAG54GS i planet bm-500

08 Wrz 2006 20:39 1344 6
  • Poziom 20  
    Witam, mam dwa sprzety i mam problem.
    linksys WAG54GS i planet BM-500

Brak połączenia z WAN.
    Pc z ip 192.168.1.10 nie ma komunikacji z 192.168.1.1 by sprawdzic status polaczenia adsl
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Narysuj schemat z adresami IP - po powyższym tekście nie jestem pewien ci i jak jest połączone.

W jakim trybie pracuje BM-500 ?

Po za tym pisz po polsku ...
    Użyj choć funkcji "Pisownia" - będzie znacznie prościej zrozumieć o czym piszesz.
  • Poziom 20  
    Mam to w trybie NAT MODE i tam wybrane PPPoE (ADSL User)

Current Status Disconnected i nie chce się połaczyć.
    Jak to udostępnić poza sięć lan to dał bym pełny dostemp i było byłatwiej.
    Skoro masz go w trybie NAT to na interfejsie LAN BM-500 musi być IP z innej klasy np. 192.168.0.1

Dodatkowo WAN nie ma mieć ustawione PPPoE - ma być Static IP i wpisany adres np. 192.168.1.2
  • Poziom 15  
    Może ustawić BM500 w tryb PPPoE, ale wówczas modem musi mieć w trybie bridge (opcja RFC 1483 Bridged - Linksys WAG54GS to obsługuje). Zaletą takiego połaczenia jest fakt, że zewnętrzny IP bedzie przydzielony dla BM500 i cała administracja będzie sie odbywać z poziomu BM'ki. Oczywiście w parametrach portu WAN w BM'ce nalezy podac login i hasło z neostrady.

Ja mam w pracy taka właśnie hybrydę (tyle, ze router Planet ADE4000, własnie wykorzystany tylko jako prosty modem ADSL).

pozdr.,

Maciek
    Tylko w takim ustawieniu nie będzie mógł połączyć PC z IP 192.168.0.100 z routerem Linksys'a (zapewne WLAN).
  • Poziom 20  
    mbo napisał:
    Tylko w takim ustawieniu nie będzie mógł połączyć PC z IP 192.168.0.100 z routerem Linksys'a (zapewne WLAN).

a jak bedzie podłącozny pod bm500 to bedize mógł wtedy mieć dostemp do linksysa??