logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nie działa pilot AMERICAN LEGEND - jak naprawić centralny zamek i alarm?

marcin_kozlowice 11 Wrz 2006 10:10 1671 14
REKLAMA
  • #1 3008495
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    To moj pierwszy post w tym dziale wiec sie moze przywitam. Tak wiec czesc wszystkim :). Mam taki oto problem:

    A mianowicie pewnego wieczoru zamknalem auto pilotem i wszystko bylo ok. Rano wychodze, probuje otworzyc i nici. Pilot sprawny. Wszystkie bezpieczniki sprawne. Jak otwieram/zamykam drzwi kluczykiem to i drugie sie otwieraja/zamykaja a z pilota ni w ząb. Zeby bylo smieszniej mam to zespolone z alarmem i immobiliserem i jak nie otworze auta z pilota to nie odpale auta a poza tym wyje alarm. Co moze byc tego przyczyna? Da rade jakos spradzic co padlo? Dodam ze to sie dzialo moze juz roche wczesniej ale to zlekcewazylem i obwinialem baterie, bo pilot nie zawsze lapal z wiekszych odleglosci. a i z bliskich tak niezabardzo. Jak sprawdzic co moze byc tego przyczyna? Bo narazie odlaczylem wszystkie te moduly i tak jezdze bez tego ale skoro juz tam jest to mogloby dzialac . Moduly sa firmy AMERICAN LEGEND.
  • REKLAMA
  • #2 3008505
    Trawik
    Poziom 26  
    Posty: 1089
    Pomógł: 75
    Ocena: 442
    zaprogramój na nowo pilota
    pozdrawiam
  • #3 3008534
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    A po co mam go programowac jak on dzialal caly czas bez zarzutu? Od czego mogl sie soft "sypnac"? Aha. Slyszalem tez cos o jakims wzmacniaczu ktory odbiera sygnal z pilota. To moze byc jego przyczyna? Dodam ze akurat pralem tapicerke wiec w aucie bylo wilgotno przez jakis czas (ze 3 dni)...

    P.S.
    Ile moze kosztowac programowanie pilota? Bo ja nie mam do tego ani umiejetnosci ani sprzetu ;)
  • REKLAMA
  • #4 3008671
    Trawik
    Poziom 26  
    Posty: 1089
    Pomógł: 75
    Ocena: 442
    A po co mam go programowac jak on dzialal caly czas bez zarzutu?





    Jeżeli pilot działa bez zarzutu to o co chodzi :?:
    Nie sugeruj się tym że zapala się dioda jak naciskasz przycisk w nim
    musisz go teraz zgrac z ta centralką alarmową
    znajdż instrukcję od tego alarmu i przeczytaj programowanie nowych pilotów i tą procedórę zrobisz beż rzadnych dodatkowych urządzeń
    wystarczy ci tylko kluczyk od tego auta , życze powodzenia:D
    ps. przepraszam za błędy
  • REKLAMA
  • #5 3009804
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Chodzi o to ze pilot dziala, bo wysyla sygnal. Sprawdzane i pewne na 100% Jak zetkne kable przy centralce albo zamykam zwyczajnie kluczykiem to silowniki dzialaja. Ale jak wcisne przycisk w pilocie to nie reaguje... Sprobuje zrobic tak jak mowisz. Nie mam instrukcji bo to auto uzywane niedawno kupione ale moze cos w necie znajde. Dzieki za pomoc. Sprobuje zrobic tak jak mowisz i dam znac o efekcie.

    Dodano po 59 [sekundy]:

    No i chyba na dobre go wylaczylem... Wlaczylem 7 razy stacyjke to teraz sie nawet sam nie wzbudza... Co robic? Nie moge zaprogramowac nowego pilota... Aha. Mam jeszcze wylaczony alarm tym kluczykiem co sie wylacza przy syrenie pod maska. Czy do programowania pilota on musi byc wlaczony czy nie?

    P.S.
    Sorki za takie banalne moze pytania ale elektryka samochodowa to nie moja dziedzina. Ja mechanik nie elektryk .
  • REKLAMA
  • #6 3010072
    Zmacio
    Poziom 26  
    Posty: 649
    Pomógł: 95
    Ocena: 114
    Proszę opisz pilota od tego Legenda. Kształt, kolor i materiał z którego są wykonane przyciski w pilocie.
  • #7 3010132
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Pilot jest prostokątny z szarego plastiku. Ma dwa prostokątne przyciski - niebieski i zielony.
  • #8 3010145
    Zmacio
    Poziom 26  
    Posty: 649
    Pomógł: 95
    Ocena: 114
    Załącz syrenkę kluczykiem, wejdż do auta, zamknij drzwi, 7-krotnie zał/wył stacyjkę od 0 do pozycji zapłonowej (powinna się odezwać syrena). Teraz naciśnij na którykolwiek prztcisk w pilocie. Potwierdzeniem przyjęcia pilota do pamięci jest sygnał syreny.
  • #9 3023340
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    I niestety nic to nie daje... :(
  • #10 3023402
    sivex
    Poziom 27  
    Posty: 815
    Pomógł: 113
    Ocena: 25
    Ale nie slychac syrenki po mieszaniu stacyjka (7razy) czy nie koduje pilotow?

    Jezeli to jest legend gold lub platinium to trzymajac przycisk serwisowy 7razy stacyjka po uslyczeniu dzzz trzymasz caly czas przycisk i jeszcze raz 7 razy i uslyszysz 3x syrene i zaswieca sie kierunki 3x. Wtedy wykasujesz wszystkie piloty z pamieci i mozna rozpoczac kodowanie od nowa. przyjmuje tylko dwa transmitery.

    Jezeli to alcatraz small to mielisz stacyjka na zaplon i na zero 8 razy.

    O ile dobrze pamietam to wyszlo pare wersji tych alarmow ktore byly conajmniej uciazliwe, przykro mi tak twierdzic chociaz mialem swego czasu autoryzacje :)
    Jednak tez wilgoc i czas robia swoje.

    pozdr.
  • #11 3023775
    Zmacio
    Poziom 26  
    Posty: 649
    Pomógł: 95
    Ocena: 114
    Jeśli alarm był awaryjnie wyłączony 7-krotnym zał i wył stacyjki bez użycia serwisowego, to wpis pilotów odbywa się również bez serwisowego. Jeśli nadal ci to nie działa zrób fotę centralki i dawaj tu.
  • #12 3024443
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Kurczę. Teraz mi się dopiero przypomniało ze jak go programowalem to nie podlaczylem centralki. Bo mam ja odlaczona od kabli zeby mi swiatla nie migaly i auto sie nie zamykalo. ;) Podlacze jutro, sprawdze i napisze jeszcze raz. Od razu wrzuce fotke tej centralki i wogole tego co tam jest...

    Dodano po 1 [minuty]:

    P.S.
    Syrena wyje po cichu caly czas. Nie ma znaczenia co robie pilotem czy stacyjka.
  • #13 3026187
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    No więc zero efektu. Alarm wyje cały czas i nie da sie nic zaprogramowac... :(:( Nie mam niestety czym fotki zrobic, ale postaram sie wrzucic w niedlugim czasie
  • #14 3027348
    lgy1
    Poziom 21  
    Posty: 329
    Pomógł: 38
    Ocena: 133
    Przesyłam w załączeniu opiskę legenda jest tam szczegołowo opisana procedura wprogramowania pilotów ważny jest czas na kolejne czynności ale nie zawsze to skutkuje ,jak starszy alarm to amen w pacierzu .Koszt nowego pilota ok 70 zł ale podobno jest o nie coraz ciężej . Ja osobiście juz dwa wymieniłen bo nie chciały współpracowac https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic452687.html#2311781

    Dodano po 11 [minuty]:

    Przesyłam w załączeniu opiskę legenda jest tam szczegołowo opisana procedura wprogramowania pilotów ważny jest czas na kolejne czynności ale nie zawsze to skutkuje ,jak starszy alarm to amen w pacierzu .Koszt nowego pilota ok 70 zł ale podobno jest o nie coraz ciężej . Ja osobiście juz dwa wymieniłen bo nie chciały współpracowac https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic452687.html#2311781
  • #15 3028042
    marcin_kozlowice
    Poziom 14  
    Posty: 157
    Pomógł: 1
    Ocena: 4
    Dzięki, ale ja juz to mam ;). Znalazlem gdzies tu na forum ale w .jpg do sciagniecia. Chyba czas na nowy alarm... :(

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z pilotem do centralnego zamka i alarmu samochodowego marki AMERICAN LEGEND. Pilot wysyła sygnał, jednak centrala alarmowa nie reaguje na jego polecenia, mimo że zamykanie i otwieranie kluczykiem działa poprawnie. Alarm i immobiliser blokują uruchomienie pojazdu, a syrena alarmowa wyje stale. Sprawdzone zostały bezpieczniki i bateria pilota. W dyskusji sugerowano ponowne programowanie pilota zgodnie z procedurą opisującą wielokrotne włączanie i wyłączanie stacyjki oraz potwierdzenie sygnałem syreny, jednak próby te nie przyniosły efektu. Wskazano również na możliwe uszkodzenie wzmacniacza sygnału lub wpływ wilgoci na moduły alarmowe. Użytkownik odłączył moduły alarmu, co pozwala na jazdę bez centralnego zamka i alarmu. Wskazano, że starsze modele alarmów AMERICAN LEGEND mogą mieć problemy z programowaniem pilotów, a koszt nowego pilota to około 70 zł, choć są one coraz trudniej dostępne. Ostatecznie rozważane jest zastąpienie całego systemu alarmowego nowym urządzeniem.
REKLAMA