Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wielki problem z routerem, siecia i neostrada.POMOCYYYYY

kosmatix 15 Sep 2006 23:16 1320 2
    kosmatix
    Level 2  
    witam mam maly problem, mianowicie, posiadam nesotrade, ktora jest obecnie podzielona na 2 kompy:jeden w do kotrego jest bezposrednio podlaczona poprzez router:
    http://www.allegro.pl/item124745353_neostrada_modem_router_switch_fw_szybka_dostawa%5D.html
    no i drugi podlaczonu juz przez kabel siciowy od routera.problem jest taki ze tera chcialbym podlaczyc trzeci komputer jednak tak, ze nie podlaczajac go do routera ktory wymienilem wyzej a poprzez kolejny router kotry podlacze do kabla wychodzacego od tego reuesta.czy ktos moze mi powiedziec jak to zrobic oporzez roter asmax br 704n+.chodzi mi mniej wiecej o takie poalczenie:

router request z modemem adsl ->komp 1 podlaczony poprzez usb do
    |
    V
    router asmax
    / \
    komp nr2 komp nr3

prosze mi pomoc.pomocy
    voytas3
    Level 12  
    Wejscie WAN w tym asmaxie musisz skonfigurować dokładnie tak samo jak pierwszy komputer np.

Komputer I

IP 192.168.1.2
    Maska 255.255.255.0
    Brama -> IP requesta przyjmuje (192.168.1.1)
    DNS mogą być np. TPSA lub znow IP requesta

Wejście WAN Asmaxa

IP 192.168.1.3
    Maska 255.255.255.0
    Brama -> IP requesta przyjmuje (192.168.1.1)

Wyjscie LAN asmaxa musisz nadac adres z innej puli np.

IP 192.168.2.1
    Maska 255.255.255.0
    Brama dla tego wyjscia będzie IP wejścia WAN (192.168.1.3)

A komputery podpiete pod LAN Asmaxa
    IP 192.168.2.1  192.168.2.254
    Maska 255.255.255.0
    Brama 192.168.2.1 (LAN Asmaxa)

Wydaje mi się że powinno działać
    powodzenia
    kosmatix
    Level 2  
    a wiec tak,sprawdzilem ustawienia ktore mi podales, jednak nadal nie chce mi to dzialac, tzn nie mowie ze zle podales bo to raczej ja ni zrozumialem wszystkigo(jestem naprawde poczatkujacy w tych sprawach).przedstawie sprawe jescze jasniej tak zebys mogl mi podac juz gotowe rozwiazanie:
    router request ma adres ip: 10.0.0.2 a komp 1 odp 10.0.0.3(takie rozwiazanie bylo podane w instr i sie sparwdzilo), wg instr rowniez kady komputer podpiety do tegoz wlasnie rouetra ma pobierac ip automatycznie, tak wlasnie sie dzieje na kompie nr2 i wszystko jest ok, ale problem zaczyna sie kiedy odp kabel od requesta podpinam router asmaxa i chce rodzielic na komp 2i3.router asmaxa ma adres ip 192.168.0.1 i po wlasnie wpisaniu takiego adresy pojawia mi sie strona routera na ktorej mam go skonfigurowac.napisales ze mam uswtaic wejscie asmaxa na pewne ustawienia, co mam rozumiec przez slowo wejscie??czy chodzi wlasnie o ustaw na jego stronie,czy o te w komputerze??i logicznie do tego co oznaczaw wyjscie asmaxa??prosze pomoz mi, bo w Tobie jedynym nadzieja

Dodano po 5 [godziny] 5 [minuty]:

wyglada to dokladnie tak wiec moze ktos bedzie wiedzial jak to zrobic:
    wielki problem z routerem, siecia i neostrada.POMOCYYYYY