Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABS - miga kontrolka - Golf 3 1.9TDI

20 Wrz 2006 17:23 6732 15
  • Poziom 20  
    Witam wczoraj pojawił mi się problem z absem, dokładnie zaczeła migać kontrolka ta pod wyłącznikiem świateł i kontrolka od hamulca ręcznego, migają równocześnie. Nie wiem co się stało, podpiołem pod vaga błędów nie ma żadnych, czujniki otrzymują sygnał. Profilaktycznie wyczyściłem je ale dalej to samo. Dodam że w tym czasie co się zaświeciła były myte nadkola wszystkie 4 ale normalnie z węża nie myjką ciśnieniową i podpiołem się do kompa vagiem do silnika i absu, ale jedynie sprawdzić błędy, nic nie grzebałem więcej. Mam vaga bez loginów więc chyba zepsuć i tak nic nie można. Aha co to są ustawienia fabryczne czy podstawowe. Narazie tam nie wchodziłem bo nie chce nic namieszać. Czy testy wyjś mogą coś pokazać? I na czym te testy polegają. Proszę o możliwie szybką pomoc, zastanawia mnie to że kontrolki igają a nie świecą i do tego obie. Migają cały czas na zgaszony i zapalonym silniku. Załączam screen z VWtoola z numerami.
    Złączka do poziomu płynu hamulcowego sprawdzona, pływak tez i sprawne.
    Dziś podpiołem się vwtoolem i vag comem w bloku pamięci 001 tam jest podawana prędkość na poszczególnych kołach, jak kręce kołem to pokazuje prędkość czyli czujnik sprawny i odległośc też jest dobra bo pracuje. Czujnik ma rezystancje 1,02kohm czy też dobrze. Jak tylko go odepnę to jest błąd zapisany w abs o tym właśnie czujniku, po podłączeniu wszystkiego i wykaswaniu błędów nie ma. A kontrolki migają z częstotliwością mniej więcej raz na sekundę. Myśle podpiąć pod kompa i przejechać się kawałem czy na wszystkich kołach jest podobna prędkość ale to raczej nic nie da. Do tego laptop trzyma mi na baterii poniżej 5 minut, a auto stoi na podnośniku bo konserwacja jest robiona teraz.

Komputer od absu jest pod calym blokiem hydraulicznym, po odpięciu kostki i włączeniu zapłonu kontrolka absu i hamulca ręcznego świeci ciągle. Podpiołem kostke absu spowrotem i migają nadal obie. Wyciągnołem bezpiecznik absu ze skrzynki bezp migają nadal, bezpiecznik 20A koło AQ zwykły płytkowy wyciągnięty migaja nadal, został tam jeszcze 30A ale blaszka przykręcana na śrubki, tego nie ruszałem. Dziwne objawy, kto się zna na sprawie pomóżcie. Na forum vwgolf rozkładają ręce, zostaje mi tylko schemat elektryczny w lapę i kabelek po kabelku, ale to strasznie żmudna robota. Zastanawiam się co ma wspólnego kontrolka od absu i kontrolka od hamulca ręcznego. Pomóżcie proszę. Sorry za taką długość.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Może klocki hamulcowe do wymiany?
  • Poziom 20  
    Nie ma szans mają około 1cm grubości wszystkie a do tego nie mam czujników przy klockach.
  • Poziom 10  
    u mnie po wykasowaniu bledu trzeba bylo przejechac kilkadziat metrow zeby sterownik zczytal wszystkie sygnaly z czujnikow i wylaczyl kontrolke
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    O możliwe czasem, tylko że kontrolka zaczeła migac ni stąd ni z owąd a błędów nie było w sterowniku, dopiero siepojawiły jak odpiołem czujniki przy kołach do czyszczenia. Ale przetestuje nie zaszkodzi. Nie wiem czy dziś sie wyrbie bo auto jeszcze na podnośniku stoi. Przy okazji zapakuje laptopa i vaga zobacze odczyty z czujników. Może podczaj jazdy albo ostrego hamowania wywali jakiś błąd. Jak narazie dzięki
  • Poziom 20  
    Niestety problem jest nadal, czyżby przerósł on możliwości forumowiczów z elektrody? Chyba są ludzie tutaj co znają elektrykę samochodu na wylot? Dziś zaczne kopać krok po kroku schemat elektryczny ale to jest strasznie mozolne, ale trudno skoro nikt nie potrafi pomóc to trzeba jakoś samemu kombinować.
  • Poziom 15  
    raczej te kontrolki obie niemaja zabardzo ze sobą wspólnego,ale mam taki jeden pomysł jeżeli podczas jazdy migają a nie świecą stale przynajmniej kontrolka abs-u,co powinno wskazywać na całkowice odłączenie abs-u przez komputer może sprubój rozpędzić samochód i gwałtownie zachamój sprawdz czy jest reakcja normalnej pracy abs-u czy poprostu niedziała i obserwój w momenćie hamowania kontrolke.....
  • Poziom 20  
    No dziś właśnie byłem na przejażdżce myślałem że jak pojeżdże to coś się "ułoży". Niestety nic. Byjnołem auto na takiej szutrowej drodze, heble i wszystkie koła idą na stopa kontrolka jak migała tak miga. Zero reakcji ze strony kontrolki jak i absu. W pedał też nic nie bije. Jedyen co zauważyłem to że jak podepnę się vagiem do absu i jest nawiązana transmisja to kontrolka miga szybciej i nieregularnie, mniej więcej w takt przekaźnika pod deską rozdzielczą. kontrolka od ręcznego miga tak jak wcześniej. Po jeżdzie i kilkakrotnym ostrym hamowaniu brak błędów w kompie.

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Natępne info. Wyciągnołem te kontrolki koło wyłącznika świateł. z tyłu jest szeroka kostka, wypiołem ją (kontrolki abs i poduchy) kontrolka od ręcznego przestała migać, po podpięciu kostki nadal miga kontrolka absu i ręcznego. W zestawie kontrolek abs i poduchy jest jakaś elektronika. Jest jakaś możliwość żeby to coś padło? Postaram się znaleźć podobną wersje golfa u mnie i wymienić na chwilę.
    Niektórzy już mnie straszą że jest uszkodzony sterownik od absu, ale nawet nie chcę myśleć o tym (koszty) ale żeby tak z niczego staerownik umarł??
  • Poziom 15  
    nio sprubój podnieńić to jeszcze....i daj znać jakie postępy
  • Poziom 20  
    Dowiedziałem się coś nowego z forum o diagnostyce. To nie jest wina sprzętowa ale programowa. Ktoś tam opisywał problem że podłączył się do absu celem skasowania błędów i zaczeły mu migac kontrolki identycnie jak u mnie tylko auto miał skode ale zasada ta sama. Co zauważył zmienił się kod "software code" u niego z o7 cos tam na 00000, u mnie z (nie wiem co było) na 0000. Czyli tak jakby zablokowało sterownik. Czemu to ja nie mam pojęcia. Pytanie skąd wziąć ten numer i jak go tam wgrać spowrotem?
  • Spec od samochodów
    Należało go zapamietac przy pierwszej diagnozie - uważam, że agregat absu do wymiany....

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Hmm no właśnie należało, a ja nie miałem pojęcia o tym. Dlaczego to się kasuje? czy to ma za zadanie jakiejś blokady czy co. Przecież jakby kto inny się podłączył to też by skasowało chyba. Chyba że to działa na zasadzie loguje się do dterownika zczytuje ten kod robie co trzeba a potem wgrywam znowu. Taka pułapka na poczatkujących (czyli m.in. ja) żeby wymieniali sterownik nowy.

Dodano po 4 [minuty]:

Na forum diagnostycznym proponują mi wprowadzić codirung 03604 lub 03704 tylko pytanie gdzie to wpisać i jak? mam vag coma 208.1 aktywowany reszta to dema. Prosze o pomoc bo inaczej tylko aso mnie ratuje. No ale niestety za głupote się płaci.
  • Spec od samochodów
    Szkoda czasu - kup drugi albo oddaj ten do kogoś kto sie podejmie naprawy - to jest moja sugestia. Należy to jeszcze potwierdzić w aso.

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Czas to dla mnie nie problem tylko kasa, diagnoza w aso to 150zł około do tego sterownik 100zł + montaż= w diabły kasy.
  • Spec od samochodów
    Nie rób tylko nie właściwych ruchów - spokojnie podjedź do kogoś znającego sie na rzeczy - abs to nie koniec świata.. Niestety wszystko sie psuje...

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Dobra zrobiłem- naprawiłem to co skopałem. Wszedłem w sterownik absu z opcjach zaawansowanych jest kodowanie zapisałem 03604, kontrolka od absu zaświeciła na stałe i pojawił się błąd (jakieś krzaki) wszedłem w kodowanie jeszcze raz i wpisałem 03704 kontrolka zgasła błędów brak. Jutro sprawdze czy rzeczywiście działa ten asb bo gasnąca kontrolka nie musi o tym świadczyć. Ale myśle że będzie działać. Dzięki za wsparcie duchowe. Na drugi raz robie screeny za pierwszym podpęciam wszędzie gdzie są numery, nie chce mieć drugi raz takiej przygody. A to że numer spasował to chyba tylko szczęście i fuks. Dzięki za wszystko jak narazie problem rozwiązany.