logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaka kamera PTZ zewnętrzna, kolorowa, WiFi, zasięg 30-50 m, sterowanie 300-400 m?

telesystem 23 Wrz 2006 12:13 1890 4
  • #1 3048449
    telesystem
    Poziom 22  
    Posty: 568
    Pomógł: 40
    Ocena: 59
    Poszukuje sprawdzonej w praktyce kamery szybkoobrotowej zewnętrznej kolorowej dzialajacej po zmroku przy swietle ulicznym do odlelosci 30-50 m i sterowanej bezprzewodowo na odleglosc ok 300-400 m, czy ktos montowal cos podobnego w ostatnich czasach w rozsądnych pieniądzach ?

    Pozdrowienia Michal
  • #3 3061090
    Jectiv
    Poziom 17  
    Posty: 183
    Pomógł: 22
    Ocena: 15
    Gotowej takiej kamery nie kupisz.

    Oto przepis na realizację Twoich założeń:

    1. Wybierasz jaką chcesz kamerę obrotową dualną i do niej klawiaturę sterującą
    2. Zapewniasz kamerze lokalne zasilanie
    3. Wybierasz zestaw nadajnik/odbiornik wizji na odpowiedni zasięg
    4. Wybierasz zestaw nadajnik/odbiornik do przesyłania sygnałów sterowania pracą kamery na odpowiedni zasięg
    5. Monitor itd. po stronie odbiorczej
    6. Siadasz w fotelu i oglądasz "reality-show" z kamery (niestety nie możesz przełączyć programu na inny bo masz tylko jeden kanał).

    Może się trafić że punkty 3 i 4 będziesz miał w jednym urządzeniu.
    Jak widać tanio nie będzie, ale każdy klient ma inny osobisty poziom przyzwoitości ceny.

    Pozdrowienia
  • #4 3074773
    telesystem
    Poziom 22  
    Posty: 568
    Pomógł: 40
    Ocena: 59
    Szukam i myśle ale chyba zostane przy zwyklych kamerach, jest kilka ciekawych kamer obrotowychw dobraj cenie lecz stoje przed problemem zdalnej obslugi droga radiowa a kabla tam juz nie mozna zastosowac, wiec zastanawiam sie nad montazem kilku kamer nieruchomych z rozna ogniskowa, Rozne modele kamer chodza mi po glowie i sam nie wiem co bedzie dobrym wyborem, mysle o kamerach GANZ sa w fajnych cenach i calkiem dobrych parametrach, ale poczekam jeszcze na Waszą opinie, moze ktos ma ciekawa koncepcje na sterowanie kamera obrotowa radiowo, informacje napewno beda przydatne na przyszlosc...

    Pozdrowienia
  • #5 3076393
    Jectiv
    Poziom 17  
    Posty: 183
    Pomógł: 22
    Ocena: 15
    GANZ to porządny sprzęt. Na zewnątrz najlepiej sprawdzają się kamery o wyższej rozdzielczości z tego względu że mają lepszą czułość. Do tego obiektywy Computar o dużej jasności F-1.0 i mozna obserwować przy świetle zapalniczki.
    Computar i GANZ to ta sama japońska firma CBC.
REKLAMA