logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaką mam dać długość b-r? Podane wymiary obudowy.

grabki91 23 Wrz 2006 15:46 1080 9
REKLAMA
  • #1 3049072
    grabki91
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 55
    jaka mam dać dł bas refleks obudowa ;wymiary:wysokość-30cmszerokość-30cmdługość45cm
    srednica6cm
  • REKLAMA
  • #2 3049358
    m2c
    Poziom 19  
    Posty: 331
    Pomógł: 29
    Ocena: 31
    No dobra, a jakis glosnik planujesz wsadzic do tej obudowy? :)
  • #3 3049407
    grabki91
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 55
    GDN-22-120-8-ss
  • REKLAMA
  • #4 3050127
    tabaluszek
    Poziom 23  
    Posty: 722
    Pomógł: 29
    Ocena: 22
    zeby obliczyc wymiary br trzeba znac pojemnosc obudowy inaczej się nie da!!
  • REKLAMA
  • #6 3050298
    tabaluszek
    Poziom 23  
    Posty: 722
    Pomógł: 29
    Ocena: 22
    m2c napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic279119.html
    Przeczytaj to, a dowiesz sie jak obliczyc obudowe i bas reflex


    to do mnie??
  • REKLAMA
  • #7 3050528
    m2c
    Poziom 19  
    Posty: 331
    Pomógł: 29
    Ocena: 31
    Do autora tematu oczywiscie. Zrobi symulacje tego glosnika i dobierze sobie odpowiednie strojenie, a moze nawet zmieni troche obudowe jezeli bedzie miala zly litraz.
    Pozdrawiam
  • #8 3050597
    Armosus
    Poziom 26  
    Posty: 835
    Pomógł: 64
    Ocena: 12
    Do tego glosnika skrzynka okolo 35L strojona na 40Hz i bedzie ok. U ciebie jest 40L (o ile to sa wymiary zew. jak wew. to masz okolo 30L czyli przymalo)

    Poszukaj w dziale DIY bylo pelno subow na tym glosniku.

    A jesli koniecznie taka buda jaka masz i srednica tunelu 6cm (przymalo zdalo by sie z 8cm) to dlugosc 8,62cm dla tego tunelu. Zakladam ze buda ma 40L. Jesli ma 30L to dlugosc 13cm. Ale od razu mowie ze beda swisty powietrza.
  • #9 3052550
    tabaluszek
    Poziom 23  
    Posty: 722
    Pomógł: 29
    Ocena: 22
    do tego głosnika max 30l nie wiecej!!
  • #10 3061692
    grabki91
    Poziom 10  
    Posty: 53
    Ocena: 55
    ta buda była liczona wymiary wziołem tez z tad tylko koles nie podał długosci b-r i dlatego pytam a buda była liczona w winsindpro i tez wyszło 40litrów

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru długości tunelu bass-reflex (b-r) do obudowy o wymiarach 30x30x45 cm i średnicy tunelu 6 cm, przeznaczonej dla głośnika GDN-22-120-8-ss. Kluczowym parametrem do obliczenia długości tunelu jest pojemność obudowy, która według różnych opinii powinna wynosić około 30-35 litrów dla tego głośnika. Przy założeniu pojemności 40 litrów długość tunelu powinna wynosić około 8,62 cm, natomiast przy 30 litrach około 13 cm, choć mniejsza średnica tunelu (6 cm zamiast rekomendowanych 8 cm) może powodować niepożądane świsty powietrza. Zalecane jest stosowanie symulacji (np. w programie WinISD Pro) do precyzyjnego doboru wymiarów obudowy i strojenia bass-reflex. Wskazano również, że obudowa o pojemności większej niż 30 litrów może być zbyt duża dla tego głośnika.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA