Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

canon ip3000 problem z wydrukiem

gruby_marek1 25 Sep 2006 18:51 1893 5
 • #1
  gruby_marek1
  Level 2  
  witam Panstwa
  Mam problem, posiadam drukarke ip3000 generalnie działa, problem mialem z wydrukiem - pomyslalem glowica. Od kolegi wzialem glowice napewno sprawna - uzywana u niego, u mnie dzialaja dwa kolory i dalej nie drukuje poprawnie. Tusze tez te same, co moze byc przyczyna ? Jak naprawic?
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  Rozumiem, że przy obu głowicach działają tylko dwa kolory? Ja zacząłbym od starannego wyczyszczenia styków w karetce i sprawdzenia ich pod kątem odkształceń, ukruszeń itp.
 • #3
  gruberek11
  Level 17  
  w jednej drukarce glowica drukuje IDEALNIE, na mojej tylko 2 kolory :/
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  No tak, ale chodzi mi o to, czy obie (Twoja i pożyczona) głowice zachowują się identycznie w Twojej drukarce? Czy w obu przypadkach są drukowane tylko 2 i te same kolory? Jeżeli tak, to jak pisałem wyżej, wyczyść i obejrzyj styki w karetce Twojej drukarki oraz w drugiej kolejności sprawdź taśmę łączącą karetkę z elektroniką drukarki.
 • #5
  gruberek11
  Level 17  
  generalnie ta jedna głowica co u kolegi dziala - u mnie nie dziala np; raz drukuje niebieski kolor,potem czerwien - pomnarancz, potem jak podmuchalem sprezonym poweitrzem tam gdzie parkuje karetka zmieniły sie znow kolory sam nei wiem - moze tam gdzie parkuje karetka cos nalezy zrobic/
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  W takim razie możliwe, że coś jest nie tak ze stacją serwisową - stary tusz zalega nie tam gdzie trzeba lub pompka odprowadzająca taki tusz do tzw. pampersa nie pracuje właściwie (np. jest zatkana). Dla pewności dobrze by było sprawdzić Twoją głowicę w drukarce kolegi. Jeżeli tam będzie działała prawidłowo, pozostaje Ci rozebrać drukarkę i dokładnie ją wyczyścić ze zużytego tuszu i innych ewentualnych paprochów...