Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IP3000 probelm z czarnym tuszem

01 Cze 2006 13:31 2533 10
 • Poziom 10  
  Problem polega na tym że mam oryginalny tusz czarny. Zaczynam drukować i jest ok. do pewnego momentu, aż zaczynają wychodzić paski. Jakby kończył się tusz a tusz jest pełny. W pewnym momencie przestaje drukować czarnym tuszem. Gdy zrobię czyszczenie głowicy znów drukuje ok ale 1 do 2 stron i znów przestaje i tak w na okrągło.

  Brazek po czyszczeniu
  Canon IP3000 probelm z czarnym tuszem

  Po wydrukowaniu 2 stron a puźniej przestaje całkiem drukować

  Canon IP3000 probelm z czarnym tuszem

  Co może być? Głowica chyba jest ok skoro poczyszczeniu drukuje.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 27  
  Prawdopodobnie zapchana stacja głowicy. To taka gumka pod głowicą w miejscu parkowania. Canony mają osobną od czarnego i od koloru i są wypełnione taką gąbką. Jeśli kolor działa to raczej przytkało się ujście tej części od czarnego. Trzeba wyjąć i przetkać. Pewnie zbiera się tam trochę czarnego tuszu co powoduje zabrudzenie głowicy.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 10  
  zrobiłem tak że wyciągnołem tą gąbkę z tej czarnej gumki i przpłukałem i dalej jak było tak jest nadal.
  A czy moga to być takie przeźroczyte pionowe gumki? Bo ich końce są brudne od tuszu???
 • Poziom 10  
  ok dzięki zrobie tak
 • Poziom 10  
  zrobiłem jak mi polecono i dalej to samo :-(((
 • Poziom 14  
  Czy jest na tym portalu jakiś prawdziwy serwisant który zna się na tych drukarkach Canon serii IP ..... w szczególności IP3000 , jak widzę po przeczytaniu większości postów na ich temat to nie ma tu chyba takich . Każdy z serwisantów ( nie myląc z fachowcami niepracującymi w serwisach ) tylko proponuję wymianę głowicy , a jak wszyscy chyba wiedzą że większość awarii głowic canona jest generowana programowo przez ich oprogramowanie . Może któryś prawdziwy serwisant , a nie tylko wymieniacz podzespołów zna te wszystkie kody serwisowe do tych starych drukarek .
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Drukarka IP3000 drukowała przy ostatnim załączeniu bez problemu kolorami , drukowałem zdjęcia i zmieniłem wkłady z tuszem ( dla informacji ta drukarka nie ma chipów , więc nie wie czym drukuje), a dzisiaj załączyłem normalnie się uruchomiła i zaczęła migać 5razy na żółto i raz zielono . Z tego co wyczytałem to uszkodzona głowica ( raczej niemożliwe fizyczne uszkodzenie bo wyłączona drukarka nie mogła uszkodzić głowicy , a wyłączyłem ze sprawną ) to na pewno wina złośliwego oprogramowania firmy Canon , drukarka była bardzo mało użytkowana , bo mam laserówkę do wydruku tekstów itp. Trochę wcześniej przestała nagle po czyszczeniu głowicy drukować czarnym tuszem , chociaż głowica była całkowicie drożna i nie ma żadnych widocznych śladów uszkodzenia , jedynie częściej czyszczona bo od nowości często się zatykała nawet na orginalnym tuszu. Dziwi mnie że tylu dobrych programistów nie potrafi wymyślić jak wyeliminować te ograniczenia wprowadzone przez Canona , a firmę że tak traktuje swoich użytkowników .
  Jak widać ta drukarka nie wie czym drukuje i nikt nie wie jak skasować te złośliwe dane z EEP-rom .
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Przy próbie wydruku drukarka wyświetla komunikaty jak na załączniku , a głowica wygląda tak . Wszystkie czyszczenia styków i głowicy były robione kilka razy , jest całkowicie drożna na wszystkich dyszach jest atrament odpowiedniego dla nich koloru ,moim zdaniem na 99% to problem tych dziadowskich EEPROM Canona i ich oprogramowania , jużkilka ich drukarek skasowałem na złom z powodu tego problemu . Gdyby nie potrzeba wydruku na płytacg CD i DVD to nie kupowałbym ich drukarek , nie ma to jak bez Chipowe Brothery

  Dodano po 2 [minuty]:

  Skan głowicy i obraz komunikatów

  https://obrazki.elektroda.pl/1130807600_1373319733.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/8172681800_1373319734.jpg