Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie glosniki, wzmacniacz, tuba do zrobienia car audio

26 Wrz 2006 18:06 3233 25
  • Poziom 12  
    witam wszystkich nie wiem jakie ido w omedze b sedan glosniki moze ktos mi powie jakie ida do tego auta

teraz wazniejsze pytanie chcialbym naglosnic pozadnie auto tak zeby dzwiek byl dobrej jakosci i glosny

myslalem nad wzmacniaczem BLAUPUNKT MODEL GTA 4 SPECIAL o taki do glosników tych co podradzicie

http://www.allegro.pl/item128548158_wzmacniacz_blaupunkt_gta_4_limited_ed_gwar_fvnowy.html

teraz jakas skrzynia basowa myslalem nad tym

http://www.allegro.pl/item130333110_blaupunkt_gtb300_750w_srebrny_oryginal_sklep_ext.html

podraccie jaka moge kupic zeby bas byk soczysty dynamiczny jak ta jest zla

wzmak do suba

http://www.allegro.pl/item127418763_blaupunkt_gta_2_special_375w_najnowszy_2l_gwar_.html

a jeszcze czy do takiego zestawy potrzebny jest jakis kondensator i no i co jeszcze mozecie napisac czy do wstawie glosniki rozmiar 16 z przidu i z tylu jak tak to podajcie jakas propozycje

prosze o wypisam\nie zeczy jakie sa potrzebne do zrobienia naglosnienia w omedze

mam do wydania 2000 zlotych na wszystkie potrzbne zeczy do zrobienia kar audio prosze o wypisanie potzrebnych zeczy pozdrawiam i dziekuje za pomoc
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    za taka kwote mozesz kupic blue helixy na przod pod samo radio lacznie z wygluszeniem drzwi i jakis subik jl audio i do tego porzadny wzmak:) i masz zestaw jak marzenie:)zostanie jeszcze na dobre kable:) jesli chodzi o kondensator to przyjeta norma 1 farad na moc 500 rms

ps. jakie masz radio?
  • Poziom 12  
    mam lg z mp3 kupilem z 450zl i mozesz mi napisac co moge kupic i w jakiej cenie
  • Poziom 18  
    Jezeli sluchasz muzyki techno/dyskotekowej to proponuje tutaj taki zestaw:
    na przod zestaw odseparowany 160mm
    na tyle tez 16cm (ale wpolosiowe)
    to by napedzil wspomniany przez ciebie gta 4 limited
    w bagazniku wzmak 2kanalowy zmostkowany na jeden kanal i podpięty do suba.

Konkretnie przod: PowerBass;y (300zł) (ja i kolega mamy lanosa - ja mam power bassy a on helixy - fakt ze on helixy tylko podłączone do radia a ja swoje do wzmaka ale jak powebassy grają duzo lepiej. Wiec jesli zamierzasz kupic 2 wzmaki to helixy odradzam. Na tył wrzuc jakies 16cm (do 200zł)

Jak chcesz dobry wmak do wymagającego suba to bierz carpower'a 1502. A wybór sub to juz dłuzsza historia...

Dodano po 25 [minuty]:

a i pamietaj ze ty juz bedziesz potrzebowal porządnych kabli (nie zestawu za 50zł!!)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 34  
    kable najlepiej sobie samemu skompletowac - dobrej jakosci sygnalowki, 1mm2 na 6A kabla zasilającego przypominam ze srednice kabla liczy sie ze wzoru pi*r^2
  • Poziom 12  
    a dzwi wygluszc czym
  • Poziom 18  
    jesli chodzi o kondensator to ci nie pomoge bo poprostu to w moim audio mnie nie interesowalo i chwilowo w tym dziale sie nie znam. 2 tygodnie temu kupowalem caly sprzet do samochodu wiec troche jestem obeznany w cenach i ogolnie w temacie.

Wiec jesli chodzi o te powerbassy ktorych dales link to są jeszcze lepsze niz moje (ja z tego linku mam tweetery) a 16stki mam model niższy. Wiec z tych na 10000% bedziesz zadowolony - gwarantuje ci

Wygłuszeie drzwi (obu przednich) to koszt 100zł (matami app -allegro - ja jestem zadowolony - dzwięk z wygłuszonych a z niewygluszonych jest nieporownywalny. Oczywiscie mozesz kupic lepsze maty ale wszystko zalezy od kasy...

Ja osobiscie mam w bagazniku Hertz'a es 250
    ty masz troche wiekszy samochod wiec hertz es 300 byłby odpowiedni. Mozesz tez zastanowic sie nad kupnem troche mniej firmowego RAVEMASTER'a BSW 124.

I jesli kupujesz jeden wzmacniacz 2 kanalowy i jeden wmak 4kanalowy to musisz miec 3 wyjscia rca z radia. I naturalnie 3 kable rca-rca (chinche)

Koszt naprawde porządnych kabli to wydatek okolo 140zł (mowie o okablowaniu DIETZ'a)
  • Poziom 17  
    qscgu napisał:
    przypominam ze srednice kabla liczy sie ze wzoru pi*r^2

To chyba wzor na pole... a tu konkretnie pole przekroju kabla :>
  • Poziom 34  
    no tak pole, pomylilo mi sie :D srednice [d] mierzymy suwmiarką potem dzielimy przez 2 [d/2=r] i uzyskujem y promien, nie polecam zadnych zestawow kalbi, najlepiej samemu sobie skompletowac w zaleznosci od mocy wzmaka a konkretniej jego bezpiecznika, na kazde 6A pole powinno wyniesc +1mm2, zadnych dietzow i innych dupereli, kable sygnalowe wystarczą dobrze ekranowane a kable zasilające zwykle miedziane, nawet beztlenowe niepotrzebne... oczka to koszt paru groszy a wg mnie kupownie super grubych kabli to przesada... znaczna przesada

Dodano po 6 [minuty]:

http://allegro.pl/item130341825_super_kabel_zasilajacy_10mm2.html
    3,50x6m = 21zl
    i 10mm2 wystarcza na 60A
  • Poziom 18  
    To kup chincze po 8zł za sztuke z allegro - to zobaczysz jaki bedziesz mial dzwięk. I oczwysicie ze kupując oddzielnie lepiej sie wyjdzie kasowo niż kupując zestaw. Ale są rzeczy na ktorych nie warto oszczędzac. Tym bardziej ze kolega tu kupuje 2 wzmaki, kondensator... Nie wiem co rozuiesz przez "super grube kalbe" ale sądze ze ponizej 12mm^2 nie powinien schodzic. Kolega chce zainwestowac 2 tys w audio a pozniej bedzie niezadowolony bo zaoszczędzil 50zł na okablowaniu - wmak i glosnik to nie wszystko - to ze kabli nie widac to nie znaczy ze mozna o nich zapominac...
  • Poziom 20  
    ja zgadzam sie calkowicie z poprzednikiem..nie warto oszczedzac na kablach czy to zasilajacych czy sygnalowych..ja na Twoim miejscu zakupilbym zestaw DIETZ'a 20mm2..kto wie moze kolega bedzie chcial w przyszlosci zmodernizowac sprzet..
    sa na allegro chyba po 140zl..w zestawie masz wszytsko co potrzebne..
    pozdro
  • Poziom 34  
    mowie o dobrze ekranowanych a nie za 8zl sztuka
    juz milion razy bardziej wolalbym kupic lepsze chinche niz lepsze kable zasilające, i na tym powinno sie oszczedzac bo za zaoszczedzone pieniądze mozna zakupic dodatkowo maty wygluszajace, lepszy glosnik/wzmacnaicz, zadnych dietzow bo NIE USLYSZY SIE ROZNICY miedzy niefirmowymi kablami nawet ze zwyklej miedzi a firmowymi za 120zl. Podaj jakis Fizyczny powod a nie wyimaginowany zastosowania tutaj jakichs dietzow zamiast zwyklych najtanszych kabli o odpowiednim przekroju? wzmak i glosnik to 95% wszystkiego [nie licząc wytlumienia i warunkow pracy], kable zasilające o odpowiednim przekroju - do mocy 1mm2-6A to zaledwie 0,01% a reszte czyli 4,99% stanowią chinche - dobrze ekranowane, i nie probojcie pociskac ze kable zasilające zmieniają brzmienie, bo jedyne co mogą powodowac to spadki mocy przy optymalnym doborze [1mm2-6A] te spadki nie przekraczają 5W... napewno nie uslyszy roznicy miedzy dietzem a zwyklym kablem i napewno nie bedzie żałowal
  • Poziom 20  
    qscgu napisał:

juz milion razy bardziej wolalbym kupic lepsze chinche niz lepsze kable zasilające

no to chyba normalne..

qscgu napisał:

zadnych dietzow bo NIE USLYSZY SIE ROZNICY miedzy niefirmowymi kablami nawet ze zwyklej miedzi a firmowymi za 120zl.

nikt nie powiedzial ze uslyszy sie roznice na kablach zasilajacych..przy zlym doborze jak to powioedziales pojawia sie spadki napiecia..

qscgu napisał:

Podaj jakis Fizyczny powod a nie wyimaginowany zastosowania tutaj jakichs dietzow zamiast zwyklych najtanszych kabli o odpowiednim przekroju?

ach..czepnales sie tych kabli.. ja jesli skaldalbym szanujacy sie zestawik bralabym Dietz'a (tak zrobilem).. Juz te 50 zl wiecej na konkretny zesatw to chyba nie duzo..
    poza tym jak bedzie mial 20mm to przy rozbudowie okablowania nie bedzie musial zmieniac..

qscgu napisał:
    nie probojcie pociskac ze kable zasilające zmieniają brzmienie

pokaz, gdzie tak jest napisane w tym poscie???

qscgu napisał:

napewno nie uslyszy roznicy miedzy dietzem a zwyklym kablem i napewno nie bedzie żałowal

i jeszczce raz...tak tak tak..ale o tym to juz wczesniej bylo.

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Nie rozumiem wogole posta "qscgu". Popatrz nawet na cenny allegro - twoja propozycja 3,5zł za metr to jest jedyna taka aukcja na allegro!! I mowienie ze zaoszczędzone pieniądze mozna bedzie włozyc w wzmaka? Ja zaproponowalem blaupunkta 4limited + carpowera1502 czyli w/g mnie spokojnie zasili sobie glosniki a jesli chcesz wlozyc cos mocniejszego to ok tylko czemu ma to byc podpięte do kabla o 10mm^2 ?? Tym bardziej ze nie wiadomo co to jest, bo cena jest conajmniej dziwna. Jestem zdania ze takie rozwiązanie bedzie dosyc ryzykowne.
    Moim zdaniem musisz wziąc kable zasilające minimum 12mm^2 (16 to najlepsze rozwiązanie) (a w przyszlosci nie bedziesz musial wymieniac spalonej wykladziny na podłodze). Jak bedziesz chcial to polece ci naprawde dobry zaklad caraudio ktory moze ci wyslac poczta zamowiony towar, z ktorego bedziesz zadowolony. (Pisz na PW)
  • Poziom 12  
  • Poziom 34  
    nie rozumiecie... samemu skompletowanie kable jest tansze niz kupienie ich w jakims zestawie i mozna dobrac wszystko wg wlasnych potrzeb, co do glownego wątku

nie bralbyl ani tej nowej seri Blaupunkta GTA4 ani skrzynki GTB 300... zamiast tego wzialbym BSW 10" + skrzynka i wzmacniacz 4 kanalowy albo starszy blaupunkt - bo lepszy albo
    http://allegro.pl/item127483008_wzmacniacz_boschmann_pch_6882ex_1200w_gwarancja_12.html
    albo
    http://allegro.pl/item127831053_sklepboschmann_mosfet_900w_wielka_obnizka_fv.html
    ktore maja przyblizona moc, ten pierwszy jest drozszy i mocniejszy a ten drugi mialem w reku i jest porządnie zrobiony, jak ktos napisze ze boschmann to szajs to zjem w calosci, sam mam wzmaka 828ATX i jest bardzo porządnie wykonany, i moj przynajmniej 2 razy lepiej gra jak ten blaupunkt gta4!
  • Poziom 20  
    ta skrzynia Blaupunkta to totalne nieporozumienie, popieram @gscgu...Wez zamiast tego BSW10 lub 12-bedzie nieporownywalnie lepiej, mocniej i glosniej..

gscgu napisał:

jak ktos napisze ze boschmann to szajs to zjem w calosci.

tego boschmann'a??? :D strach sie bac :D

pozdro
  • Poziom 34  
    poprostu pisze sie o tym sprzecie jak o bazarowym a ja po moim wzmaku nie moge tego potwierdzic
  • Poziom 20  
    nic nie dzieje sie bez przyczyny..sam przyznasz ze dobrych wzmakow tej firmy jest naprawde malutko..dla siebie z oferty Boschmanna wzialbym tylko 990atx..
    powiedziales sprzet bazarowy..
    posluchaj,bylem ostatnio na gieldzie..podchodze do stoiska Car Audio a tam same Boschmann'y i Voice Krafty.. :| Koles zachwalal nawet tego VK :D Do tego full glosniczkow No Name..
    czemu nie mial innych firm?? nawet Magnata ktory jest chyba najbardziej rozpoznawany?? Musze powiedziec ze tego typu stoisk jest tam masa..

PS:ale 990atx od niego zakupie..bo mial go za 460zl

pozdro
  • Poziom 34  
    korekta, na takich bazarach 80% jest podrobek boschmanna 10% to bardzo niskie serie boschmanna a reszta to normalne - drogie, lepsze serie... mowisz ze gdzies na gieldzie jest do kupienie 990ATX za 460zl?????????????
    tutaj jest dokladnie tak jak w kazdej innej firmie, kup za 200zl bedziesz mial sredni wzmacniacz, kup za 300 i bedziesz mial porządniejszy... a co do tych ktore sa na bazarze to jakbys sie zapytal dystrybutora o jakis model to najprawdopodobniej odpowie cie ze nie zna takiego..., ogolnie nie polecam zadnych BMow ponizej 200zl bo tam przewaznie sa scalaki, najnizsza seria zarazem najtansza i najgorsza...
  • Poziom 20  
    no nie nie to nie byly raczej zadne podroby..wierz mi..Nie przekonasz mnie do tej firmy..Skoro wg Ciebie to byly podroby (a w ogole podrabiac Boschmann'a to jest w ogole smiech na sali) to tak samo mogl miec podroby magnata czy tez innych firm..
    zobacz ile jest tego na allegro..BM ma tyle serii wzmakow ze glowa boli..liczba chyba dorownuje jakims First'om i VK...
    takie konkretne i godne polecenia wzmaki tej firmy dla mnei mozna policzyc na palcach jednej reki..reszta to kibel..takie jest moje skromne zdanie..
    i nie mow ze jest jak w innych firmach..oni produkuja masowki..nieraz tylko wypuszcza konkretny model zeby czy to w tescie zajal dobre miejsce czy mial dobre opinie..

a co do 990atx-dokladnie tak-byl za 460zl noweczka..

pozdro
  • Poziom 12  
    do tych co pisa o wzmacniaczach to wrescie który wziasc blapunkta czy bushmena no i mozecie napisac cala nazwe tej skrzyni po nirozumioem tego skrutu

Dodano po 4 [minuty]:

bsw10 i bsw12
  • Poziom 34  
    lukkil: mnie nie obchodzi twoje subiektywne zdanie ja mowie jak jest, wiekszosc prawdziwych seri BM jest bardzo dobra, przyklad wszystkie z seri ZXII:
    PSX D1, D2
    PCH 868ATX, 888ATX, 990ATX, 828ATX
    i wszystkie serie PCH starsze z zakończeniem ATX
    ZXIII - tu juz profesjonalne serie kosztujace okolo 1000zl
    wszystkie zaczynają sie oznaczeniem ZX3 a jest ich 5. cala seria JA- bo jest nowa, seria extreme EX PCH 2682EX, 4882EX, 6882EX, zreszta co ja ci bede mowil... widziales pare najtanszych i najstarszych boschmannow i smiesz twierdzic ze cala firma jest do kitu, ja wiem jak grają te nowe EXy czy ATXy... niebo a ziemia w porownaniu do nowych blaupunktow w ktorych bas jest suchy bez głębi...
    Teraz to jest zupelnie innyc boschmann ktorego znacie z bazarow... zreszta pokaz mi na ich stronie jakiegos bazarowego - sprawdzonego z TDA w srodku??
    http://www.boschmann.com/images/main.html

denius: wolalbym wzmaka buszmena bo ja wiem jaki bas mają oba, GTA 2/4 ma taki suchy bas bez głębi, buszmen ma głeboki, mocny bas. a glosnik to Ravemaster BSW 10" lub 12"
  • Poziom 34  
    w zyciu nie kupilbym tego blaupunkta, niektore nieformowe totalnie sa lepsze od neigo, BA nawet stare serie GTA 200/400 sa lepsze od tej nowej seri. nie mowiąc juz o tym ze BM w tym przypadku bedzie napewno lepszy. od kiedy kupilem sobie 828ATX nie zmienie zdania bo mialem porownanie