Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o sterowanie 12V do wzmacniacza Sharp SX-8800H

grzesdrozdz 27 Wrz 2006 08:26 3180 6
  • #1 27 Wrz 2006 08:26
    grzesdrozdz
    Poziom 14  

Za kilka dni bedę miał tę końcówkę , mam pytanie bo słyszałem że do uruchomienia potrzebuje 12V , dostałem takie foto od kogoś i powiedziano mi że to zastąpi uruchamianie np. zewnętrznym zasilaczem , czy to prawda i czy nie zaszkodzi mu?I prosiłbym jeszcze o schemat montażu potencjometra na przewodach komputer-Sharp.

1 6
  • #2 27 Wrz 2006 21:08
    marcin804
    Poziom 12  

Witam na wstepie Ci powiem że to jest bardzo dobra końcówka mocy. Sam używam dwuch takich:) Co do potencjometru to powiem Ci że nie obejdzie si e bez przedwzacniacza ponieważ przy takich mocach nie ma żartów. Gdybyś uzywał komputera jako regulator głosu to wystarczy jakis mały twój błąd i masz po głośnikach:) Końcówki sa na STK4050II. Ja na twoim miejscu kupiłbym jakis prosty przedwzmacniacz. Co do tej fotki i napiecia 12V mam dobre i złe dla ciebie informacje dobra to taka że te obejście co widac na zdjeciu jest zrobione poprawnie nic nie bedzie szkodziło podczas użytkowania( sam mam tak przerobione) a ta zła to taka że potrzebujesz 12V do załączenia przekaźnika sterującego głośnikami tylnymi. Bo Sharp ten ma wyjscia na 6 głośników a nacieszyc sie bedziesz mógł tylko czterema:) Pozdrawiam i według mnie dokonałeś bardzo dobrego zakupu. Jesli mozna spytac to ile dałeś??

0
  • #3 28 Wrz 2006 07:27
    grzesdrozdz
    Poziom 14  

Dzieki za odpowiedz , więc tak , u mnie będzie grała pod tym tylko 1 para kolumn więc nie będę potrzebował 12V di włączania kolumn tylnych, tak?A dałem za niego 400zł , troche drogo ale była to jedyna oferta na allegro z tą końcówką. Pozdrawiam

0
  • #4 28 Wrz 2006 07:43
    marcin804
    Poziom 12  

Zapłaciłeś przecietnie ale jest to bardzo dobry sprzet. Jednak powinienes zainwestowac w przedwzmacniacz bez załączania tylnych oczywiście pozostałe będą pracowac normalnie. Jak będe miał czas to załącze zdjęcie jak ja to sobie mam podłaczone:) Pozdro

0
  • #5 18 Wrz 2007 18:42
    Dj konti
    Poziom 13  

prosze o pomoc w tej samej sprawie ale jak ja podczepie 12v to mi cos buczy w srodku i przedni panel sie zapala a głosniki nie chca grac

0
  • #6 26 Sty 2012 23:05
    DŻon_01
    Poziom 8  

potrzebny schemat tego obejścia

0
  • #7 21 Maj 2014 02:15
    elektrofart
    Poziom 6  

dołącze się do tematu czyli ta zworka wystarczy nic więcej nie trzeba wlutowywać?
    a jak bym chciał dać to 12v to czy może to być zwykły zasilacz antenowy taki jak przy telewizorach były dawniej do anteny montowane czy jakiś inny jaki?

0