Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zez na antenie Wizja TV. Astra 19.2, HotBird. Czy to zadziała?

vigo 28 Sep 2006 20:12 3849 11
    vigo
    Level 20  
    Witam. Mieszkam w północono zachodniej Polsce (Szczecin). Posiadam antenę satelitarną jeszcze po Wizji TV (60 cm). Obecnie odbieram programy z Astry 19.2 . Chciałbym zrobić zeza na Hot Birda. Pytanie brzmi czy warto ? Czy będzie dobrze odbierac na tak małej antenie ? Jeśli tak to jaki dobrac konwerter ? Jaki uchwyt mocujący ? bo wysięgnik anteny nie jest ani prostokątny ani okrągły. Czy któs moze próbował zamontowac na takiej antenie uchwyt na prostokąt lub koło ? Jeśli tak to z jakim efektem ??? Bedę wdzięczny za szybką odpowiedź... :)
    automatyk
    Level 15  
    Można spróbować konwerer Alps BSTE8 o stożkowym promienniku, ale jak cena nie odpowiada to lepiej kupić czaszę o śred. większej (80- 90 cm) i wtedy wszystkie konwertery będą dobre a i sygnał dużo lepszy.
    piotrekmilitowski
    Level 23  
    Witam ! Ustawić się napewno da ale konwentery bedą na siebie nachodzić poziom sygnału bedzie słaby, więc proponuje rozważyć wiekszą czasze na której bedzie o wiele lepszy sygnał i przedewszystkim stabilniejszy przy złych pogodach ! Jeśli już chodzi o uchwyt zeza do Wizji jest specjalny i zakłada się go w miejsce górnej opaski mocujacej konwenter (taki sam jak do czasz polsatu cyfrowego np.)! http://www.allegro.pl/item129207361_uchwyt_zez_wizja_cyfra_z_plastikowym_ramieniem.html
    pozdrawiam!
    piotrekmilitowski
    Level 23  
    Witam!
    Niestety ten uchwyt przy tej czaszy będzie niedobry, ponieważ główki konwenterów bedą na siebie nachodzić , a przy tym uchwycie nie będzie mozna tak zrobić! Proponuje rozważyć większą czasze ! Mniej kłopotu ok. 70zł. wydatku i spokuj na lata!
    Pozrdrawiam!
    vigo
    Level 20  
    piotrekmilitowski nie bardzo rozumiem. Piszesz że na uchwycie który wymieniłem główki będą na siebie zachodzić, ale ten uchwyt który ty pokazywałes jest bardzo podobny i na nim nie będą się już zachodzić ???
    Co do wiekszej anteny , to raczej odpada bo nie chce mi śię zaczynac wszystkiegho od poczatku ( nowa natena, montaż ustawianie itp) Chyba nie warto dla kilkudziesieciu kanałów FTAz których połowa i tak wkrótce zostanie zakodowana (Entavio). Dlatego chciałbym wykorzystać juz to co mam, ale jak się okazuje największy problem jest z uchwytem i tak się zastanawiam czy jednak nie dało by się jakoś zamontowac zwykłego uchwytu na prostokąt. Może jakoś będzie się trzymał...
    piotrekmilitowski
    Level 23  
    Witam! Przepraszam za nieścislość ale mam w ręku ten uchwyt i w twoim przypadku nie będzie on dobry ponieważ na twojej czaszy konwenetry osłownie będą się stykać , a uchwyt który zasogerowałeś a zbyt dużu odstęp i może być problem!
    Pozdrawiam!
    vigo
    Level 20  
    No to juz niewiem, czyli żadne uchwyt nie będzie pasował na tą antenę ???
    piotrekmilitowski
    Level 23  
    Tylko ten uchwyt który podesłałem pasuje i jest duży kąt regulacji!

pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account  
    vigo
    Level 20  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Spróbujemy i zobaczymy co z tego wyjdzie...
    Pozdrawiam !