Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z alarmem Proxima BP w LAgunie 96 r

knieman 30 Wrz 2006 22:03 1697 20
  • #1 30 Wrz 2006 22:03
    knieman
    Poziom 9  

Witam wszystkich;) wczoraj zakladalem w warsztacie alarm Proxima BP pod oryginalny centralny zamek z immobiliserem.Problem w tym ze tak mi go podlaczyli ze moge go rozbroic z przycisku do sterowania centralnego zamka na konsoli wewnatrz auta;/otwieram drzwi bez pilota(samym kluczykiem) alarm sie zalacza a ja szybko wciskam przycisk na konsoli i po alarmie;/Bylem dzisiaj z reklamacja to gosc chce mi odlaczyc ten przycisk i mowi ze bedzie ok...ale jak zgubie np kluczyk albo mi sie zapsuje nadajnik IR w kluczyku to za pomoca tego przycisku moge wklepac kod immo z ASO. a jak go odlaczy to juz problem na maksa...ktos wie jak najlepiej rozwiazac ten problem??moze jakis przekaznik zalozyc?? jak sie zalaczy zaplon to przycisk na konsoli normalnie zamyka i otwiera drzwi bez uruchamiania i rozbrajania alarmu..a jak sie wylaczy zaplon to tym glupim przyciskiem mozna wlaczyc i wylaczyc sam alarm...bez sensu ale moze ktos wie jak to obejsc zeby bylo ok??bo po co mi alarm rozbrajany przyciskiem po otwarciu drzwi??kazdy zlodziej o nim wie;/POMOCY!!!!

0 20
  • Sklep HeluKabel
  • #2 30 Wrz 2006 22:15
    renqien
    Poziom 32  

Nie pozwalaj na odcięcie fabrycznego wyłącznika! Instalator musi zrobić tak, żeby było OK! Ale zobacz jeszcze, czy nie jest tak, że po pewnym czasie po zamknięciu zamka z pilota ten guzik na konsoli usypia i staje się nieaktywny.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 30 Wrz 2006 22:34
    knieman
    Poziom 9  

chodzi o to ze po zamknieciu auta i uzbrojeniu alarmu pilotem staje sie nieaktywny?
    wydaje mi sie ze nie bo dzis rano otworzylem drzwi kluczykiem samym(srena sie zalaczyla) a wylaczylem ja i rozbroilem alarm tym wlasnie przyciskiem...czyli jest aktywny raczej(a moze cos zle zrozumialem?)
    zna ktos sposob na ominiecie tego ustrojstwa?jak to zrobic zeby bylo ok?PROSZE O RADY!

PS. w poniedzialek jade do tego warsztatu to moze przydadza sie wasze rady i zaskocze tych instalatorkow jakims dobrym rozwiazaniem...nie wazne jakim kosztem..teraz to musza zrobic tak zeby bylo ok...zlotowki im nie doloze;D

0
  • #4 30 Wrz 2006 22:41
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Może niech pan monter spróbuje do włącznika na konsoli podłączyć przekaźniki, a przez ich styki (COM i NC) niech przepuści sygnał zamknięcia i otwarcia, który wziął z silnika siłownika. Wówczas w momencie załączenia tego włącznika zadziała odpowiedni przekaźnik (zamykający lub otwierający) i w tym momencie ściągnie sygnał z alarmu na jego uzbrojenie lub rozbrojenie.

0
  • #5 30 Wrz 2006 22:45
    renqien
    Poziom 32  

Można zablokować wyłącznik w kabinie zasilaniem czujnika dodatkowego (po załączeniu alarmu masa blokuje wyłącznik).
    Zobacz jeszcze, czy można włączyć alarm tym wyłącznikiem (zamykasz drzwi wyłącznikiem, a alarm załącza się jak z pilota) jeżeli tak jest to też jest źle!

0
  • #6 30 Wrz 2006 22:49
    knieman
    Poziom 9  

no wlasnie problem w tym ze mozna wlaczyc alarm tym przelacznikiem...ale tylko przy wylaczonym zaplonie...jak dzisiaj do goscia dzwonilem to powiedzial ze " faktycznie zapomnialem o tym...ale mozna wypiac wtyczke i bedzie dobrze a przycisk i tak nie jest potrzebny w sumie"...
    kurde jak nie jest potrzebny jak mozna nim immobiliser rozkodowac a poza tym jest na nim dioda informujaca o tym czy immo sie zalaczyl czy nie...czyli mowicie ze jakis przekaznik??z gory dzieki na odpowiedzi i PROSZE O KOLEJNE PORADY jesli mozecie koledzy;)
    POZDRO

0
  • Pomocny post
    #7 30 Wrz 2006 22:54
    Zmacio

Proponuję jednak moją opcję ponieważ robiąc zgodnie z opisem nie da się alarmu uzbroić jak i rozbroić.

0
  • Pomocny post
    #8 30 Wrz 2006 23:00
    renqien
    Poziom 32  

Lipę zrobił na całego! Zapomniał...he he, ciekawe o czym jeszcze zapomniał! Niech robi, a jak nie to niech oddaje kasę. Takie kombinowane podłączanie nie jest wiele warte.
    Aha, Zmacio dobrze gada, tylko pytanie czy "pan instalator" sobie z tym poradzi. Ja bym tylko dodał zamiast przekaźników sterownik zamka na 3 sek. bo jak ktoś krótko naciśnie przycisk, to wyłączy alarm. Na 3 sek. bo nie jestem pewien, czy czas fabrycznego zamka nie będzie dłuższy od standardowej 1 sek. Poza tym jak zrobi na przekaźnikach, to mu wyjdzie choina jak siemasz.

0
  • #9 30 Wrz 2006 23:02
    knieman
    Poziom 9  

dzieki ZMACIO za pomoc;) powiem gosciowi zeby zalozyl przekazniki...tylko gdybys mogl mi powiedziec cos dokladniej zeby moja wskazowka brzmiala tak jak bym sie na tym znal...zeby nie myslal ze sie nie znam i sie wtracam tylko...faktycznie sie nie nzam na tym za bardzo ale zawsze moge goscia na trop naprowadzic...jeszcze raz dzieki i gdybys mogl to napisz cos dokladniej o tych przekaznikach( co znaczy ten COM i NC)..POZDRO

0
  • #10 30 Wrz 2006 23:05
    Zmacio

Kiepski monter, bo wziął zły alarm do tego autka. Może sobie faktycznie nie poradzić z przekaźnikami. Myślisz, że z modułem da sobie radę? A wystarczyło SEO w pierwszym programie.

0
  • #11 30 Wrz 2006 23:07
    knieman
    Poziom 9  

Tobie rowniez dziekuje RENQIEN;)tyle ze ja zupelnie nie wiem o co biega z tym sterownikiem 3 sek. w jakim celu to zrobic jak mozesz mi powiedziec?zebym gosciowi naswietlil temat i zeby kumal od razu ze ma tak zrobic a nie inaczej...jak zapyta mnie np.."co to da?" to musze mu powiedziec cos na ten temat...jeszcze raz dzieki i POZDRAWIAM

0
  • #12 30 Wrz 2006 23:09
    renqien
    Poziom 32  

No ale SEO to nie jest alarm dla ciuli ;) Chciał zaoszczędzić kilka złotych to się narobi. Ciekawe czy będzie miał taki sterownik? Np. ST111

0
  • #13 30 Wrz 2006 23:12
    knieman
    Poziom 9  

on z tego co mi mowil nie chcial ingerowac w elektronike fabryczna auta...nie wiem czy sobie z modulem poradzi...a nie chcialbym zeby mi go zdemolowal bo to juz spore koszty i problemy;/ zaluje tylko ze wczesniej nie zajrzalem na to forum bo widze ze znacie sie na tym koledzy dosc dobrze;)moglem zapytac jaki alarm i jak zalozyc a nie teraz pytam jak poprawic to co skopal "pan instalator" jak go trafnie nazwaliscie;/ nie wiem co zrobic z tym fantem bo ten alarm w takiej postaci nie spelnia zadnej funkcji;/chociaz zeby jakis antynapad mial jeszcze ale nie ma nic takieg albo "pan instalator" nie raczyl sie z tym za bardzo meczyc...

0
  • #14 30 Wrz 2006 23:12
    Radeon 24
    Poziom 24  

Witam!!
    Pomysl mam taki: kiedys zakladalem sterowanie zamka centralnego w Renault 19 i on tez mial sterowanie z podczerwieni tylko ze koles kupil auto bez pilota z podczerwienia i mialem dolozyc sam sterownik. Wsio udalo mi sie znalezc w odbiorniku IR (otworz, zamknij, masa, plus).
    W twoim przypadku jesli modul podczerwieni bedzie osobno z sterownikiem centralnego to mozna sie wpiac "pomiedzy" obydwa.
    Nalezy wteczas znalezc tylko gdzie sie pojawia masa, albo plus przy otwieraniu i zamykaniu auta na module IR.
    I sprawa rozwiazana :)

Proxmia BR posiada i wewnetrzny immobiliser (tzw. 50sek) i antynapad
    Jesli alarm jest dobrze zalozony to bedziesz sie cieszyl naprawde dlugim i bezawaryjnym dzialaniem. Proxima to dobra i nie tania inwestycja.
    Troszke blad ze zaoferowano Ci do tego auta BR.

Powodzenia, pozdrawiam!!

0
  • #15 30 Wrz 2006 23:16
    knieman
    Poziom 9  

z tego co wiem to modul immo i centralka sa ze soba polaczone;/

Dodano po 2 [minuty]:

a tak poza tematem ile moze kosztowac taki zestawik sam?proxima bp + srena sad 1-8 z wl. zasilaniem + czujki ultradzwiekowe?za to wszystko z "profesjonalnym " montazem zaplacilem ponad 400pln

0
  • #16 30 Wrz 2006 23:27
    renqien
    Poziom 32  

Sterownik, np ST111 ma po 3 wyprowadzenia na włączenie i wyłączenie. Te wyprowadzenia to COM, NC, NO. Trzeba przeciąć przewód włączenia w alarmie i wpiąć NC opd jeden koniec, a COM pod drugi. NO zostaje niwykorzystany. Natomiast wejście zamknięcia sterownika trzeba podpiąć pod zamknięcie fabrycznego zamka z guzika na konsoli. Analogicznie robimy z otwarciem i wyłączeniem alarmu.
    Nie jestem tylko pewien, czy zwłoka między naciśnięciem guzika, a zadziałaniem ST111 nie przepuści szczątkowego impulsu na alarm, ale to już trzeba sprawdzić w praktyce...

Dodano po 7 [minuty]:

Za Seo pewnie zapłaciłbyś więcej, bo jak napisałem montują go raczej mądrzy ludzie, którzy cenią swoją wiedzę. Robią porządnie więc montują droższe ale lepsze rzeczy. Bo szkoda dobrej roboty do takiego alarmu w którym trzeba dokładać jeszcze jakieś cuda, kombinować a tymbardziej odcinać fabryczny wyłącznik.

Dodano po 2 [minuty]:

W Seo poprostu są dwa przewody, podpinasz je pod guzik na konsoli i alarm już nie reaguje na niego. Łatwiej?

0
  • #17 30 Wrz 2006 23:28
    knieman
    Poziom 9  

ale wszystko pod jeden sterownik czy trzeba na kazda funkcje zastosowac osobne??cos mi sie wydaje ze "pan instalator" to wlosy straci od myslenia...jedno jest pewne..nie przyjmuje do wiadomosci ze moj alarm za 400pln bedzie wylaczany przez jeden przycisk po wejsciu do auta;/ niech mysli...a jak nie to niech sobie bierze ta puszke i do telewizora zamontuje...jak bedzie wlaczal to mu sie pralka zalaczy..hehe....smieje sie ale wkurzony jestem na tego pana;/watpie w to zeby cos poprawil...predzej cos popsuje;/

0
  • #18 01 Paź 2006 00:54
    renqien
    Poziom 32  

Wszystko pod jeden sterownik, w nim są dwa przekaźniki, jeden na otwarcie, jeden na zamknięcie.

0
  • #19 04 Paź 2006 23:58
    knieman
    Poziom 9  

no i instalator wybrnął z sytuacji;)zalożył przekaźnik...proste i skuteczne;)bez zasilania i zaplonu przelacznik kolo skrzyni biegow nie dziala;)))ale tylko polowicznie...dioda informujaca o zalaczeniu immo dziala przez caly czas;)))natomiast zamki w drzwiach mozna zamknac jedynie po zalaczeniu zaplonu;))teraz to juz trzeba stacyjke rozbierac zeby sie wpiac w wiazki i cos kombinowac;)))mnie sie podoba;)))dla zmylki zalozone jakies moduly...wpiete tak ze fabryka by miala problemy;)))a najlepsze jest to ze wszystkie przewody w kolorze czarnym;)))mysle ze jest ok;)))jestem zadowolony;))podobala mi sie idea wprowadzenia w blad przeciwnika;)))naprawde te moduly moga dac do myslenia;)))w kazdym latwo dostepnym dla zlodzieja miejscu jest jakis modul...i zaden nie spelnia konkretnego zadania- tylko zmylka mala..hehe..instalator- polecony przez znajomego poczul sie do obowiazku i wykonal kawal dobrej roboty...POZDRAWIAM

0
  • #20 05 Paź 2006 00:08
    renqien
    Poziom 32  

Pożyjemy, zobaczymy...
    Moduły dla zmyłki? Nie spełniają konkretnego zadania? Oj, coś mi tu śmierdzi! Ale może jestem przewrażliwiony... Ciekawe co koledzy na forum powiedzą.

0
  • #21 05 Paź 2006 00:23
    xwit
    Poziom 33  

A gdzie te "moduły" zamontował bo nie bardzo kumam to wszystko.Podpiął jakieś skrzynki i gdzie???

0