Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor LG 775n nie włącza się

rafalbecht 03 Oct 2006 18:26 1374 8
    rafalbecht
    Level 28  
    Monitorek po włączeniu zapala się dioda na zielono po załączeniu przekaznika zaczyna migać i tyle napięcie B+ zaniżone ale przetwornica na żarówce działa tylko za irf9630 również się wyłącza a przed trtanzystorem nie czy mimo to może to oznaczać trafopowielacz?
    rafalbecht
    Level 28  
    napięcie B+ 160V
    Bogusław Gazda
    Level 27  
    Zmierz omy miedzy sondą WN a masą i jesli cos pokaze ponizej 400Mom to masz przebity kondensator WN .Czyli trafo do naprawy lub do wymiany
    dariuszm2
    Level 34  
    Cześć.
    Kolego Bogusław Gazda a można zapytać czym Mierzysz opory ponad 400Mom - bo zakładam, że kolega (i ja też) dysponuje tylko miernikiem z zakresem do 20Mom.
    Jak on coś pokaże - trafo do wymiany. Najlepiej jednak zmierzyć pojemność tego kondensatora - jeśli ma poniżej 2nF trafo do wymiany.
    Pozdrawiam.
    rafalbecht
    Level 28  
    Trafo to HR46159
    marconbaro
    Level 2  
    (sorry że trochę zmieniam temat) Mam monitor LG 17" 775n ale się nie włącza nie miga nawet dioda bezpiecznik jest dobry bo do sprawdziłem słychać tylko takie dziwne ciche cykanie monitor leży na biurku nie ma żadnych przepalonych ścieżek ani zimnych lutów doradzie co zrobić żeby działał króra część możne być uszkodzona ?? proszę o pomoc
    lisek
    Service technician RTV
    LG 775n model CB775BN chassis CA-65
    -na pocz. poczytaj posty na jego temat
    uzyj sławetnej opcji Szukaj > ramka w prawym górnym rogu * z prawej str. nad postami (str. gł. forum) tam wpisz: CB775BN
    otrzymasz 18 postów

- w Twoim monitorze z opisu wynika ,że masz uszkodz. albo w zasilaczu abo coś obciąza zasilacz na uzw.wtórnym
    - czyli nalezałoby podwiesić zarówke 75W/220V na +B +180V
    resztę odłączyć
    *sprawdzisz w ten sposób zasilacz, jesli pracuje(żar.swieci pełnym blaskiem) masz uszk. gdzieś po wtórnej najczesciej w odch.poziomym.......
    jesli Nie uszkodzw zasilaczu na STRF65xx