Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron F700b - cyklicznie włącza i wyłącza się

03 Paź 2006 20:57 1713 1
  • Poziom 11  
    Witam szanownych kolegów. Posiadam ww. monitor, na obudowie sa jeszcze inne jego oznaczenia a mianowicie F700BK-ALEUE, Model no. F17JC-0, Chassis CA-131. To tyle tytułem wstepu. Objawy są następujace, monitor po włączeniu komputera i załadowaniu windowsa pracuje chwilke (parę minut, chociaż czasami chodził bez usterki dłużej) poprawnie. Po upłynieciu tego czasu ekran robi się ciemny i zaczyna pulsować zielona dioda (ok 12 razy, czasami to pulsowanie jest krótsze) a następnie znowu pojawia się poprawny obraz (dioda zielona wtedy świeci światłem ciąłym czyli normalnie) i tak w kólko. Po iluś tam takich włączeniach i wyłączeniach monitor pracuje znowu normalnie przez dłuższy czas. Przelutowałem płyte główna i PK dosyć dokładnie. Co zastanawiające, wcześniej monitor zachowywał się również dziwnie gdyż po włączeniu komputera na całym ekranie pojawiała sie taka jasna rozmazana wielokolorowa plama coś jakby nie do końca rozmagnesowany kineskop- pomagało wyłączenie i włączenie monitora a jeżeli to nie pomagało to pomagał reset kompa. Pojawiła sie tez taka usterka jak totalny brak focusa czyli obraz byl ale bardzo rozmazany. Czy może to być trafopowielacz? może ma jakieś wenętrzne zwarcie i bije gdzieś do masy. Doradźcie cos, może juz ktoś sie z takimi objawami spotkał. Pozdrawiam [/youtube]
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Objawy wskazują na padający trafopowielacz.
    Ta pojawiająca się plama pewnie brała się z za niskiego "wysokiego napięcia" (odchylanie działało normalnie a trafo dawało za niskie napięcie), lub z niewłaściwego napięcia na ostrości (jak nie widzę trudno dokładnie ocenić).
    Zmierz pojemność kondensatora w trafie jak ma poniżej 2nF - trafo do wymiany.
    Pozdrawiam.
    mam nadzieję że Płytę przelutowałeś dokładnie.