logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dlaczego sonda Lambda w MAZDA 626 1.8 16V pokazuje 1V na benzynie?

elektronik12 10 Lip 2003 19:42 7008 5
REKLAMA
  • #1 283887
    elektronik12
    Poziom 13  
    Posty: 61
    Ocena: 5
    Szanowni czytelnicy mam następujący problem. Sam. MAZDA 626 poj.1,8 16V sil.FP sterownik EGI rok ok.94-97 to jest mało istotne w tym przypadku, chodzi o układ sondy Lambda. Na bęzynie silnik ma złe spalanie co wynika z analizy (CO 10% i więcej ) a napięcie na sądzie jest bliskie 1V w czasie nagłej zmiany obrotów czyli depnięcia gazu napięcie chwilowo spada do zera ale zaraz szybko powraca do wartości 1V, sonda nie zmienia swej wartosci napięcia na wolnych obrotach jak i na podniesionych ok. 3000/min.Inaczej ma się sprawa gdy przełącze samochód na gaz tu jest wszystko w jak najlepszym porządku analiza ok. napiecie na sądzie ładnie reguluje od 0V do 0,9V profesjonalnie montuje instalacje i tu wiem że ten układ jest w porządku. Na bęzynie natomiast jest jeszcze żecz dziwna bo gdy zgaszę silnik mimo wyłączonego zapłonu na sądzie czyli pin 2N sterownika nadal jest napięcie ok. 1V , które zanika z czasem czyli rozładowuje się jakiś kondensator i wiem który bo otworzyłem sterownik. Pytanie moje jest następujące, czy szukać usterki w sterowniku czy w układzie paliwowym, czy to normalne że po zgaszeniu silnika utrzymuje się tak długo tak wysokie napięcie wiem że jest to sytuacja nieprawidłowa ale dla pewności, gdzie może tkwić usterka??. Napięcia tego nie ma gdy samochód stoi dłużej przekręci się zapłon natychmiast się pojawia gdy zakręcę silnikiem, zapalić nie musi. Dane sterownika: proc. MH5368CP10
    Kwarc 16MHz
  • REKLAMA
  • #2 452359
    m4341
    Poziom 14  
    Posty: 141
    Pomógł: 2
    Ocena: 17
    tak powinno być bo to jest ogniwo chemiczne pod wpływem temperatury wytwarza różnice potencjałów i przez jakiś czas pokazuje napiecie w miarę spadku temperatury i napiecie sie obniża brakuje też tlenu. hej
  • REKLAMA
  • #3 452383
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 452708
    elektronik12
    Poziom 13  
    Posty: 61
    Ocena: 5
    Temat załatwiony pozytywnie, dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 452710
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 452738
    elektronik12
    Poziom 13  
    Posty: 61
    Ocena: 5
    Konkretnie walniety był przepływomierz dos dziwnie , wymiana jego zmieniła sytuacje radykalnie i po bulu jedyne 1000zeta a używany.
REKLAMA