Szanowni czytelnicy mam następujący problem. Sam. MAZDA 626 poj.1,8 16V sil.FP sterownik EGI rok ok.94-97 to jest mało istotne w tym przypadku, chodzi o układ sondy Lambda. Na bęzynie silnik ma złe spalanie co wynika z analizy (CO 10% i więcej ) a napięcie na sądzie jest bliskie 1V w czasie nagłej zmiany obrotów czyli depnięcia gazu napięcie chwilowo spada do zera ale zaraz szybko powraca do wartości 1V, sonda nie zmienia swej wartosci napięcia na wolnych obrotach jak i na podniesionych ok. 3000/min.Inaczej ma się sprawa gdy przełącze samochód na gaz tu jest wszystko w jak najlepszym porządku analiza ok. napiecie na sądzie ładnie reguluje od 0V do 0,9V profesjonalnie montuje instalacje i tu wiem że ten układ jest w porządku. Na bęzynie natomiast jest jeszcze żecz dziwna bo gdy zgaszę silnik mimo wyłączonego zapłonu na sądzie czyli pin 2N sterownika nadal jest napięcie ok. 1V , które zanika z czasem czyli rozładowuje się jakiś kondensator i wiem który bo otworzyłem sterownik. Pytanie moje jest następujące, czy szukać usterki w sterowniku czy w układzie paliwowym, czy to normalne że po zgaszeniu silnika utrzymuje się tak długo tak wysokie napięcie wiem że jest to sytuacja nieprawidłowa ale dla pewności, gdzie może tkwić usterka??. Napięcia tego nie ma gdy samochód stoi dłużej przekręci się zapłon natychmiast się pojawia gdy zakręcę silnikiem, zapalić nie musi. Dane sterownika: proc. MH5368CP10
Kwarc 16MHz
Kwarc 16MHz