Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domofon proel

nomad22 07 Oct 2006 09:19 15270 18
    nomad22
    Level 16  
    Witam.
    Czy miał ktoś z was styczność z cyfrowym domofonem proel model centrali CD1803 oraz kaseta model KDC1803.
    Proszę o wypowiedź na temat owego sprzetu, czy jest warty uwagi i czy z pełną ospowiedzialnościa można go zainstalować.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    AMBI
    Level 11  
    Witam.
    wymieniony przez Ciebie model kasety i centralki pracuje "u mnie" (jestem konserwatorem) bezawaryjnie od kilku lat.
    kemir
    Level 14  
    A jak z torami optycznymi w kasecie. Według mnie wytrzymuje to góra dwa trzy lata.
  • Helpful post
    nikspol
    Level 24  
    "Żywiczki" tak popularnie w żargonie nazywa sie ten problem.
    Ważne jest aby kaseta nie była wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych to wytrzyma i dłużej. Jeśli jest możlwośc zamontowania kasety w wiatrołapie /jesli jest / to problem "rosienia" też odpada. I wtedy nie ma żadnych problemów. Mysle że 20-30% większych instalacji jest na PROELU - tak wiec sprzet sprawdzony.
    kemir
    Level 14  
    Jak namówić klienta (wspólnotę) na wybudowanie wiatrołapu, kiedy wejście do klatki jest bezpośrednio z dworu i to od strony południowej. A co z kasetami przy furtkach w osiedlach zamkniętych. A problem z dekoderami w słuchawkach? Różnorodność rozwiązań tego samego typu unifonów. Wzmacniacz mikrofonowy w jednej słuchawce na płytce dekodera, a w drugiej przy mikrofonie. A jak wytłumaczyć klientowi, że jeśli za pierwszym naciśnięciem przycisku odblokowywania rygla musi naciskać aż do skutku. To że w Wa-wie jest dużo zainstalowanych systemów Proela tłumaczę lokalizacją siedziby firmy i to że każdy kto tam trafi, a trafić łatwo, kupuje je w konkurencyjnych cenach. O jakości tych urządzeń można się przekonać na podstawie czasu naprawy w serwisie( bardzo długi).
    nikspol
    Level 24  
    Co byśmy tu nie pisali każdy z domofonów wielo-lokatorskich / te akurat znam/ Codi - Wekta - Proel ma swoje zalety i wady . Problemy o których pisałem i Ty piszesz dotyczą wszystkich nich .I nie będę preferował żadnego z nich . Zgadzam sie z Twoją opinią o serwisie Proela ale umówmy się co do jednego że czas naprawy nie świadczy o jakości sprzętu. A co mamy w alternatywie z krajowego sprzętu jeśli chodzi o rozwiązania wielo-numerowe ?
    nomad22
    Level 16  
    Witam.
    Nikt z was nie wspomniał o Urmecie-dlaczego?Nie stosujecie sprzetu owego producenta?
    kemir
    Level 14  
    Urmet póki co na nasze możliwości płatnicze jest dosyć drogi. Na pewno wyróżnia się ładną formą plastyczną. Ale nikt nie chce eksperymentować na własnej skórze. Wszystkie montowane przeze mnie urządzenia URMETA działały poprawnie, ale też czasem się psują. Większość woli montować urządzenia, które sprawdziły się w jego okolicy i ma łatwy dostęp do serwisu.
    nomad22
    Level 16  
    Urmet ma bardzo szybki serwis.
    Co do cyfrowki to wychodzi ona około 250 zlotych drozej od np Proela.
    Napewnio nie bedzie problemu z tymi całymi zywiczka,i:)
    Niestety jeszcze nie montowalem cyfrowki i nie wiem jak sie bedzie zachowywac , ale mam zamiar zrobic na niej osiem klatek. :).
    Montowalem troche urmeta 725 analog oprocz dziwnych opisow zaciskow no i kupy kabli to raczej wszytsko jest oki i to na rozbudowanych systemach cztery klatki plus panel przy bramie.
    POzdrawiam
    nikspol
    Level 24  
    Jak już URMET / włoska technologia / wyszedł na pierwszy plan to proszę o info ile kosztuje cyfrowy unifon tej F-my.
    AMBI
    Level 11  
    Czy ktoś z Was zakładał dwa unifony cyfrowe zaprogramowane na jeden numer (duże mieszkanie piętrowe)
    kemir
    Level 14  
    Witam.
    Kiedyś coś takiego wykonałem. System pracował bez zarzutów, i pewnie pracuje do dziś, bo nie mam żadnych sygnałów o awarii. Producenci nie zalecają takich rozwiązań, ale klient nasz "panisko"
    nikspol
    Level 24  
    Witam.
    Można na jednej linii /numerze/ doczepić i trzy unifony aby uniknąć różnicy w głośności i ewentualnych sprzężeń należy wykonać małą ingerencją w układ elektroniczny słuchawek - wymiana jednego elementu. Producent na życzenie może przygotować takie płytki . Tak było do niedawna jak wygląda to na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć ponieważ cały czas modernizują swoje produkty. / Oczywiście temat dotyczy PROELA /
    AMBI
    Level 11  
    Witam.
    mój problem polega na tym : po wywołaniu dzwonią
    obydwa aparaty i to jest OK.
    domownik podnosi słuchwkę z dowolnego aparatu komunikacja jest poprawna ale nie może uruchomić zamka.Po odłączeniu jednego z aparatów problem znika.
    CZAK1984
    Level 11  
    odświeżam temat ten ale tylko dla tego iż mam pytanie czy domofon ten posiada "uniwersalny kod" :?:
    piotrula
    Level 12  
    Uniwersalny kod dla wszystkich central jak podaje instrukcja, jest kod 240361 poprzedzający cztero cyfrowy kod instalator, jeżeli oto chodziło.