Witam.
Temat dość stary ale nadal aktualny. temat odblokowania tego modelu radyjka jest dość problematyczny dla wielu użytkowników, którzy mieli by zamiar używać tego modelu za granicami kraju gdzie obowiązują inne przepisy
normujace uzywanie CB. Rozblokowanie PX na 400 użytkowych kanałów nie rodzi jeszcze
sprzecznosci z Prawem obowiązującym w naszym kraju, ale już używanie zakresu częstotliwości spoza podstawowej czterdziestki, wymaga pewnych
unormowan prawnych odnoszącym
sie do krótkofalarstwa. Tak więc każdy podejmujący kroki w modyfikacji Swojego Radyjka powinien sobie z tego zdawać sprawę.
Kombinacje
zworkowe w tym
radyjnku są następujące
Polska 40 w "0" to zworka nr 1- rozłączona
nr 2- Załączona
nr 3- Załączona
nr 4- załączona
(0111)
PX -400CH w "0" to zworka nr 1- rozłączona
nr 2- rozłączona
nr 3- Załączona
nr 4- Załączona
(0011)
Myśle że niniejsze informacje uzupełniają zakres problemu jakiego dotyczy problematyka zwiększenia możliwości tego radyjka dla szerszego użytku.
proszę pamiętać, że używanie CB w innych krajach podlega innym przepisom i uwarunkowaniom technicznym w tym częstotliwość oraz moc emisji nadawania.
