Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabe strony i wady wzmacniacza WS 432

Calypsett 08 Paź 2006 17:56 21705 40
  • #1 08 Paź 2006 17:56
    Calypsett
    Poziom 23  

Proszę o wskazanie słabych stron i wad wzmacniacza Unitra/Diora WS 432.

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję.

• #2 09 Paź 2006 12:32
    Usunięty
  • #3 09 Paź 2006 13:11
    Tremolo
    Poziom 43  

Stary wzmacniacz raczej więcej wad. Malo kolorowy, przestarzały i inne. Co do dźwieku za mało swiatełek.

No ale jesli chodzi o przedział cenowy sa to najtańsze uzywki na Allegro, a często ustepuja im konstrukcje zagraniczne, szczególnie te najnowsze.

Przenoszę do działu Audio, tam jest skarbnica wiedzy na temat awarii sprzętu wzmacniaczowego.

Jak nie wiesz co jest lepsze, wpisz model do szukaj na elektrodzie, im mniej znajdziesz postów tym wzmacniacz jest mniej podatny na awarie, a to się chyba liczy najbardziej. Po za tym znajdziesz tez tam opinie na jego temat, sadze, ze post juz może być zamkniety w obecnym kształcie.

• #4 09 Paź 2006 20:45
    zn21
    Poziom 18  

WS 432 - to konstrukcja tak prosta, że prościej się dosłownie nie da. Nic dodać nic ująć.
    Łulasz88 - kto takie brednie wypisuje, spójrz na schemat a bedziesz wiedział, że gazeta bzdury pisała

• #5 09 Paź 2006 22:14
    Tremolo
    Poziom 43  

patrze na ten schemat i rzeczywiście, raczej nie wygląda to na lata 90-te. Co martwi zwykle to potencjometry no i elektrolity wszędzie tam, gdzie nie powinno ich byc - w miejscach pomiędzy stopniami...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=676240#676240

Ludzie robili wtedy duzo lepszy sprzęt, z tego co się udało wymontowac ze starych sprzętów zagranicznych, choćby Japończyków.

• #6 09 Paź 2006 22:31
    Calypsett
    Poziom 23  

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Łukasz88 napisał:
    Zacznijmy od tego drogi kolego że sprzęty Unitra nie mają wad wiec raczej nikt Ci tutaj nic nie wypisze. ;)

Offtopic: Ostatnio w jakiejś gazecie czytałem ze jeżeli wziąc pod uwagę sprzęty UNITRA z lat 90 i obecne sprzety to dzisiaj UNITRA byłaby najlepszymi sprzetami w Europie.

Opinie w tej kwestii są podzielone. Nie chciałem na początku nic sugerować, ale faktycznie część ludzi tak uważa.

Łukasz88 napisał:
    Tak miedzy nami to mocno sie grzeja i sa trudne w naprawie w razie ewentualnej awarii. Poza tym nic wiecej :)

A to ciekawe. Pamiętaj, że mnie intereuje szczególnie WS 432. Wiesz to z doświadczenia?

zn21 napisał:
    WS 432 - to konstrukcja tak prosta, że prościej się dosłownie nie da. Nic dodać nic ująć.

Chyba jednak istniały prostsze wzmacniacze, np. Amator.

Tremolo napisał:
    Ludzie robili wtedy duzo lepszy sprzęt, z tego co się udało wymontowac ze starych sprzętów zagranicznych, choćby Japończyków.

Mógłbyś rozwinąć tą myśl?

• #7 09 Paź 2006 22:41
    janusz27
    Poziom 30  

kolego Łukasz88 od kiedy to polskie wzmacniacze sa trudne w naprawie (pominmy tu radmora 5412, ktory jest faktycznie nieszczesliwy) i sie grzeja? Latwiejszych i tanszych wzmakow w naprawie to chyba nie ma. dodatkowo WS432 ma 2 radiatory i to duze (wielkosc jednego, tak jak w dzisiejszych dla 2x50 lub wiecej). One moga sie grzac ale jak sie im dowali duzy prad spoczynkowy, jesli jest w normie czyli 20-25mA to wszystko jest OK i grzeje sie standardowo.

• #8 09 Paź 2006 23:12
    Tremolo
    Poziom 43  

Polskie wzmacniacze sa proste, po za szczeólnym niedbalstwem podczas naprawy nie powinno być problemów.

Co do rzeczy związanej z jakością, i tymi starymi wlasnymi konstrukcjami, to w ksiązkach były schematy, kazdy też kto potrafil ulepszał swoje wzmacniacze, dodawał dodatkowe kondensatory w zasilaniu, elektrolity w stopniach przejściowych do ok 2,2 uF zamieniał na MKT lub coś co udalo sie wyciagnąc z jakichś sprzętów z zewnątrz, jakiś starych telewizorów. Nie mówie juz co robiono z BISami na 4 lampach to wysiadaly Marshalle przy tym.

Co do WS 432 to nie mialem go. Miałem za to PW 3015 WS 304S i inne podobne, I w porównaniu do Japońskiego ... to w polskim były gorsze podzespoly, choć potem Japończycy robili i w Polsce swoje produkty na licencji.

------------

Cytat:
    Cytat:

zn21 napisał:

Chyba jednak istniały prostsze wzmacniacze, np. Amator.

Czy amator był prosty - zalezy w czym, może był prosty w naprawie jak byly wtedy w sprzedazy hybrydy telpoda. naprawa bez tych kości to praktycznie droga przez męke. Albo odtworzysz całą hybryde albo przejdizesz na TDA 2030.

Co do tej najlepszości poslkich sprzetów, to weźmy pod uwage, ze jesli nawet byly to najlepsze sprzety to wielkoseryjne, masowe. Sprzety niskoseryjne audiofilskie na pewnolepiej grały tego sie nie da ukryć. Takie, że jeden tranzystor kosztowal wiecej niż cały polski wzmacniacz. Ale to bylo zagranica nie u nas.

• #9 09 Paź 2006 23:33
    ALTON
    Poziom 38  

Łukasz88 booże że Ci nie wstyd wypisywać takie brednie :)

Jarress Polski sprzęt posiadał ogrom wad jeżeli chodzi o dźwięk i parametry. Budową i solidnością natomiast nie narzuca nic innego jak ogrom zalet. Dźwięk wzmacniaczy diora (wszystkie mają w 95% tą samą budowę prócz nowszych serii) jest bardzo "dyskotekowy" czyli mało średnicy. Duży bas i dużo wysokiego pasma (mówię o regulatorach na 0 gdyż nie przewidziano funkcji direct). Mocowo nie jest źle. Wystarczy do mieszkania gdzie nie prowadzi się dyskotek czy "bib". 2x35W sinus jest mocą w zupełności wystarczająco by napędzić większość kolumn. Wzmacniacz ten jest idealnym materiałem do modyfikacji, przebudowy, "tuningu" (nie mylić ze wsadzaniem niebieskich diód do środka :?). Budowa?. Solidna obudowa. Dobre chłodzenie. Transformator/ moc wyjściowa idealnie dobrane. Cóż chcieć więcej za cenę 80zł średnio.

Natomiast stawiając go obok wzmacniaczy japońskich z tamtych lat to tak jakbyś postawił komputer PC z lat 90 przy dzisiejszym z lat 2006..

• #10 10 Paź 2006 15:06
    Usunięty
  • #11 10 Paź 2006 16:03
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

To chyba zaniosles ten amplituner do stolarza a nie elektronika :D

• #12 10 Paź 2006 18:32
    Usunięty
  • #13 10 Paź 2006 19:42
    Calypsett
    Poziom 23  

Nie chcę się wymądrzać, ale uważam, że polskie wzmacniacze w porównaniu do Sony, czy Technics mają mało skomplikowaną budowę. Dodaktowo jak posiada się schematy, to nie powinno być żadnych większych problemów.

A tak apropo. Dużo ludzi podaje, że WS 432 ma moc 4 x 35W przy 8 om. Tymczasem prawdziwa moc to 2 x 35W przy 8 om.
    Mam rację?

• #14 10 Paź 2006 20:11
    PeterMan
    Poziom 18  

Masz rację :). Nawet Radmor 5412 jest łatwy w naprawie tylko zwykle zabierają się do tego leworęczni doktorzy :). Myślę że Radmor jest dla niektórych ciągle za nowoczesną konstrukcją i dlatego tyle biadolą.

• #16 20 Paź 2006 22:19
    Calypsett
    Poziom 23  

Qiubiac napisał:
    www.audio.goin.pl tam rusza coś o polskim sprzęcie... oby było coś z tego :D

Żeby wejść trzeba mieć login. :|

• #17 21 Paź 2006 07:03
    Qiubiac
    Poziom 18  

Trwają prace serwisowe :D spokojnie poczekaj a wejdziesz:]

• #18 21 Paź 2006 07:59
    Calypsett
    Poziom 23  

OK, w takim razie napisz, jak serwis będzie gotowy. :)

• #19 21 Paź 2006 09:32
    Usunięty
  • #20 21 Paź 2006 10:16
    Calypsett
    Poziom 23  

elektrit napisał:
    Miałem WS422.

Chyba WS 442. ;)

A masz jakieś zdjęcia WS 403S?

• #21 21 Paź 2006 11:05
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Zgadza sie Panie "elektrit" wzmacniacz ten byl totalnie zrobiony na odpierd...!

Dodano po 6 [minuty]:

elektrit napisał:
    Miałem WS422.
    Tylko chodzi chyba o symbol 442-taki mam na orginalnym schemacie od tego wzmacniacza.

• #22 21 Paź 2006 11:27
    Usunięty
  • #23 21 Paź 2006 13:34
    Calypsett
    Poziom 23  

Szkoda. Pytałem o zdjęcie, bo nigdy nie widziałem tego wzmacniacza. Chyba był wyprodukowany w małym nakładzie.
    A można zapytać na jaki sprzęt go wymieniłeś?

• #24 21 Paź 2006 17:01
    Usunięty
  • #25 21 Paź 2006 21:00
    Calypsett
    Poziom 23  

elektrit napisał:

Dzięki. Niestety nie skuszę się na kupno, bo nie mam skąd wziąć brakująej końcówki mocy. A pamiętasz jakieś parametry tego wzmacniacza? Wiem tylko, że moc to 2 x 25 W, przy 8 Ohm.

• #26 21 Paź 2006 22:00
    dlugi666
    Poziom 20  

Jarress napisał:
    Dzięki. Niestety nie skuszę się na kupno, bo nie mam skąd wziąć brakująej końcówki mocy.

W każdym sklepie z częściami elektronicznymi. A poza tym jak w środku jest trafo TS-120 to bez problemów zrobisz 2x35W. Jak cena nie przekroczy 40-50 złotych to się opłaca.

• #27 14 Sty 2007 12:59
    -E-M-I-L-I-O-
    Poziom 9  

ja mam ten wzmacniacz wraz z całym zestawem i jestem bardzo zadowolony jak raz mi sie zepsuł z niewiadomych powodów naprawa trwała bardzo krótko i tanio

• #28 14 Sty 2007 13:13
    M-ej
    Poziom 11  

Hmm.. moze dodam kilka słów od siebie. Co do sprzętu Unitry nie można powiedziec ze sie mocno grzeje. A raczej nie wszystkie, posiadam Radmora 5102 i potrafi grać od godziny 15 do 23 i jest lekko cieplutki. A mój wzmacniacz Sony TA-F530ES jest 10 lat nowszy i grzeje sie cholernie ale moze to dlatego ze ma 2x115w mocy przy 8ohm? Słuchalem tego wzmacniacza Diory i powiem ze ma owszem ciepły dzwięk ale co do jakości tego dzwięku to może on naskoczyć wzmacniaczą zagranicznym z jego lat, a raczej wiekszości.

Moje opinia taka ze każdy wzmacniacz ma to co innemu brakuje ;)

• #29 14 Sty 2007 13:19
    -E-M-I-L-I-O-
    Poziom 9  

jeszcze jednym plusem jest to ze bardzo łatwo jest utrzymać ją w czystoći, wystarczy przetrzec szmatką i gotowe. a o to zdiecie mojego wzmacniacza wraz z tunerem radiowym. korektorem graficznym i tape: Słabe strony i wady wzmacniacza WS 432

• #30 14 Sty 2007 14:31
    Calypsett
    Poziom 23  

Wspaniały stan wizualny, pozazdrościć.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME