Witam
Testowałem sobie funkcje Timera0 mojego ATMEGA8 i kiedy to chciałem zmienić Fuse Bits tak, aby podłączyć kwarc zegarkowy+2x33pF (bo wcześniej podłączony był 8MHz+2x22pF), to zarówno WinAVR jak i PonyProg przestał widzieć uC ;| - WinAVR pisze że błąd rc=1 i żeby sprawdzić połączenia, ale te raczej są 150% ok, a pony prog pisze że device missing or coś tam coś tam. Co ciekawe program wgrany do uC przed zmianą Fuse Bits po włączeniu zasilania uC dalej pracuje dobrze - tzn. wykonuje się - dioda zapala sie i gaśnie i to gdy wsadzony jest kwarc zegarkowy, gdy go wyjme program (uC) sie zwiesza, gdy go ponownie włoże to działa z powrotem, natomiast gdy włoże kwarc 8MHz to uC nie reaguje .... czyli jakby zmiana Fuse Bits została wprowadzona.....tylko dlaczego programy nie widzą uC ??;| ??
Zaznaczę w tym miejscu, że wziąłem pod uwagę, że w PonyrProg2000 zafajkowane pola znaczą logiczne "0"a nie "1" jak to więszkość użytkowników przez niedoczytanie robi
i ustawiłem Fuse Bits na 1001, a dla PonyProg odwrotnie - 0110, zmienilem też SUT Bits na wolny power, ale słyszłem że to nie ma takiego znaczenia ... aż dużego.
Więc co to może być??; chciałbym swój programator stk200 uruchomić z powrotem jak najszybciej, bo zależy mi na ukończeniu projektu.
Testowałem sobie funkcje Timera0 mojego ATMEGA8 i kiedy to chciałem zmienić Fuse Bits tak, aby podłączyć kwarc zegarkowy+2x33pF (bo wcześniej podłączony był 8MHz+2x22pF), to zarówno WinAVR jak i PonyProg przestał widzieć uC ;| - WinAVR pisze że błąd rc=1 i żeby sprawdzić połączenia, ale te raczej są 150% ok, a pony prog pisze że device missing or coś tam coś tam. Co ciekawe program wgrany do uC przed zmianą Fuse Bits po włączeniu zasilania uC dalej pracuje dobrze - tzn. wykonuje się - dioda zapala sie i gaśnie i to gdy wsadzony jest kwarc zegarkowy, gdy go wyjme program (uC) sie zwiesza, gdy go ponownie włoże to działa z powrotem, natomiast gdy włoże kwarc 8MHz to uC nie reaguje .... czyli jakby zmiana Fuse Bits została wprowadzona.....tylko dlaczego programy nie widzą uC ??;| ??
Zaznaczę w tym miejscu, że wziąłem pod uwagę, że w PonyrProg2000 zafajkowane pola znaczą logiczne "0"a nie "1" jak to więszkość użytkowników przez niedoczytanie robi
Więc co to może być??; chciałbym swój programator stk200 uruchomić z powrotem jak najszybciej, bo zależy mi na ukończeniu projektu.