Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPI - instalacja gazowa. Volvo s40. Szukam schematu instalacji.

krpawl 10 Paź 2006 14:05 4646 4
  • #1 10 Paź 2006 14:05
    krpawl
    Poziom 10  

Witam,
    Posiadam oryginalną instalację gazową LPI zamontowaną w samochodzie Volvo s40 i poszukuję do niej schematu. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na ten temat.
    Pozdrawiam
    Krzych

0 4
  • #2 11 Paź 2006 08:35
    palala
    Poziom 23  

Witam

w jakm celu potrzebujesz schematu ?

jakie niedomagania tej nstalacji - , palenie bezpiecznków czy coś innego ??

szukalem takowej - jednakże bezskutecznie :(.

Ewentualnie instalatorzy Vialle mają info na ten temat.

Instalka sama w sobie nie leci - gnicie gniazd bezpiecznikowych przy aku, jedynie elektronika pompy (jeżeli jest w zbiornku) lub zapchane filtry/brak oleju w pompie, łożyska, sprężyny, zaworki zwrotne i takie tam :D

pozdrawiam

0
  • #3 11 Paź 2006 11:30
    krpawl
    Poziom 10  

Witam,
    W moim aucie został przełożony silnik na inny i w tym celu zakład odłączył częściowo instalację gazową. Po jej ponownym podłączeniu samochód nie chce się przełączyć się na gaz. Tak się tylko zastanawiam czy aby czegoś w tej instalacji nie brakuje.
    Instalacja wydaje się prosta i nie wiem czy nie za prosta. Jest tylko podłączenie do sondy lambda, przełącznik zmiany na gaz (w środku auta), sterowanie wtryskami, pompą w zbiorniku, do tego zasilanie, masa. Wydaje mi się że powinno być dodatkowe połączenie do pomiaru prędkości obrotowej ale ja tego nie widzę. I teraz nie wiem czy to było i jest niezbędne czy od nowości nie było to podłączone.
    Mam dodatkowo zalane masą dwa urządzonka przez które komputer steruje wtryskami. I znowu nie jestem pewny gdzie odbywa się pomiar temperatury - czy właśnie w tych urządzonkach czy gdzie indziej.
    Dodatkowo ma wolną wtyczkę, która wychodzi z tego urządzonka i nie jest nigdzie podłączona jednak z jej wyglądu wynikałoby , że nie była nigdzie podłączona od nowości. I ostatnia żecz jaka mnie martwi to dwa różowe kabelki, zaizolowane na końcu i także jakby nie były wcześniej podłaczone.
    Jak widać powodów dla których poszukuję instalacji elektrycznej jest wiele.
    Pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek pomoc w tym temacie.
    Krzych

0
  • #4 14 Paź 2006 08:50
    palala
    Poziom 23  

Proponuje - prześlij zdjęcie elementów instalacji które masz niepodpięte jeżeli jest to silnik 1.8 na PW - porównam i dam odpowiedź :)

pozdrawam

0
  • #5 15 Mar 2015 20:42
    kardi21
    Poziom 1  

Witam jestem nowy, szukam tematów do mojego problemu z LPI Vialle i nie mogę nic znaleźć. Mianowicie gdy silnik zimny auto normalnie odpala na benzynie i przełącza się na gaz ale gdy silnik jest nagrzany i po jakimś powiedzmy około 30minutowym postoju odpala na benzynie i przy przełączeniu na gaz gaśnie. nie znam sie na tej instalacji i nawet nie wiem gdzie szukać, proszę o pomoc

2