Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera JVC nie nagrywa

10 Paź 2006 15:22 1557 7
  • Poziom 2  
    kamera JVC GR FXM16 EG nagle przestała nagrywać, odtwarza taśmy poprawnie, nagrywa tylko dźwięk.
    Po przęłączeniu na nagrywanie jest komunikat Lens cover i oczywiście nie pomaga otwieranie osłony obiektywu, na LCD widać ikonki ale tak to wygląda że kamera uznaje że cały czas ma zamkniętą osłonę obietywu.
    Rozebrałem kamerę bo myślałem że tam jest jakiś mechaniczny wyłącznik.
    Wygląda jednak że tam jest światłoczuły wyłącznik, na elektronice się nie znam a kamera jest pożyczona.
    Pytanie ile może kosztować element do wymiany i co wymienić.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Nic nie rozumiem najpierw piszesz że rozebrałeś a potem że nie znasz się na elektronice myślę że jak sprzęt miałeś pożyczony i nie wiesz co się mogło stać to lepiej nie próbować naprawiać domowym sposobem tylko jednak oddać do serwisu.

ps

często części zamienne do kamer (i nie tylko) nie są dostępne w popularnych sklepach z częściami RTV a jedynie w serwisach za słone pieniądze.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Cytat:
    Pytanie ile może kosztować element do wymiany i co wymienić.

Z opisu wynika, ze najbardziej podejrzany jest przetwornik CCD. Jesli to prawda to współczuję(drogo Cie to bedzie kosztowalo). Zanies kamere do serwisu i to autoryzowanego. Sam nic nie zrobisz.
  • Poziom 2  
    Dzieki za informacje, czy jest jakiś znany serwis w okolicach warszawy?
    Na elektronice się nie znam ale od dziecka umiem odkręcać śrubki, co się przydaje bo większość moich awarii to albo urwany kabelk albo coś co widać, i da się samodzielnie naprawić.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jeżeli jest to kamera niedawno kupiona i posiadasz do niej gwarancje i dowód zakupu to udaj się z nią do autoryzowanego punktu serwisowego. W sporej ilości urządzeń montowana była wadliwa partia przetworników CCD firmy Sony i są wymieniane nawet po okresie gwarancyjnym:))
  • Poziom 2  
    Niestety kamera był kupiona kilka lat temu, zostaje jakiś serwis tylko co mnie smuci bo podobną kamerę można pewnie kupić za 500 zł na allegro.
    A jak wynika z informacji może zdazyć się to samo.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Niestety kamera był kupiona kilka lat temu, zostaje jakiś serwis tylko co mnie smuci bo podobną kamerę można pewnie kupić za 500 zł na allegro.
    A jak wynika z informacji może zdazyć się to samo.

Zanies do autoryzowanego serwsu, rzeczywiscie moga naprawic za darmo, bo to jest usterka z winy producenta.
  • Poziom 2  
    Może faktycznie poszukam autoryzowanego serwisu.
    firma zajmująca się naprawami kamer w Warszawie to tak mi odpisała:

Prawdopodobnie SONY które jest producentem tych przetworników wypusciło zmodyfikowane elementy. Defekt był spowodowany zastosowaniem kleju który zawierał w swoim składzie jod.Klej łaczył ceramiczna podstawe przetwornika ze szkłem.Jod w postaci par dyfundował w strukturę przetwornika oraz złotych drutów łaczacych strukture ccd z elektrodami powodujac ich uszkodzenia.