Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem. Regulator 3f na U2008B kosztuje. Potrzebny schemat

12 Paź 2006 23:23 4453 4
 • Poziom 10  
  Potrzebujue schematu do takiego regulatora albo coś podobnego bo chcem regulować silnikiem 3 f w dmuchawie. Jak ktoś ma coś ciekawego to zapraszam
  Link na coś takiego http://www.allegro.pl/item131728239_regulator_3_fazowy_alternatywa_dla_falownik_a_.html
  I czy to wogóle ma prawo działać na silniku? a co z symetrią na fazach czy taki układ jest na tyle dokładny by sterować silnikiem?
 • Poziom 24  
  To jakiś dziwny regulator.
  Regulacja 0 - 100%. Tak napisano. Ale % czego, to już nie...
  Gdyby aukcję prowadził Jaś Fasola który znalazł takie cudo na strychu, toby można zrozumieć. Ale, jeżeli prowadzi ją ktoś, kto jest producentem w/w i to "od 7 lat", to takie niedopowiedzenie daje do myślenia...
  Prawdopodobnie jest to tyrystorowy regulator napięcia typu "softstart". Taki układ nadaje się do rozruchu silników indukcyjnych. Ale do regulacji obrotów już nie.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 24  
  WojcikW napisał:
  W przypadku obciążenia "wentylatorowego" jest szansa regulacji obrotów w pewnym zakresie obrotów. Niestety nie można przewidzieć w jakim zakresie.
  Około 15-20 % dla standardowego silnika klatkowego, 20-40% dla silnika klatkowego o podwyższonym poślizgu.
  Wydaje mi się na podstawie tego, co zapamiętałem ze studiów, że max. zakres regulacji to różnica między prędkością synchroniczną a znamionową pomnożona przez 2,5. Po większym obniżeniu prędkości licząc od synchronicznej silnik pracuje na niestabilnej części charakterystyki i utyka.
 • Poziom 12  
  Regulację obrotów silnika trójfazowego zapewni Ci napewno falownik i to w szerokim zakresie obrotów .Cena tego ustrojstwa zależy o mocy silnika przyłaczonego, od sposobu sterowania no i od marki producenta. Musiałbyś liczyć się z kosztem ok. 1kzł. Co do rozwiązania na U2008, to tylko regulator PWM i w pełni zgadzam się z moimi przedmówcami co do jego możliwości.
  Troszeczkę się rozpędziłem U2008 to oczywiście tylko specjalizowany regulator fazowy a nie PWM. A co do schematu falownika, chyba lepiej kupić gotowca, bo to już wyższa szkoła jazdy by bawić się samoróbką.