Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Alicante CD31 - martwe

syriuszblack 15 Paź 2006 16:33 3512 4
  • #1 15 Paź 2006 16:33
    syriuszblack
    Poziom 22  

Witam, mam problem z radiem Alicante cd31. Chodziło ładnie bez problemu, nagle po prostu padło. Wyłączyło się i tyle. Sprawdziłem bezpiecznik, jest ok. Po podłączeniu w samochodzie jest martwe. Na nic nie reaguje. Czy ktos wie co to może być? Watpie w uszkodzenie pamięci lub procesora, może coś z zasilaniem?

Plus, jeśli ktoś byłby tak uprzejmy, może ktoś z Kolegów ma rozpiskę pinów z tyłu radia który od czego? Nie mam kieszeni z kostką pod ręką - radio kumpla, a nie wiem czy wsadzając do kieszeni od Grundiga SC303 czegoś nie upalę.

0 4
  • #2 15 Paź 2006 16:53
    SlaweK
    Poziom 43  

Myślę że lepiej żeby sprawdził to ktoś kto się zna, z tą wiedzą to możesz tylko bałaganu narobić. Do mnie często zgłaszają się klienci z podobnymi problemami a przyczyną najczęściej jest partacka instalacja podłączenia radia. W kostce łatwo sprawdzić czy są oba plusy(jeden stały a drugi po przekręceniu kluczyka) i mas lampką probierczą.
    W zasadzie możesz je podłączyć na chwilę do sprawdzenia zamiast tego Grundiga lecz radio będzie grało dopiero jak przekręcisz kluczyk i może mieć napis PHONE na wyświetlaczu ale do sprawdzenia wystarczy, choć wystarczyło by też sprawdzić plusy i masę żarówkę.

Zwykle mówię klientom na takie pytania że ten sprzęt sam się praktycznie nie psuje a proszę przyjechać to napewno powiem co było przyczyną.
    Nie zawsze mimo pasujących mechanicznie kostek można podłączać różny sprzęt. Lepiej żeby to obejrzał fachwiec.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254737.html

SławeK

0
  • #3 15 Paź 2006 19:07
    syriuszblack
    Poziom 22  

Dzięki, na kblomanii sprawdziłem. Podłączyłem też u mnie w samochodzie, martwe. Oryginalnie chodzi w Daewoo Nubira, zakładane przez fachowców.
    U mnie akurat mam podłączenie do ACC na stałe, bo nie lubię jak mi gaśnie radio po wyłączeniu silnika, dla mnie głupota.
    Podłączane na stole też nie daje znaku życia.

Dodano po 37 [minuty]:

na pcb znalazłem głownie na rantach luźle styki, niby lutowane ale scyna sie pokruszyła, wiec raz ze przewodzenie jestli jest to nikłe, dwa że możliwe są zimne luty, idę przelutowac styki na pcb, moze cos pomoże

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

PO pezelutowaniu elementów i dodaniu nieco cyny na luty śmiga aż miło.

W przypadku podobnej awarii zwrócić uwagę na luty w poblizu złącz kostki i wszystkich lutów na rantach PCB.

0
  • #4 21 Lis 2009 16:15
    coolgago
    Poziom 2  

Witam.
    Mam trochę podobny problem z tym radiem.
    Wymieniłem akumulator na inny, ale ten inny okazał się niesprawny, więc podłączyłem z powrotem ten sam co był wcześniej. Cała operacja trwała ok. 5min. Po ponownym podłączeniu akumulatora okazało się, że radio włącza się i pokazuje się na nim tylko zegarek i symbol płyty w lewym dolnym rogu wyświetlacza. Wciskanie różnych przycisków, włączanie, wyłączanie nic nie daje. Nadal to samo.
    Radio nie miało kodu, był wcześniej odłączany akumulator i nic się podobnego nie działo.
    Co się stało z tym radiem? Czy jest uszkodzone? Czy w jakiś sposób się zablokowało i jak je odblokować?
    Proszę o pomoc.

Dodano po 24 [minuty]:

Witam ponownie.
    Udało mi się odblokować to radio.
    Próbowałem różnych kombinacji klawiszy, 1+3, 1+5, 1+menu itp. aż w końcu trafiłem na właściwe i odblokowało się. Pomogło wciśnięcie mute i przytrzymując je wciśnięcie menu. Pojawił się na wyświetlaczu napis BLAUPUNKT, a następnie reszta napisów i radio zaczęło grać normalnie tak jak przedtem. Jeśli wciśnie się ponownie mute, a potem menu radio znowu przejdzie w taki stan, że będzie pokazywał się tylko zegarek.
    Nie wiem po co taka opcja, może to jest jakaś forma zabezpieczenia.

Moderowany przez damiancz:

Nie wiem czy kolega widzi że odpowiada na post z 2006 roku. Reg. pkt 13. Temat zamykam.

1
  • #5 21 Lis 2009 22:35
    mister_j
    Poziom 22  

To ciekawe, nigdy nie słyszałem o takiej kombinacji. Natomiast w tych modelach często psuje się guma pod PWR i dopiero jego mocniejsze wciśnięcie powoduje włączenie. Pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów