Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TMS370 Delco CDR500(E) opis do programatora

Tryki 14 Jul 2003 21:52 18303 26
Altium Designer Computer Controls
    Tryki
    Level 12  
    Witam
    Potrzebne mi są info na w/w temat.
    Mam programator do tmsow na max232 i 28F010 pod coma ale nie działa mi cos albo jest jkis szczegol o ktorym nie wiem.
    Za wszelkie info wielkie dzięki.
    Pozdrawiam
  • Altium Designer Computer Controls
    picador
    Level 33  
    a czytałeś już tym programatorem jakiegokolwiek TMS370 czy to jest pierwszy :?:
  • Altium Designer Computer Controls
    edziu
    Level 29  
    Tryki wrote:
    Witam
    Potrzebne mi są info na w/w temat.
    Mam programator do tmsow na max232 i 28F010 pod coma ale nie działa mi cos albo jest jkis szczegol o ktorym nie wiem.
    Za wszelkie info wielkie dzięki.
    Pozdrawiam

musisz wylutować procesor Tms370 i do spejalnego programatora i zaprogramować. a max232 nic nie zdziałasz to prawie najgorsze radia bo procesory te łatwo uwalić
    wojtek12345
    Level 23  
    Edziu - ja te radia robię bez wylutowywania procesora. Wystarczy przeciąć kilka ścieżek i założyć od góry podstawkę.
    edziu
    Level 29  
    wojtek12345 wrote:
    Edziu - ja te radia robię bez wylutowywania procesora. Wystarczy przeciąć kilka ścieżek i założyć od góry podstawkę.

Bez przecinania sieżek nić nie żrobisz nie testowałem tej metody może byś tak opiśał jak te radia robiśz które ścieżki przecinaśz itp.....
    wojtek12345
    Level 23  
    Edziu - jak będę jutro w pracy to znajdę dokładny opis i prześlę na forum.
    Metoda sprawdzona w delco i fordach na TMS.
    wiki
    Level 15  
    Witam
    Tryki jezeli sam robiłeś i jeszcze nie korzystałes z niego to trudno cokolwiek powiedzieć i doradzić
    Jakim programem czytasz ??

:arrow: Edziu ile zrobiłeś TMS ??? wiesz co to 28F010 ??
    to mówi samo za siebie !
    edziu
    Level 29  
    wiki wrote:
    Witam
    :arrow: Edziu ile zrobiłeś TMS ??? wiesz co to 28F010 ??
    to mówi samo za siebie !

robiłem u kumpla bo on posiada programator i lutownice Net 852

:arrow: wojtek12345
    podobno ma opis może ułatwi to nam życie ale wątpię bo moim zdaniem trzeba odciąć kilkanaście ściężek anie kilka co pisze żobaczymy czy umieći ten opis bo ja jestem bardzo ciekaw co to za opis
    car.soft
    Level 12  
    Za pierwszym razem jest najgorzej. Jak juz bedziesz wiedział jak sie podpiąć przyłórz na radio jakąś folijke i przerysuj na nią podłączenia i które sciezki ciąć. Super sprawa :)
    Pozdrawiam
    Tryki
    Level 12  
    Witam ponownie
    Jeśli chodzi o programator to pierwszy raz go będe używal wiec moze byc błąd. Jeśli chodzi o procesor to wyjołem go z radia i wkładałem w podstawke w programatorze. Problem jest tego typu że ja w radiu mam kwarc chyba 20Mhz a na schemacie mojego programatora jest 4Mhz. Programator zachowuje sie tak jakby nie było komunikacjii z komputerem bo czasami uda sie cos odczytac ale sa to F0. W załączniku zamieszcze schemacik i program którego probowałem uzyc.
    Jeśli ktos cos mi wiecej podpowie to bede wdzieczny.
    Pozdrawiam
    wojtek12345
    Level 23  
    Używam interfejsu takiego jak na schemacie, który zamieścił Wiki i programu commhex.com. Odcinam n. 1, 2, 6, 54 i 55 procesora od reszty układu i zakładam odwróconą podstawkę (oczywiście w takim układzie inna kolejność połączeń do podstawki). Dla forda na TMS-ie nie jest konieczne odcinanie n. 2 proca, ale n. 6 należy wylutować i podnieść do góry, tak aby nie stykała się ze ścieżką masy.
    kamyczek
    Level 38  
    Może któryś z kolegów ma gotową płytkę albo rysunek w protelu albo eaglu chętnie zamienię na pcb do motki L28 albo projekt w protelu
    Albert35
    Level 11  
    Witam widzę, że temat dość dawno poruszany ale spróbuję poprosić może ktoś z kolegów pomoże? Otóż zrobiłem programator ze schematu jaki zamieścił @wiki (tylko część z epromem i podstawką a za część z max 232 używam standartowego interfejsu od motoroli wielokrotnie sprawdzonego). Do komunikacji używam programu commhex.com i nie mogę uzyskać komunikacji. dodam, że nie wylutowałem procesora tylko tak jak napisał @wojtek12345 wylutowałem rezystory przy n. 1,2,6,55,54. Jest to moje pierwsze radyjko z tms. jeśli jest możliwość niewylutowywania procesora to proszę o podpowiedzi za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.
    carsmi
    Level 13  
    Ja wyjmuje procek. 15 min. i kod jużwidać na monitorze .zero problemów z komunikacją.
    Albert35
    Level 11  
    Witam i pozdrawiam wszystkich
    carsmi wrote:
    Ja wyjmuje procek. 15 min. i kod jużwidać na monitorze .zero problemów z komunikacją.

Teraz ja też mogę tak powiedzieć :))
    Na wstępie pragnę jednak podziękować @kamyczek i @wojtek12345 za natychmiastowe zainteresowanie moją prośbą i podpowiedzi na PW. Oczywiście z przykrością muszę stwierdzić, że nie skomunikowałem się z niewylutowanym procem metodą @wojtka12345 gorzej bo jak się zdenerwowałem i wylutowałem proca to też nie było komunikacji ale być może coś zrobiłem nie tak, w końcu przerażony zrobiłem na lpt i nadal gonczarenko nie komunikuje się :(( i to już była załamka bo według opisu, to odpowiednia dioda mrugała, ale się nie poddałem poczytałem jeszcze trochę i zainstalowałem program z etl i nagle wszystko jest piękne komunikacja jest na wszystkich kwarcach jakie miałem od 4MHZ do 20MHz
    No i radyjko pięknie mruczy u brata w opelku :)). a tak przy okazji to mój skromny warsztacik wzbogacił się o nowy interfejs i kasowarkę do epromów za, bagatela, 20 zł :)). Trochę się rozgadałem, pozdrawiam wszystkich którzy chętnie pomagają innym a pozostałym życzę wszystkiego najlepszego na Święta, wytrwałości i cierpliwości w tym co robią.
    andi57
    Level 12  
    Temat dość stary ale ... ja do tego radyjka używam : kabel z wtyką na LPT , tranzystor BC 337 opór 10 kΩ i tnę tylko jedną ścieżkę idzie bez problemu.
    No i jeszcze mały programik.
    jarek1
    Level 27  
    no to podziel się tą metodą , siedzę właśnie nad crd 500 i nie wiem czy targać układ z radia czy nie.
    kamyczek
    Level 38  
    Moim zdaniem dużon bezpieczniej jest wyjąć układ z radia mając hota i trohę wprawy nie zajmuje to wiele czasu a i radio na tym nie cierpi widać to po płytkach odbiorników gdzie ktoś usilował przeczytać np motke czy tmsa i cioł wyginał a na końcu została mi sie kaleka motka bez 5 gir i pocieta płytka z górą kabliłaczacych pocięte scieżki.....
    jarek1
    Level 27  
    jaki czas grzania jest dopuszczalny dla TMS robię więcej BGA ale nie chciałbym go uwalić
    stan
    Level 23  
    andi57 wrote:
    Temat dość stary ale ... ja do tego radyjka używam : kabel z wtyką na LPT , tranzystor BC 337 opór 10 kΩ i tnę tylko jedną ścieżkę idzie bez problemu.
    No i jeszcze mały programik.

To chyba nie ten TMS
    kamyczek
    Level 38  
    Pewnie że nie , tamten to tms375 w plcc44 a ten 370 to w plcc68 dla niektórych tms jerst jeden a firma TEXAS INSTRUMENTS produkuje ponad 100 procków w róznych konfigach z DSP włącznie a w radiach i autach spotyka sie najczesciej 3 TMS375 , TMS374 , TMS370 w 2 wersjach (mniejszy i większy eeprom)
    Pokey
    Level 17  
    Witam!
    Mówicie tu o programie commhex.com, ale gdzie można go zdobyć ? Czy jest to darmowy program ? Nie znalazłem w żadnym z postów by ktoś go udostepniał. I czy on współpracuje z programatorem, którego schemat jest na tym forum ? A może program T370RW.EXE to odpowiednik tego commhex.com ?
    szajap
    Level 11  
    Czy ktoś mógłby udostępnić program commhex.com. Zrobiłem programator na RS-ie i nie chce mi działać, może n atym by ruszył. Ż góry dzięki.
    kamyczek
    Level 38  
    Nie wszystko jest za free niestety programator do tms370 można kupić na stronie etla i działa znakomicie innych nie używałem i nie wiem jak działają . Dla kogoś kto z nich korzysta to nie jest wydatek , poza tym znakomicie odstrasza grzebaczy i znawców kalkulatorów z serwisów gsm .
    robiących wszystko po 15zł ...
    szajap
    Level 11  
    Nigdzie nie widziałem programu commhex.com w sprzedaży. W wielu postach tylko są opisy, że nim bez problemu da się odczytać TMS-a. Nie jest to jakiś nowy soft i może ktoś posiada go w swoim archiwum.