Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coś nie wyszła regeneracja tonera

21 Paź 2006 18:53 2720 21
  • Poziom 20  
    Witam postanowiłem zregenerować toner w swojej drukarce HP 1010.
    Po regeneracji kartki papieru wychodzą brudne, zawsze jest podwójny pasek przy krawędzi kartki, później jak czyściłem, rozebrałem i złożyłem ponownie to kartka zaczęła się brudzić jeszcze w środkowej części.

Jak otworze toner to zawsze wałek światłoczuły jest brudny, czyszczę go i znowu się brudzi.

Proszę o pomoc, nie wiem, co robię nie tak, zamieszczam zdjęcia jak ta kartka wygląda oraz wałek, daję jeszcze instrukcję wg. to wszystko robilem.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam

A jak wygląda rolka ładująca? Nie dotykałeś przypadkiem palcami rolki i bębna? I w końcu - czym czyściłeś bęben?
    Przypuszczam że bęben w miejscu gdzie się brudzi tonerem jest po prostu tłusty od paluchów i trzeba go dobrze wyczyścić. Tak samo z rolką ładującą.

A jak wyczyścić bęben moiżesz dowiedzieć się z elektrody bo były juz takie tematy poruszane.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Moim skromnym zdaniem to dotknięty palcem wałek magnetyczny. W tym miejscu robi się na magnetyku zgrubienie z toneru i potem dalej...
    Wkład do rozebrania i czyszczenia.
    Stempelki mają długość obwodu magnetyka ? hmmmm ?) )
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Tak dotknąłem paluchem pewnie, bo nie wiedziałem, że nie można :/

Przeczyściłem wszystko szmatką nasączoną płynem do naczyń... i teraz wychodzą mi zamiast kresek - kropki.
    Najwidoczniej musze jeszcze bardziej przeczyścić.
    Z tego co widziałem to wałek magnetyczny trochę został w tych miejscach naruszony...
    Nie dość tego wcześniej wyczyściłem sobie odkurzaczem i on zrobił pewno drobne ryski.
    No nic będę myślał.
  • Poziom 25  
    Wałek magnetyczny wyczyść dobrze suchą szmatką.
    Mam nadzieje że nie uszkodziłeś bębna mechanicznie bo wtedy kropki już się nie pozbędziesz :cry: .
    Co do rysek na wałku to jeśli są drobne nie powinny przeszkadzać.
  • Poziom 20  
    A jak by wyglądało uszkodzenie mechaniczne bębna ?
  • Poziom 25  
    Coś jak mała dziura albo rysa której nie da się usunąć. Można to również interpretować jako nierówność , odprysk itp.
  • Poziom 20  
    Ja nic takiego nie widzę, a już tłuszczu na pewno nie ma. Pomysłów już nie mam.
  • Poziom 25  
    Te drobne " ryski na magnetyku nie powinny mieć większego znaczenia.
    Najważniejsze żeby wałek magn. był odtłuszczony ( choć tłuszczu gołym okiem nie widać ;) ).
    Jak Kolega powyżej pisze : suchą szmatką docieraj wzdłuż i przekręcaj. Chodzi mi tutaj tylko o magnetyk !!!.
    Bęben św.- rurkę możesz umyć zimną wodą, ręką, ze zwykłym szarym mydłem (bez dodatków ! ) i spłukać. Tylko ostrożnie żeby nie porysować.
    Jak są kreski na obwodzie bębna św. ( ten zielony) to już nic więcej za bardzo nie poradzisz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Nie sądzę, że jest jakiś tłuszcz, ale spróbuje jeszcze raz.
    Mam jedno pytanie, jak nakładam ten wałek magnetyczny kiedy jest czyściutki to mam pokręcić nim kilka razy żeby proszek się na nim osadził ? I w którą stronę się go kręci?
  • Poziom 26  
    A może przenieść post do Początkujący serwisanci :)

Radzio
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery
  • Poziom 26  
    przeczysc wszystkie rolki dokladnie i nie tykaj ich paluchami

Najwyrazniej nie czyscisz np rolki ladujacej - tej czarnej pod bebnem.

Radzio
  • Poziom 20  
    Czyszczę wszystkie rolki:
    -bęben (ten światłoczuły)
    -rolka ładująca (ta czarna miękka)
    -rolka magnetyczna

Coś jeszcze ??
  • Poziom 25  
    Tylko Woda i mydło:
    - bęben
    - rolka ładująca
    - rolka magnetyczna
    Nie SALICYL !!! tylko pogorszyć sobie możesz :)).
    Jeżeli już musisz spirytem - to super czystym !!!
  • Poziom 14  
    Wyczyść bęben światłoczuły chusteczką higieniczną nasączoną alkoholem izopropylowym delikatnie. Wałek jest bardzo delikatny!!
  • Poziom 20  
    Przeczyściłem wszystko pięknie - wodą z mydłem bardzo dokładnie i teraz to już nie wiem. Włączam drukarkę i się zaraz "zacina" po którymś razie zaskoczyła, i teraz kartki (pusty wydruk) wychodzi jakby jedna wielka plama. Mam już dość... Chyba kupie jakiś zużyty toner i go zregeneruję jeszcze raz. Czy można wsypać proszek wywiercając np. otwór wiertarką ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Przeszedles sam siebie z tym kartridzem :)

Moze podeslij mi go zrobie Ci za dziekuje 0 jesli to bedzie mozliwe :)

Radzio
  • Poziom 20  
    Dałem sobie spokój z tym kartridżem, potraktuję to jako przydatne doświadczenie, następnym razem powinno być już ok :)
  • Poziom 25  
    Witam.

Co do bębna to myślę że jest jeszcze do uratowania tylko musisz go przemyć np. tak jak kolega pisał alkoholem.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Lepiej kup sobie inny toner,lepiej na tym wyjdziesz.