Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-AK44 - mechanizm CD

21 Oct 2006 18:56 3532 7
  • Level 2  
    Jezeli wlacze wieże na CD ona nie reaguje na żaden przycisk, nie odtwarza płyt (po włożeniu CD po chwili otwiera kieszen, zamyka i tak wkoło) Jeżeli włącze wieże na CD nie moge juz przełączyc ani na Deck'a ani radio ani na nic. Musze ją wyłączyc i włączyc np. Tuner. Reszta działa bez zarzutów. Chciałbym wiedziec co może być przyczyną??
  • Level 13  
    Mam dokładnie takie same objawy. Proszę o sugestie co może być przyczyną? Pozdrawiam
  • Level 24  
    Witam! Sprawdzić taśmy łączące całą zmieniarkę z panelem przednim wieży, może się lekko wysunęły lub skrzywiły. Pozdrawiam.
  • Level 13  
    Witam, rozebrałem mechanikę cd - pewnie przez dziecko włożona bransoleta zablokowała zmieniarkę. Potrzebuję złożyć ten mechanizm więc proszę o jej schemat. Pozdrawiam
  • Level 24  
    Ze schematem części mechanicznej CD będziesz miał duży problem; naogół nikt tego nie kompletuje. Przy demontażu trzeba dokładnie zapamiętywać pozycje elementów, a przy montażu w kolejności odwrotnej je wkładać. W tym przypadku trzeba skorzystać z serwisu lub zdobyć podobny machanizm CD.
  • Level 13  
    Dzięki za odpowiedź. Ten mechanizm złożyłem - po włączeniu wyświetla "disc take out". Mechanizmu zmieniarki nie ruszałem i nie wiem w jaki sposób jest on synchronizowany z mechanizmem przesuwu - ładowania płyty. Pozdrawiam
  • Level 13  
    Wg service manual wygląda że mechanizm jest dobrze złożony. Za każdym razem po otwarciu ręcznym po wciśnięciu close tacka wjeżdża ( silnik lasera przesuwa się - działa reset S701) i wyświetla DISK TAKE OUT. Pomierzyłem napięcia na złączu 14 pin CN1. Na p. 4 zasilającym czujnik foto GP1S94 jest tylko 1,2V zamiast 5V. Dziwnym wydaje się stan na szynie procesora AD1 bo wynosi 0V, natomiast na AD2 jest 3,6V. Mam też pytanie co do czujnika oznaczonego jako SW4 CD DETACT - przy żadnym z pozycji mechaniki lasera z płytą nie zadziała, ponieważ ustawiony jest nieco wyżej od jego maks. pozycji przesuwu. I do czego on służy?
    Po naciśnięciu open na pin 11 (CCW) przychodzi 5V ale szuflada nie otwiera się.
  • Level 24  
    Może gdy zablokowana była mechanika to uszkodził się sterownik silników?