Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic sa-ak25 (mechanika w cd).

29 Aug 2008 11:26 1336 4
  • Level 17  
    Mam problem z cd w tejże wieży. Jeżeli ktoś już w niej dłubał to wie, że gdy kieszeń się zasuwa jedzie taki suwak po zębatkach i podnosi cały mechanizm odtwarzania z laserem do góry. Gdy chcemy odsunąć kieszeń, to mechanizm wcześniej jest spuszczany - nie spuszczony blokuje kieszeń. Problem w tym, że temu mechanizmowi brakuje kilku mm do zjechania na dół i tym samym blokuje otwieranie. Ma ktoś może jakieś pomysły, czym to jest spowodowane. Od razu mówie, że do środka wlazła kartka papieru (mała) i blokowała cały mechanizm. Ja, żeby ją wydrzeć musiałem wszystko rozebrać do zera i potem na chybił trafił skłądać.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    misiek1994
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    Witam! Kolego ten mechanizm CD jest skomplikowany, aby go naprawić trzeba dokładnie zrozumieć jego zasadę działania. Występujące w nim koła zębate, dzwignie, zapadki są uruchamiane w ściśle określonej kolejności. Jeżeli coś przyblokowało mechanizm to nastąpiło przestawienie koł zębatych i dlatego wózek z głowicą laserową nie ustawia się poprawnie. Trzeba trochę pokombinować delikatnie- nic na siłę, bo można coś urwać, może się uda. Pozdrawiam.
  • Level 17  
    Tego mi nie trzeba mówić :D Z tym kombinowaniem to mi się pomysły kończą, ale w miare rozumiem, jak to ma działać. Przydałby się dość dobry opis tego mechanizmu, a dobrze by było, gdyby ktoś zapodał rysunek techniczny. Może ewentualnie ktoś wie, gdzie moznaby kupić taki mechanizm??
  • Level 17  
    Nie jest to zbyt szczegółowem, ale dobre to niż nic. Wielkie dzięki. Jak coś wskuram to dam znać.