Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć akademicka, połączenie laptopa i pc PROBLEM Z WINROUTE

nooldor 23 Paź 2006 23:35 987 3
  • #1 23 Paź 2006 23:35
    nooldor
    Poziom 2  

Witam!
    Mój problem wygląda następująco:
    Komputer nr 1 - stacjonarny, 2 sieciówki: jedna ma przypisane IP, maskę podsieci i bramę domyślną, przez nią dostęp do netu, działa; druga sieciówka ma IP, maskę podsieci 0.0.0.0 bez bramy domyślnej. Jest to sieć akademicka z jednym IP zewnętrznym i wieloma IP wewnętrznymi.
    Komputer nr 2 - laptop, jedna sieciówka przypisane IP, maskę podsieci i bramę domyślną, jak wyjmę kabel z komp nr 1 i włożę do nr 2 to na dwójce jest net.
    Mam kabel sieciowy i zainstalowanego winroute`a lite na komp nr 1.
    Na obu kompach mam powyłączane większość usług windowsa np: połączenie sieciowe, telefonia itd. Bez tego net też mi działa, a z tymi usługami włączonymi dostaję komunikaty od firewalla, żę ktoś mi wysyła ramki udp i inne "niedobre" rzeczy :)
    1) Jak skonfigurować winroute`a tak, aby najlepiej w ogóle nie włączać tych windowsowskich usług? - połączenie kablem i odpalenie winroute`a: activ connections: this computer -> 0 nic nie daje. Komp nr 1 nie widzi laptopa.
    2) Jak sprawdzić czy ten kabel jest dobry do połączenia dwóch komputerów? Na laptopie nie mam komunikatu, że kabel sieciowy jet odłączony.
    Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

0 3
  • #2 23 Paź 2006 23:45
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podstawa to kabel musi byc z przeplotem do lacenia komp - komp, i wtedy bedzie polaczenie aktywne, nastepnei to polaczenie nalezy odpowiednio zaadresowac , widze ze karta 2 w pc 1 wogole ma jakas kosmiczna maske, podpowiem ze nalezy zrobic siec z klasy np 192.168.0.1 o ile taka nie jest od strony netu. a sama instalacja winrouta pozniej i wskazanie gdzie ma net juz wystarczy.

Bez prawidlowego kabla nie ma co dalej wogole robic

0
  • #3 24 Paź 2006 13:26
    Banan87
    Poziom 12  

Oczywiście kolega mówi dobrze że pierwszą podstawową rzeczą jest sprawdzenie kabla sieciowego. Jednak wracając do winrouta. Nie rozumiem dlaczego tak na niego się uparliście. Windows XP i 2k posiadają domyślą obsługę udostępniania połączenia internetowego (co do XP polecam zainstalować SP2)

0
  • #4 24 Paź 2006 16:07
    nooldor
    Poziom 2  

ALE czytajcie DOLKŁADNIEJ chodzi o to aby nie właczac uslug windosowwych np uslugi poloczenia sieciowe (tak mam teraz i net dziala natomiast w panel sterowania->polaczenia sieciowe nie ma NIC )
    Wiec jak skonfigurowac tego WINROUTA bez tych usług ewentualnie wlaczyc uslugi skonfigurowac i wylaczyc uslugi... czy na tej drugiej karcie siecowej na komp 1 musze miec wpis do kompa adminstratora i internet dostepny czy wystarczy net na jednej karcie + net na karcie w laptopie ??

0