Witam!
Mój problem wygląda następująco:
Komputer nr 1 - stacjonarny, 2 sieciówki: jedna ma przypisane IP, maskę podsieci i bramę domyślną, przez nią dostęp do netu, działa; druga sieciówka ma IP, maskę podsieci 0.0.0.0 bez bramy domyślnej. Jest to sieć akademicka z jednym IP zewnętrznym i wieloma IP wewnętrznymi.
Komputer nr 2 - laptop, jedna sieciówka przypisane IP, maskę podsieci i bramę domyślną, jak wyjmę kabel z komp nr 1 i włożę do nr 2 to na dwójce jest net.
Mam kabel sieciowy i zainstalowanego winroute`a lite na komp nr 1.
Na obu kompach mam powyłączane większość usług windowsa np: połączenie sieciowe, telefonia itd. Bez tego net też mi działa, a z tymi usługami włączonymi dostaję komunikaty od firewalla, żę ktoś mi wysyła ramki udp i inne "niedobre" rzeczy
1) Jak skonfigurować winroute`a tak, aby najlepiej w ogóle nie włączać tych windowsowskich usług? - połączenie kablem i odpalenie winroute`a: activ connections: this computer -> 0 nic nie daje. Komp nr 1 nie widzi laptopa.
2) Jak sprawdzić czy ten kabel jest dobry do połączenia dwóch komputerów? Na laptopie nie mam komunikatu, że kabel sieciowy jet odłączony.
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
Mój problem wygląda następująco:
Komputer nr 1 - stacjonarny, 2 sieciówki: jedna ma przypisane IP, maskę podsieci i bramę domyślną, przez nią dostęp do netu, działa; druga sieciówka ma IP, maskę podsieci 0.0.0.0 bez bramy domyślnej. Jest to sieć akademicka z jednym IP zewnętrznym i wieloma IP wewnętrznymi.
Komputer nr 2 - laptop, jedna sieciówka przypisane IP, maskę podsieci i bramę domyślną, jak wyjmę kabel z komp nr 1 i włożę do nr 2 to na dwójce jest net.
Mam kabel sieciowy i zainstalowanego winroute`a lite na komp nr 1.
Na obu kompach mam powyłączane większość usług windowsa np: połączenie sieciowe, telefonia itd. Bez tego net też mi działa, a z tymi usługami włączonymi dostaję komunikaty od firewalla, żę ktoś mi wysyła ramki udp i inne "niedobre" rzeczy
1) Jak skonfigurować winroute`a tak, aby najlepiej w ogóle nie włączać tych windowsowskich usług? - połączenie kablem i odpalenie winroute`a: activ connections: this computer -> 0 nic nie daje. Komp nr 1 nie widzi laptopa.
2) Jak sprawdzić czy ten kabel jest dobry do połączenia dwóch komputerów? Na laptopie nie mam komunikatu, że kabel sieciowy jet odłączony.
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.