Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool AWM 8062 - programator?

24 Paź 2006 18:34 3984 3
  • Poziom 2  
    Od dłuższego czasu w czasie wykonywania programu pralka co chwilę wchodzi w tryb pauzy. Wezwani fachowcy z miejscowego serwisu whirlpoola, bez sprawdzania innych podzespołów, od razu wymontowali programator i stwierdzili, że coś nakaszaniło się w pamięci. Na moje pytanie, na jakiej podstawie tak sądzą ponieważ na moje oko programator wyglądał jak nowy, odpowiedzieli bez przekonania, że na pewno jest to wina programatora. Po konsultacji telefonicznej ze swoim kierownikiem zaproponowali nowy programator za 450zł. Odmówiłem ponieważ szybciej kupię nową pralkę niż dam tym gościom tyle kasy.
    W tym miejscu proszę o poradę, czy programator do tej pralki można zaprogramować na nowo, bo wydaję mi się, że powinno to być możliwe? Czy może ktoś to robi i za ile? A może są jakieś inne sugestie. Z góry dziękuję.
  • Poziom 11  
    czesc
    wina modułu wyboru programu prania (user board)
    sam kiedys dałem sie nabrac ze to programator wymiana proga nic nie daje wymiana modułu tak
    ostatnio miałem dwa takie przypadki i co ciekawe w pralkach wyzszego modelu whirlpoola czyli 80..
    Objawy nie wiem czy u Ciebie takie, ale po prostu pralka pauzuje, po czym po ponownej nastawie pierze normalnie; czasem zdarza sie, ze program prania przejdzie bez zarzutu, a czasem wywali pauze kilka razy.
  • Poziom 2  
    Cześć.
    Rzeczywiście objawy są podobne. Gdzie jest zlokalizowamy ten moduł i czy sam mogę go wymienić? Ewentualnie czy wiesz gdzie i za ile go można kupić?
  • Poziom 11  
    Witam!

Miałem taki sam problem. Wymieniłem przycisk odpowiadający za START/PAUZA. Wszystkie styki w całej pralce wyczyszczone KONTAKT'em S i U - po problemie. Najpierw proponuje sprawdzić coś takiego, potem szukać winy w układach.