Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przedwzmacniacz do basu. Ciekawe projekty.

konst 25 Oct 2006 17:24 2951 10
lampy.pl
 • #1
  konst
  Level 15  
  macie jakieś ciekawe projekty odnośnie przedwzmacniaczy do gitary basowej?? możecie coś polecic?
 • lampy.pl
 • lampy.pl
 • #3
  konst
  Level 15  
  a jak wrażenia odsłuchowe? demanufacture słyszałeś może to cudo?
 • #5
  konst
  Level 15  
  to są wiekszości lampy? vox to tylko do basu?
 • #6
  simoneus1
  Level 16  
  Nie koniecznie widziałem parę piecyków do elektryka. Ale do elektryka polecałbym Marshall'a albo Mesa, jeśli chodzi o ciężki przester albo Fendera do czystego. Chociaż nie powiem że te piecyki Vox'a nie były dobre ale jakoś zawsze kojarzyły mi się z basem :D. Pozdrawiam.
 • #7
  Marek2006
  Level 29  
  simoneus1,

  Kolega szuka przedwzmacniacza do basu a nie do gitary z przesterem. Mam nadzieję, że odróżniasz bas od czegoś co się określa mianem "elektryk". Wzmacniacze VOX-a to w większości gitarowe i w zasadzie nie nadają się do basu - przy basie bardzo rzadko używa się przesterowania. Jeśli chcesz coś lampowego do basu, to raczej poszukaj schematów do Ampega albo SVR-a. Jest tego mnóstwo w sieci (chyba nawet na powyżej wymienionych witrynach). Ale broń Boże nie do VOX-a. A jak chcesz coś prostego, to zrób sobie ten przedwzmacniacz Kreutzera.

  Marek
 • #8
  simoneus1
  Level 16  
  Wiem, że do gitar basowych nie robi sie przesterów, nie rób ze mnie takiego laika. Do basu urzywa się innych efektów, ale autor nie wypowiedział się czy takowe potrzebuje. Myślę, że standardowy czysty kanał z mostkowym tda7294 by go zadowolił. Co Ty na to ?? Pozdrawiam.

  P.S.:Kiedyś też chciałem robić wiec mam jakis schemat.
  http://www.sugardas.lt/~igoramps/article30/bp_v.1.3.gif
 • #9
  Marek2006
  Level 29  
  To nie zmienia faktu, że przedwzmacniacz lampowy od gitary nie nadaje się jako przedwzmacniacz do basu. Problem jest w tym, że takie przedwzmacniacze się łatwo przesterowują i przesterowana gitara fajnie brzmi, a przesterowany bas brzmi bardzo kiepsko (chociaż niektórzy używają dodatkowych przesterów a nawet niektóre wzwmacniacze basowe mają dodatkowy stopień wzmocnienia by "przybrudzić" lekko dźwięk).
  Też uważam, że standardowy czysty kanał (np. od Fendera) by wystarczył. Zresztą Konst nie twierdzi, że chce koniecznie lampowy przedwzmacniacz (znacznie trudniejszy do złożenia niż na tranzystorach, czy układach scalonych). Odnoszę wrażenie, że wystarczy mu coś dość prostego.

  Marek
 • #10
  konst
  Level 15  
  potrzebuje czegoś co ma ładny głeboki dzwięk nie taki znowu twardy zdaje sobie sprawe z tego ze lampa to dość spore wyzwanie i dlatego wolałbym coś tranzystorowego a co do tego Kreutzera jak panowie myślą łądnie brzmi?;]
 • #11
  Marek2006
  Level 29  
  Autor pisze, że ma ładne lampowe brzmienie. Ja tego nie sprawdzałem ale może niedługo to zrobię. Jedyne co jest tam problemem, to konieczność dobierania tranzystorów (ale to nie jest zbyt trudne).

  Marek