Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polar PDG 885 Iris - uszkodzona grzałka?

monitor1231 28 Oct 2006 17:50 2631 10
    monitor1231
    Level 10  
    Witam.
    Szanowni Panowie prosze o pomoc wymienilem zbiornik w pralce Polar Iris PDG 885 programator idzie plukanie,wirowanie,etc jest ale grzlka nie grzeje. Sprawdzilem podlaczajac ja bezposrednio do 220v grzeje a w ukladzie nie. Uszczelnilem zlacza wezyka hydrostatu i nic. Jednoczesnie dodam, ze na pr 4 programator staje i na poczatku 5 ale potem grzlka grzeje. Pozdrawiam liczac na Panstwa niezawodnosc. Manik T.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Witam wszystkich.
    MAm taki problem - po wymianie zbiornika w pralce POLAR PDG 885 Irys.
    raz nie wirowalo, grzakla raz grzala raz nie. Uszczelnilem wezyk hydrostatu.
    Poprawilo sie na tyle, ze teraz caly czas jest to samo a mianiwicie jak dam start od 1 nabiera wody - pierze grzlka sie nie wlanczado konca tj. dokonca pr 3. Programator zatrzymuje sie tuz przed pr 3 i tuz za pr 3. Potem stajena pr4 nie odpompowuje wody jak bym otworzyl drzwiczki woda w lazience.
    Potem staje na pr 5. Miedzy pr 5 a 6 stale pierz do "rana" trzeba przekrecic programator o 1 skok za pr 8 to samo. Po pr 8 ni zatrzymuje sie nie wiruje przechodzi pr 1 staje na pr 2 nabiera wody, pierze, wypuszcza wode i tak w kolo Wojtek. Za kazdym razem jak stanie musze przekrecic programator o 1 skok. Dodam, ze przed wymiana zbiornika wszystko bylo ok. Sprawdzilem grzalke na 220v grzeje, silniczek programatora caly czas pracuje - staje w w/w punktach, dmuchalem do chydrostatu stuka dwa razy, wezyk szczelny.
    Prosze o podanie sposobu jak mozna sprawdzic czujnik temp ten z 1 drutem i czy termostat ma byc zwarty czy rozwarty jak pralka nie pierze. Uprzejmie prosze jesli ktos cos moze poradzic napiszcie kazda uwaca jest cenna. Pozdrawiam. :?:

Moderated By skryn:

Wiadomości i tematy scaliłem.

User removed account
    User removed account  
    monitor1231
    Level 10  
    Czesc.
    AWszystko bylo ok nadomiar po przelaczeniu od 4 S-4 pralka grzeje i pierze
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    monitor1231
    Level 10  
    Witam.
    Sciagnalem plastilowe pokretla jeden od programatora drugi od regulatora temperatury. Zadnych kabli nie sciagalen ze stykow ani od programatora ani od wl. 400/800obr, Ekono, Wlacznika zasilania,wyl. wirowania.
    Regilatorem jak przekrecam po 20 st. Celcjusza styknie no i tyle. Przepraszam, ze pytam ale co to znaczy "Regulator na min.rozwarty,Na 30-90 zwarty niezależnie czy pralka pierze czy nie" bo jestem zielony i czy chodzi o reg. temp ten z pokretlem ?.
    Pozdrawial liczac na Pana pomoc.
    User removed account
    User removed account  
    PS 663S BIO
    Level 31  
    Jak zatrzymuje się w miejscu gdzie nie powinno być grzania wody to programator do wymiany. Koszt około 500zł.
    No i sprawdź to co pisał przedmówca, czy nie przykręciłeś odwrotnie programatora :lol:
    monitor1231
    Level 10  
    Witam.
    Przewodoe zadnych nie odlanczalem za wyjatkiem dwoch od grzalki+ dwie masy-grzalki i na zbiornik, dwa przewody od termostatu bo ten do regulatora temp. wyczedl caly z uszczelka. Nie wiem czy dobrze zamocowalem programator mialem potem trudnisci z jego przykreceniem kable szpanowaly.
    Jesli kto wie jak ma byc zamocowany uprzejmie prosze o informacja - moj jes obr tak zw widze trybka plastikowe z gory po lewej a obok jakies popielate kolko ktore caly czas jes napedzane przez silniczek programatora.
    Dzieki i pozdrawiam.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    monitor1231
    Level 10  
    Przyczyna to odwrócony o 180 stopni programator, żle go założyłem. Wszystkim dziękuje za pomoc.