Witam.
Generalnie wydaje mi sie, ze jest to temat nieco "z motyka na slonce" Oczywiscie nie sam pomysl tylko podpinanie do PC'ta. Chcac to zrobic w miare profesjonalnie to nalezaloby zrobic tak: podpiac co najmniej dwie pary fotokomorek - najlepiej laserowych tak, zeby osoby wchodzace i wychodzace wzbudzaly to we wlasciwej kolejnosci tzn linia A->B wchodzi, B->A wychodzi. Dla uproszczenia nalezy przyjac, ze moze przejsc tylko jedna osoba w tym samym czasie - inaczej beda bledy. To powinno sie wprowadzic w uklad zawierajacy jakis komuter jednoukladowy i calosc polaczyc najlepiej z ktoryms z ukladow np. firmy MOXA przekladajacym cala zabawe na TCP/IP (one dzialaja jak wirtualny com). Potem nalezy oprogramowac klienta do tego ukladu i "JUZ" mozna dzialac... a prosciej... Jezeli poradzisz sobie z programowaniem to mozna podpiac sie praktycznie bezposrednio do portu LPT (uwaga w win wyzszych niz 98) i oprogramowac logike. ... tyle skrotowo... pzdr. wmr