logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Schemat fotokomórki do zliczania osób w pomieszczeniu - jak zbudować?

slavo3 29 Paź 2006 23:10 2322 2
REKLAMA
  • #1 3167583
    slavo3
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Fotokomórka ta ma służyć do zliczania liczby osób w pomieszczeniu. Czyli będę potrzebował dwóch takich fotokomórek które będą rejestrować w jakiś sposób ilość tych osób w pomieszczeniu (umieszczę je na futrynie drzwi). Jednak nie wiem jak taką fotokomórkę zbudować ( czyli interesuje mnie schemat takiego urządzenia..w jaki sposób podłączyć ją do pc'ta). Z góry dziękuję za pomoc.

    (!) – ozdobnik ? [h]
  • REKLAMA
  • #2 3167834
    wmr
    Poziom 17  
    Posty: 189
    Pomógł: 7
    Ocena: 20
    Witam.

    Generalnie wydaje mi sie, ze jest to temat nieco "z motyka na slonce" Oczywiscie nie sam pomysl tylko podpinanie do PC'ta. Chcac to zrobic w miare profesjonalnie to nalezaloby zrobic tak: podpiac co najmniej dwie pary fotokomorek - najlepiej laserowych tak, zeby osoby wchodzace i wychodzace wzbudzaly to we wlasciwej kolejnosci tzn linia A->B wchodzi, B->A wychodzi. Dla uproszczenia nalezy przyjac, ze moze przejsc tylko jedna osoba w tym samym czasie - inaczej beda bledy. To powinno sie wprowadzic w uklad zawierajacy jakis komuter jednoukladowy i calosc polaczyc najlepiej z ktoryms z ukladow np. firmy MOXA przekladajacym cala zabawe na TCP/IP (one dzialaja jak wirtualny com). Potem nalezy oprogramowac klienta do tego ukladu i "JUZ" mozna dzialac... a prosciej... Jezeli poradzisz sobie z programowaniem to mozna podpiac sie praktycznie bezposrednio do portu LPT (uwaga w win wyzszych niz 98) i oprogramowac logike. ... tyle skrotowo... pzdr. wmr
  • #3 3167891
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...
REKLAMA